otroški dodatek

frogica

Zelenc'
12. dec 2008
3
0
1
Ali mi gdo lahko pomaga na tem forumu, jaz sem rodila v novembru 2008 leta in imam stalno prebivališče v Sloveniji( osebno, sem prijavljena na uradu za delo). Ampak imam stalno prebivališče tudi v Hrvaškoj, sem 6 mesecev v Zagrebu in 6 v sloveniji. Za prvega otroka imam urejeno prebivališče na naslovu kot jaz v Sloveniji in primam otroški dodatek. Zdaj sem rojsni list iskala za drugega otroka prek veleposlaništva v Hrvaško( ker mi ni bilo popotoma priti v Slovenijo zarad majhnega otroka ki je rojen v Zagrebu kot i prvi otrok,) in so mi v Sloveniji povedali da je otrok zaveden da ima stalno prebivališče v Hrvaškoj in nima pravo na otroški dodatek , ampak sem napisala v veleposlaništvu v Hrvaškoj da je naslov stalnega prebivališča v Sloveniji. zdaj ne vem zakaj mi ne dajo stalnega prebivališča za otroka v Sloveniji , a jaz ga imam, ?!So mi povedali da moram osebno priti in če im bo somnjivo da bojo sprožili postopek proti meni?! Kakšne so moje pravice in imam li pravice do otroškega dodatka?
confused-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Čew otrok nima slovenskega državljanstva in nima stalnega prebivališča v SLO, potem nisi nekako upravičena do otroškega dodatka zanj. Slovenija kot članica EU pa tudi ne podpira dvojnega državljanstva, kar pomeni da se boš zelo kmalu morala odločiti katero državljanstvo boš obdržala ti in tvoji otroci (če imajo dvojno).
Sicer pa čist tko: ti imaš dvojno državljanstvo, otrok rojen v Zagrebu, kjer so ga verjetno vpisali v matično knjigo in ima samo HR državljanstvo... Zakaj bi ti morali zanj dati stalno prebivališče v SLO?
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Slovenija kot članica EU pa tudi ne podpira dvojnega državljanstva, kar pomeni da se boš zelo kmalu morala odločiti katero državljanstvo boš obdržala ti in tvoji otroci (če imajo dvojno).

Če je otrok rojen v Slo ni problem dobiti še Cro državljanstvo.