Video format MKV

5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Potem pač moraš takšno "čudno" sliko gledati skozi rahlo mlečno steklo!
cool-1.gif
No, vsake oči imajo svojega malarja, ampak jaz imam že tretji LCD televizor - zadnji z LED tehnologijo in 3D - pa sem povsem zadovoljen. Potrudiš se pač pri nastavitvah in uživaš!
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik bws615a pravi:
Recimo na partisu torrent http://www.partis.si/torrent/podrobno/323390 je popoln. Slika je neverjetna+ 1920x1080 je in lepo pride čez celi zaslon. Sem probal recimo povleči dol film z tistimi črnimi robovi in je slika prav tako lepa vendar ko se odločim da bi rad gledal brez robov se slika pokvari tako kot mi je nekdo že razložil nekaj komentarjev višje zakaj...

Skratka meni se zdi film ki ima tiste robove ob strani brezvezen ker zgubiš tisti užitek, oziroma tako izgubiš skoraj polovico zaslona kar je pa bedno.

Ta film je bil v originalu posnet v 16:9, zato nimaš črt zgoraj in spodaj. Ampak ta film je bil posnet za TV oz VOD, ni bil v kinih in ni bil sneman za kino. Če bi bil za kino (kar je večina hit filmov), bi bil 21:9. In bi gledal črte ali imel zj. sliko ... Pa filmi sami nimajo črnih robov, črn rob pač prikaže TV, ker je 16:9, film pa 21:9.

Če hočeš gledat doma, pa ne met črt in ne uničevat filma (s cropanjem ob strani ali forcanjem razmerja), si pač kupi 21:9 TV. Saj jih je nekaj na trgu (philips, LG, od letos tudi samsung ...). Drugače bo treba pač potrpet ...
 

bws615a

Pripravnik
17. sep 2014
43
0
6
Zdaj sem si povlekel dol program ArcSoft TotalMedia Theatre 5 in zvok pri full hd filmih nič več ne šumi, res super zadeva. Me pa zanima če kdo morda ve (tisti ki uporablja ta program) kako se spremeni oblika podnapisov, ne mislim jezik ampak oblika zdaj imam zelo majhne črke in mi ta stil pisave ni v redu pa me zanima kje se da to porihtati??

Edit: Pa če zna kdo razložiti kako odprem SIMHD zadevo, gledam po youtubu in ne pokaže kako odpreti ampak ima v video že odprto zadevo...
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
kje si to sploh najdu:)
pol si rajš xbmc namesti, boš rešil tudi težve s podnapisi;)
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
...zadnji.....

k smo že pri MKV in podobno
cool-1.gif


a mi lahko nekdo razloži kako zalaufat podnapise na 3D filmu....v mapi je film + sup + srt +tekstovna datoteka...

film zaženem z BSplayerjem ali VLC ali jetAudio, dela normalno....kako naprej?
confused-1.gif