VIES in napačen (domač) naslov WTF

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
580
113
Sem s.p. in davčni zavezanec. S.p. imam cel čas registriran na istem naslovu, na katerem nikoli nisem imel stalnega naslova. Torej, naslov s.p. in moj se razlikujeta. Pred kratkim sem menjal naslov stalnega prebivališča in danes me iz Nemčije obvestijo, da mi ne morejo izdati neke fakture, ker so v VIES drugi podatki. WTF. Grem pogledat in evo, vpisan moj domač (torej moj novi stalni) naslov in ime+priimek brez s.p. Kako hudiča je to možno? Od kod moj domači naslov? Medtem ko v AJPESu vse štima.

Ima kdo kakšno idejo, na koga naj se obrnem?
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
580
113
Ok, davčna torej. Veselje:)

Sicer pa ko se prijavim v eDavke, je tam naslov s.p.ja pravilen.
 

Anubis

Fizikalc
4. nov 2007
516
97
28
Ok, davčna torej. Veselje:)

Sicer pa ko se prijavim v eDavke, je tam naslov s.p.ja pravilen.

Nočem zganjati panike, ampak zelo dvomim, da boš na davčni zrihtal. Sem imel zelo podoben primer in na davčni niso imeli pojmo oziroma niso uredili absolutno nič. Podatki so se spremenili šele takrat, ko sem čez leto ali dve izstopil iz sistema za DDV in se ponovno registriral kot atipični zavezanec za DDV. Šalabajzerstvo na kubik, bi rekel. Srčno upam, da v tvojem primeru ne bo tako.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
580
113
Nočem zganjati panike, ampak zelo dvomim, da boš na davčni zrihtal. Sem imel zelo podoben primer in na davčni niso imeli pojmo oziroma niso uredili absolutno nič. Podatki so se spremenili šele takrat, ko sem čez leto ali dve izstopil iz sistema za DDV in se ponovno registriral kot atipični zavezanec za DDV. Šalabajzerstvo na kubik, bi rekel. Srčno upam, da v tvojem primeru ne bo tako.

No..prvi vtis po stiku z davčno danes je točno tak:oops1:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Isto zadevo sem jaz imel kakšnih 5 let nazaj. Ustno (ne pisno) sem dobil obrazloźitev, da se te težave zavedajo, da je nekje v sistemu težava in da bo račun vseeno davčno priznan.
Očitno je še vedno isto sranje. Probaj dobit pisni odgovor in navodilo in to je to.
Fajn živce ti želim :).
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
540
304
63
Isti primer sem imel pred leti tudi jaz. Takrat so mi na FURSu zadevo predstavili kot da je to nekaj normalnega in da če hočem, da mi oni izdajo dokument (v katerikoli jeziku!) s katerim dobavitelju dokazujem, kateri so pravi podatki.
 

Mladinec

Fizikalc
11. jun 2009
316
26
28
Ptuj
Klasika.
Tudi jaz imam s.p., na drugem naslovu, kot imam stalno prebivališče. Očitno na FURSu obstaja v bazi za s.p. samo ena rubrika za naslov zavezanca. Jaz jih vedno znova opozorim, da naj si vnesejo moj poslovni naslov, nekako pol leta "drži", potem se "resetira" nazaj na domačega... In potem dobivam včasih pisanja za s.p. na domač naslov, pisanja privat pa na poslovnega. Se ne sekiram več, računovodkinja dnevno spremlja e-davke in mi pove, da ne zgrešim česa pomembnega...
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
580
113
Naj povem, da česar drugega od potrdila nisem iztržil. Po njihovem je to normalno, z ventilatorji v pisarnah, pa se mi ne da boriti. Očitno se nekateri sploh ne zavedajo napake, nekateri pa se morda zavedajo, pa nič ne kaže, da bi se rešila na sistemskem nivoju.

darwin in sad: sta vidva morda pred tem, ko se je napaka pojavila, menjala stalni naslov?

Meni se namreč dozdeva, da je zadeva takšna od menjave stalnega naslova. Prej tega problema ni bilo, pa je bilo ravno tako drug naslov od s.p. in moj.
 

Anubis

Fizikalc
4. nov 2007
516
97
28
Jaooo, minejo leta, spremeni pa se nič. Katastrofa. Meni je recimo ostal v VIES-u stari naslov, ko sem spremenil stalnega, ki je bil hkrati tudi naslov sp-ja. Niso popravili do že prej omenjenega izstopa in ponovnega vstopa v sistem.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Jaz nisem nič menjaval naslova.
Sicer mi sedaj dol visi, ker nisem več zavezanec za DDV, tako da nimam težav, ker mi itak zaračunajo DDV, tako da enostavno kupim kot fizična oseba, v address 2 pa dodam še davčno :).
Sem pa preveril takrat na parih različnih virih in je to to.
Birokracija v vsem svojem sijaju, očitno v teh vsaj 5ih letih še vedno niso uspeli zrihtat osnovne stvari. Pa kao vsi vedo za to.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ne se sekirat, meni so preveč plačan DDV vrnili na račun, ki je bil zaprt že več kot leto dni. Da sem dobil denar nazaj na pravi račun, je bila cela kalvarija. Ko pa je treba izvršbo naredit, pa so točni kot ure in izvohajo račune, za katere še sam ne veš da jih imaš :D
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Hehe, le kdo bi se sekiral.
Le žalostno je, da moraš v takem sistemu delat in potem se recimo najde kakšen zaje... davčni in ti meče ven te račune, pa mu moraš ti DOKAZOVATI, da je zajeb na strani državi.
Eh, brez veze, daš čez in to je to. Če bi se sekiral za vso sranje, ki ga država sproducira, samo zato, da te je.. v glavo, bi bilo boljše zapret firmo.