Video format MKV

5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
1920x1080 je resolucija (ločljivost) torej število "vrstic" in "stolpcev". Ti dve številki sta torej v točno določenem razmerju. Če imaš TV ali monitor v enakem razmerju, bo slika čez celo površino. Če je pa monitor ali TV v drugačnem razmerju, pa se pojavijo črni pasovi. Nekateri predvajalniki imajo možnost spreminjanja, vendar s tem popačimo (raztegnemo) sliko, lahko se zgodi, da tudi ne vidimo podnapisov. Se pa na rahlo popačeno sliko oko hitro navadi. Malo poenostavljena razlaga. Poskusi najti najboljšo nastavitev tako, da greš na menu SLIKA in nato RAZMERJE VELIKOSTI ali pa CELOZASLONSKI NAČIN.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.330
3.427
113
Citat:
Uporabnik bws615a pravi:
Bolje da bi mi v kitajščini napisal
grin1.gif

MKV是一種容器,MPEG-4,一組的編解碼器和其他事項(如MP4容器)中。容器需要在任何情況下,因為你必須要打包在一起的視頻(通常X264編碼解碼器),音頻(通常AAC,MP3或AC3),甚至可能是字幕。

Izvoli
evil.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Vrjetno je mislil to, da je vedno več filmov na spletu v "kino" formatu, torej 21:9 in ne 16:9 kot je večina zaslonov/televizorjev. Ponavadi gre za "1080p" filme, ki naj bi imeli 1920*1080 pikslov, dejansko pa je še vedno 1920 pikslov po širini, po višini pa zaradi 21:9 razmerja ustrezno manj.

Lahko si nastaviš, da ti pri predvajanju na zaslonu z drugačnim razmerjem namesto črnih črt spodaj in zgoraj, odreže sliko levo in desno (Media Player Classic -> Touch From Inside, VLC: Video -> Crop -> Izbereš željeno razmerje npr. 16:9). Tako imaš sliko čez cel zaslon ob enem pa ne vidiš celotnega kadra, kot si ga je zamislil režiser, ker ti del slike odreže. Nekatere to bolj moti druge manj. Moram priznati, da sem velikokrat pogledam kak film na ta način.
 

bws615a

Pripravnik
17. sep 2014
43
0
6
Malo mi gre na jetra ko recimo vidim film 1920-1080 potem pa ko ga dejansko potegneš dol pa vidiš da je 1920x800 recimo in sem zastonj vlekel film 5 ur. Recimo meni je boljše če je film čez celoten zaslon vendar je takih zelo zelo malo. Recimo me že moti če je 1920x1040...
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Film je posnet tako kot je, se pravi da film ki je posnet v cinema formatu ne bo nikoli 1920x1080! Ne razumem v čem je problem? Če se film poveča na celoten zaslon gre veliko scene na vsaki strani vstran + zmanjša se ločljivost prikaza, er se slika poveča (zoom), če pa film raztezgneš na 16:9 pa je tako ali tako raztegnjen (predmeti, osebe, ...) + spet slabša kvaliteta ker je spet vse digitalno raztegnjeno.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik bws615a pravi:
Malo mi gre na jetra ko recimo vidim film 1920-1080 potem pa ko ga dejansko potegneš dol pa vidiš da je 1920x800 recimo in sem zastonj vlekel film 5 ur. Recimo meni je boljše če je film čez celoten zaslon vendar je takih zelo zelo malo. Recimo me že moti če je 1920x1040...

1080p je TV oziroma računalniški format (16:9). FIlmi so v filmskem formatu (21:9): Al se odloči, da jih boš gledal, kot si jih je zamislil režiser (in imaš pač črte gor in dol), ali jih boš uničeval (cropanje) ali pa pač ne gledal.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
To so pa današnji kriteriji. Mi smo se včasih zadovoljili s 5. kopijo VHS kasete in gledanjem na 7" ČB TV z mono zvokom. Uspeh je bil že, če niso čez ekran konstantno letele črte in se je kolikor toliko razločno slišalo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Eno je zahtevnost (to razumem), drugo pa trmasto pričakovanje nemogočega. 21:9 na 16:9 ekranu pač ne gre ali brez črnine spodaj in zgoraj ali brez uničevanja filma z rezanjem po širini.
Drugače pa je, se še spomnim presenemavanja vehaesk ...
 

bws615a

Pripravnik
17. sep 2014
43
0
6
Recimo na partisu torrent http://www.partis.si/torrent/podrobno/323390 je popoln. Slika je neverjetna+ 1920x1080 je in lepo pride čez celi zaslon. Sem probal recimo povleči dol film z tistimi črnimi robovi in je slika prav tako lepa vendar ko se odločim da bi rad gledal brez robov se slika pokvari tako kot mi je nekdo že razložil nekaj komentarjev višje zakaj...

Skratka meni se zdi film ki ima tiste robove ob strani brezvezen ker zgubiš tisti užitek, oziroma tako izgubiš skoraj polovico zaslona kar je pa bedno.
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
V bistvu gre ... v VLC (pa gotovo tudi v nekaterih drugih predvajalnikih) lahko spremeniš tudi aspect ratio filma. Seveda je do popolnoma debilno, ampak se pa da. Tako je film čez cel ekran, pa še nič ni potrebno odrezati. Resda je potem vse raztegnjeno, ampak osnovna zahteva po zapolnitvi ekrana je tako izpolnjena...

Če nekdo ne razume zakaj sta zgoraj in spodaj črni črti, je sprememba razmerja morda čisto sprejemljiva rešitev...
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
ksz.. XBMC zna prilagajat aspect ratio po 1%, lahko pa daš tudi poljubni zoom in jo tako raztegneš čez cel ekran. Ampak najboljše je gledat pri 1:1 pixel/screen mapping, črte pač včasih so, just deal with it.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
1. črna stena za tv-jem
2. črni robovi na tv-ju (plastika)
3. dobra tv, da zna črno res prikazat črno
4. popolna tema v sobi
Pa sploh ne boš vedu v katerem razmerju je, ker ne boš vidu črnega robu;)
 

bws615a

Pripravnik
17. sep 2014
43
0
6
No recimo tega ne razumem.

Ravnokar sem dol potegnil film No Country for old Men in primerjal s tistim filmom ki sem ga objavil višje Meeting evil.

Podatki: Film Meeting Evil:

Name............: Meeting.Evil.2012.SloSubs.BluRay.1080p.DTS-HD.MA-5.1.x264-DrSi
Source..........: Blu-ray
Subtitles ......: Slovenski: Prevod: ŽiLA - HVALA!!! Uredil in dopolnil metalcamp - HVALA!!!, English (PGS + Srt)
Genre ..........: Crime | Drama | Mystery
Release Size....: 12.3 GiB
Video Length....: 1h 28mn
Video Codec ....: x264
Video Bitrate...: 15.9 Mbps
Resolution .....: 1920x1080
Framerate ......: 23.976 fps
Quality Factor .: 0.320 bits/pixel
Aspect Ratio....: 16:9
Chapter ........: DA

Audio ..........: English DD 5.1 640 Kbps, DTS-HD.MA-5.1 3253 Kbps
Sampling Rate ..: 48000 Hz

Film: No Country for old men:

Size............: 24.1 GiB
Duration........: 2h 2mn
Source(s).......: No Country For Old Men 2007 Blu-ray 1080p AVC LPCM 5.1 tater44-BluRG (Thanks)
Chapters........: Yes (not named)
Tested with.....: VLC

VIDEO

Codec...........: AVC
Type............: progressive
Resolution......: 1920x1080
Bit rate........: 28.2 Mbps
Frame rate......: 23.976 fps

AUDIO

Format..........: LPCM
Channels........: 5.1
Bit depth.......: 16 bits
Sample rate.....: 48 kHz
Bit rate........: 34608 kbps
Language........: English

SUBTITLES

Format..........: PGS (Original)
Language(s).....: English | French | Spanish

Torej ne razumem kljub temu da je film No Country for old Man še enkrat večji 24 GB pa je pri Zgornjem ki je zgolj 12,3 GB slika vsaj 3x boljša. Pri prvem torrentu je slika res do potankosti izpolnjena se pravi v nulo medtem ko je pri spodnjem slika kar švoh sicer še kar v redu ampak v primerjavi z prvim je vsaj 3x slabša. Zdaj pa me zanima zakaj?? Res je da je spodnji film za pol ure daljši vendar vseeno ne razumem kje je fora??

Recimo nekdo mi je omenil da je za kvaliteto slike pomemben tisti Bit Rate pa vidimo da ima spodnji film veliko večji Bit Rate kot zgornji...
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sicer ne vem kaj zate pomeni slika v nulo, ampak če misliš, da je slika zrnata, to nekateri namerno počnejo, da je ustavrijo "cinema look" in so filmi tudi na lcd/led tv-jih gledljivi
tongue-1.gif

Predvidevam, da bi se ti ob plazmi zjokal in bi iskal gumb za ostrino
wink-1.gif
 

bws615a

Pripravnik
17. sep 2014
43
0
6
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
sicer ne vem kaj zate pomeni slika v nulo, ampak če misliš, da je slika zrnata, to nekateri namerno počnejo, da je ustavrijo "cinema look" in so filmi tudi na lcd/led tv-jih gledljivi
tongue-1.gif

Predvidevam, da bi se ti ob plazmi zjokal in bi iskal gumb za ostrino
wink-1.gif

Vem da se sliši kot da jokal LOL ampak resno, če je slika odlična je zato film še toliko boljši, če bi bili vsi torrenti kot tisti ta prvi bi bilo to nenormalno lepo :D
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ajde daj nam pokaži primer slik.

v vlcju med predvajanjem filma pritisneš "Shift+s" in se ti slike shranijo v My Documents\My Pictures\
Naredi enako pri obeh filmih, pa da vidmo kaj te matra;)


glede mojga zapisa o plazmi, pa očitno nisi razumel. No ja težko je razumet, če ne gledaš na obeh tehnologijah.
 

bws615a

Pripravnik
17. sep 2014
43
0
6
Fushion

Film No Country For old men sem že zbrisal ti pa bom pokazal slike prvega filma. Imam še en podoben film kot No Country z podobno sliko tako da ubistvu je isto in boš lahko primerjal...







Sicer ne prikaže slike povsem tako kot v filmu pa vendarle

Sedaj pa še recimo podoben film mislim z podobno sliko kot NCFOM:

Non-stop: 14 GB (sicer ni tako velika kot NCFOM pa vendarle slika dokaj podobna, morda je bila malo boljša pir NCFOM)


Kot je razvidno je slika pri zgornjem filmu vsaj 5x boljša in o tem vam razlagam.






Prvi film je 1920x1080
Drugi film 1920x800

Opazil sem da imajo filmi z 1920x1080 veliko veliko boljšo sliko in to si želim. Imam še en film v 1920x1080 (Prisoners 13GB) in je slika prav tako zelo lepa...

Še enkrat pri zgornjem filmu je slika ko gledaš film še dosti lepša.

No Fusion zdaj pa razloži :D

hvala
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Precej je odvisno od tistega, ki nalaga torent. Pa tudi kakšno ''kvaliteto'' je že on dobil in tudi če ga je prej kaj obdelal.
Nekaterim nalagalcem je vseeno kake kvalitete je naloženi film. Saj imaš več torentov istega filma, pa izberi boljšega.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
meni zgleda, da je umetno popačen, ravno zato kot sem že omenil "cinema look".
Lahko pa je bil že kej konvertiran in je kdo nabil bitrate samo zaradi takih kot si ti, ki gledajo na podatke
wink-1.gif

ali pa je drugi film bil posnet na filmski trak in potem to pretvarjanje v digitalno obliko spet nekaj "vzame/doda"
Enim je pa ravno taka bolj mehka slika boljša.
Jst sploh ne morem gledat filmov na lcd tv-jih, ker je slika "preostra" oz mi je nekak čudna. Vse mi zgleda kot dokumentarc.