Vibracije !!!!!

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Če ni zamudil roka, se s stvarno napako zna doseči marsikaj, res pa je, da v skrajnem primeru, bo treba it v tožbo.
Inšpektor ne vem, kaj je potrdil, ampak če se sklicuje na garancijo, potem ima res problem. Potrebno je it na stvarno napako, tam se zadeve nekoliko obrnejo ;). Sploh, če imaš vso dokumentacijo za dokazovanje zadev.
Fajn bi bilo, če sporočiš še znamko v primeru tvojega kolega.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Eden mojih redkih povsem novih avtov Chrysler Voyager 2,5 - prva varianta, ki se je uradno prodajala v Sloveniji. Kupili smo dva identična, celo VIN je bil razlike samo dve ali tri cifre (odpadejo vse zarote o petkovem, ponedeljkovem,... avtu).
Po cca 1 mesecu se je začel ustavljat med vožnjo - pade moč in crkne. Sumijo na črpalko goriva (čakamo en mesec iz ZDA da pride druga) zamenjava nič ne pomaga - servisirajo tako dva tri mesece pa nič.
V nekem trenutku se odločim in jim ga vrnem z dopisom odvetnika, da ga ne prevzamem več in želim kupnino nazaj. Po povratku z dopusta me odvetnik obvesti, da sedaj pa je res popravljen in naj se grem zmenit na servis, ker na kupnino bo treba čakat še kar nekaj časa (če bi jo sploh dobil).
Rezime: na servisu mi pokažejo kupček na pol razpadlih "semen/plodov" (recimo kot poper), ki so bili v tanku za gorivo in na random mašili filter goriva. Avto sem prevzel in od takrat ni bilo nobenih težav več.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja itak sem potem prvi resni biznis naredil s tistimi dvemi kilami belega prahu. :p

Ne, potem smo ugotovili, da so bili avti skoraj eno leto "skladiščeni" nekje na suhem v Maroku al Tuniziji - sem že pozabil kje, v glavnem neka Francoska zaloga neprodanih pred prihodom novega modela.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.375
9.112
113
Če ni zamudil roka, se s stvarno napako zna doseči marsikaj, res pa je, da v skrajnem primeru, bo treba it v tožbo.
Inšpektor ne vem, kaj je potrdil, ampak če se sklicuje na garancijo, potem ima res problem. Potrebno je it na stvarno napako, tam se zadeve nekoliko obrnejo ;). Sploh, če imaš vso dokumentacijo za dokazovanje zadev.
Fajn bi bilo, če sporočiš še znamko v primeru tvojega kolega.

Ja, del so mu še enkrat začeli menjavat na drugem pooblaščenm servisru in ne tam kjer je avto kupil. Ustno je bilo rečeno, da lahko postopek za menjavo vseeno teče dalje. No potem je vrag odnesel šalo, češ, če so že menjali del (drugič) potem so to popravili in menjava avta več ne pride v poštev. V glavnm zjebali so ga na suho,ker se pač na zadeve ne spoznaš, saj se načelno tudi ne bi rabil, strannka bi morala pač dobil izpraven izdelek. Zdaj bo naredil po hitrem postopku staro za novo, z manjšo jajco. On bo pa dražji avto vzel pri konkurenci. Gre za nemško premium znamko in ni zvezda.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Hm, torej če prav razumem se je on že skliceval na stvarno napako in zahteval popravilo vozila?
Kakorkoli: predvidevam, da ravno malo ne bo izgubil, tako da jaz bi pred podpisom šel do enega odvetnika in mu plačal tistih 100 EUR, da pogleda zadevo.
Morda še ni vse zaključeno.
Vsekakor je pa to, da si prisiljen vzeti drugi avto iste znamke lep nateg na suho. Vsak dan gledaš predmet, ki ti da vedet, da so te na suho nategnili...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Kaj pa ta fora s serviserjem?

Stranka pripelje avto na popravilo, zamenjava sklopke. Po popravilu ji zruži menjalnik. Razlog? Servis pozabil naliti olje v menjalnik. Pri reklamaciji dela servis seveda nič noče slišati o svoji krivdi in tej stranki kar odkrito pove, da ima za takšne primere odvetnika. Skratka stranka nima možnosti pritožbe odgovorni osebi. Ne ostane ji drugega kot da avto oziroma menjalnik popravi na drugem servisu in seveda vse plača iz svojega žepa.

Je pa zanimivo, da to ni edini primer takega poslovanja ampak ljudje še naprej veselo kupujejo in servisirajo svoja vozila pri tem pooblaščenem prodajalcu.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
In? Poveš da imaš odvetnika tudi ti, pa verjetno boljšega... V našem sistemu imaš celo možnost dokazat njihovo šlamparijo neglede na odvetnika... In tudi njihov odvetnik jim bo v primeru da je krivda dokaj jasna svetoval poravnavo...
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Ja ampak način komuniciranja je tu zanimiv. Jasno bi bilo vsakemu idiotu, da je napaka na serviserjevi strani se pač posiplješ s pepelom in požreš tisti strošek za drugi menjalnik. Saj stranka ni zahtevala novega. Ko je ta stranka omenila odvetnika so se enostavno vsi glavni skrili po salonu ni bilo možno komunicirat s komer koli od odgovornih. Pa na taisto foro gredo tudi ko imaš kakršno koli težavo pri rabljenem avtu, ki si ga kupil pri njih. Nobeden nič neve, če pa že pa te naderejo v smislu kaj si zmišluješ saj si kupil rabljen avto..... Pravi mojstri svojega posla. Ko jim ponujaš denar te nosijo po rokah, ko ti rabiš pomoč, kakršno koli informacijo pa nisi vreden nič od nič.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Glede rabljenega ne vem, sedaj kupujem nove... je bilo dovolj 1x da sem ga kupil preko Trojan, v Sl. Bistrici. Po priporočilu dobrega prijatelja ki sedaj to ni več... :evil:
Glede servisa pa tako; servis ni naredil zajeba (konkretno) njegov podizvajalec pa (popravilo toče). Servis je bil korekten, podizvajalec je odpravili vse šlamparije in priskrbel nadomestno vozilo za tisti čas. Čeprav bi ga lahko iz zavarovanja kril. Pa še naslednjič mi je častil storitev pri servisu (kar je v bistvu njegov zaslužek). Za dobro voljo.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Za to so pa forumi in ''Hanziji''.
Čeprav zadevo je treba jemati s ščepcem soli: ker obstajajo lastniki vozil, ki pod živim soncem ne bodo priznali, da je njihovo vozilo sranje, hkrati pa tudi nekateri, ki za vsako malenkost konkretno pretiravajo.
Recimo post od Hanzija je korekten, ker navaja dejstva. Sem toliko in toliko čakal na prednje steklo. To ti veliko pove o poprodajni podpori.

Ja, in potem izlušči iz tega kdo nabija in kdo ne... meni je sodelavec tudi pravil, da je passat tip top, vse špila, avto v nulo. A lej ga zlomka, to je govoril kljub temu, da je zmetal v 3 mesecih za 6k eur izrednih popravil. Pa ni VW lover.. sedaj fura MB že nekaj časa.
Pa takih primerov je n. ... in iz tega dobiš popolnoma napačen vtis o poprodaji pa servisih.. po drugi strani mi kolega pravi, da so šli z njegovo A5-ko po jabolka na kmetijo med delovnim časom pa take .. ludilo. :D
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Kaj pa ta fora s serviserjem?

Stranka pripelje avto na popravilo, zamenjava sklopke. Po popravilu ji zruži menjalnik. Razlog? Servis pozabil naliti olje v menjalnik. Pri reklamaciji dela servis seveda nič noče slišati o svoji krivdi in tej stranki kar odkrito pove, da ima za takšne primere odvetnika. Skratka stranka nima možnosti pritožbe odgovorni osebi. Ne ostane ji drugega kot da avto oziroma menjalnik popravi na drugem servisu in seveda vse plača iz svojega žepa.

Je pa zanimivo, da to ni edini primer takega poslovanja ampak ljudje še naprej veselo kupujejo in servisirajo svoja vozila pri tem pooblaščenem prodajalcu.
Zato se pa poskrbi, da se zadeve zapiše po spletu... Najlažje je biti tiho.
In? Poveš da imaš odvetnika tudi ti, pa verjetno boljšega... V našem sistemu imaš celo možnost dokazat njihovo šlamparijo neglede na odvetnika... In tudi njihov odvetnik jim bo v primeru da je krivda dokaj jasna svetoval poravnavo...
Zadeva ni tako enostavna. Odvisno od stroška, ampak če gre zadeva resno na sodišče, ti znajo ''strokovna mnenja'' in odvetniki požreti vse, tudi če na koncu zmagaš. Tako da, je potrebno tudi malo ocenit to zadevo.
Ja, in potem izlušči iz tega kdo nabija in kdo ne... meni je sodelavec tudi pravil, da je passat tip top, vse špila, avto v nulo. A lej ga zlomka, to je govoril kljub temu, da je zmetal v 3 mesecih za 6k eur izrednih popravil. Pa ni VW lover.. sedaj fura MB že nekaj časa.
Pa takih primerov je n. ... in iz tega dobiš popolnoma napačen vtis o poprodaji pa servisih.. po drugi strani mi kolega pravi, da so šli z njegovo A5-ko po jabolka na kmetijo med delovnim časom pa take .. ludilo. :D
Z uporabo kmečke pameti in poznavanja ljudi se da zelo hitro ugotoviti, kdo bluzi...
Če pa so noter OBJEKTIVNA dejstva, potem pač to vzameš kot dejstvo.

Je pa iz zgoraj navedenih primerov jasno vidno, zakaj nekateri kupujejo le eno znamko, čeprav morda ni najbolj optimalna za njih. Zato, ker imajo serviserja, ki mu zaupajo. In tudi meni je to postalo zelo pomembno, ker kar se sedaj prodaja (pri več ali manj vseh znamkah) je dejansko šrot proti recimo vozilom 10 let nazaj. Glede vzdržljivosti mislim in pa V POVPREČJU.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Zato se pa poskrbi, da se zadeve zapiše po spletu... Najlažje je biti tiho.

Zadeva ni tako enostavna. Odvisno od stroška, ampak če gre zadeva resno na sodišče, ti znajo ''strokovna mnenja'' in odvetniki požreti vse, tudi če na koncu zmagaš. Tako da, je potrebno tudi malo ocenit to zadevo.

Z uporabo kmečke pameti in poznavanja ljudi se da zelo hitro ugotoviti, kdo bluzi...
Če pa so noter OBJEKTIVNA dejstva, potem pač to vzameš kot dejstvo.

Je pa iz zgoraj navedenih primerov jasno vidno, zakaj nekateri kupujejo le eno znamko, čeprav morda ni najbolj optimalna za njih. Zato, ker imajo serviserja, ki mu zaupajo. In tudi meni je to postalo zelo pomembno, ker kar se sedaj prodaja (pri več ali manj vseh znamkah) je dejansko šrot proti recimo vozilom 10 let nazaj. Glede vzdržljivosti mislim in pa V POVPREČJU.
Samo dejansko najslabsi scenarij, ki se ti lahko zgodi je to, da kupis nov avto pa je nek generalni zajeb... tako vw motorji z verigami, pri toyoti tisti dizli 10 let nazaj 2.2, pri insigniah zanic diski... zdaj avtorju teme vibrira nov avto.. fak. Res se vprasas kaksne polizdelke nam prodajajo. :/ ce se ti kaj takega dogodi pri premium segmentu, kjer zadeva MORAJO spilat, pa se toliko slabse.. vrzes za nov avto 40k pa neki serje ze v startu.. ma z bagerjem jim salon podrem ce ni ne zrihtajo..
 
  • Všeč mi je
Reactions: mtl

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Poglej Teslo... 80k in četrtizdelek... 40k ni nič, morda za siromaka iz revnejših delov EU...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Poglej Teslo... 80k in četrtizdelek... 40k ni nič, morda za siromaka iz revnejših delov EU...
Žal imaš to prav. 40 jurjev je malo ''spimpan'' Tiguan recimo...
Če se želiš pogovarjati o premijcih (pa ne tistih z volanom in štirimi kolesi in recimo malčki ala A klasa), si na 50+ kot bi rekel keks, še raje pa 10 jurjev zraven :(.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Da je sranje, če na novem avtu za 50 jurjev dobiš zraven brez doplačila vibracije :D:D:D...
Bi pa lahko odpiralec teme kaj pokomentiral, kako zadeva napreduje.
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Da je sranje, če na novem avtu za 50 jurjev dobiš zraven brez doplačila vibracije :D:D:D...
Bi pa lahko odpiralec teme kaj pokomentiral, kako zadeva napreduje.
Čakam na mojo pritožbo. Zahteval sem objasnilo v pisni obliki. Če ne bo pisalo tako kot mora bom šel naprej. Zaenkrat še čakam.