Vibracije !!!!!

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Pri novem avtomobilu sem opazil vibracije od začetka na pedalih, po menjavi koles prednje z zadnjimi, pa preko sedeža. Vibracije se čutijo pri hitrosti med 25-35 km/h in pri vrtljajih okoli 1500 (2 prestava). Bil sem prepričan, da je kaj s kolesi narobe pa baje da ne. Sem tretji dan reklamiral pa ni noben nič čutil teh vibracij. Najprej sem dobil odgovor naj počakam kakšne 4000 km, da se bo verjetno vneslo. Pa ni bilo nič boljše. Pa se je njihov inšpektor vozil z njim, pa je rekel, da to ni nič posebnega. Nakar sem vztrajal, da naj poskusijo zamenjat kolesa z nekimi drugimi, pa je bilo isto. Medtem sem ga peljal k drugemu mojstru in mi je dejal, da je mogoče turbo luknja kriva ali pa vztrajnik. Od prodajalca sem včeraj dobil odgovor, posredovan od uvoznika, da naj bi to bilo "serijsko!!!!!" oz. omenjali so celo "nekakšen stil vožnje" in da se ni še noben pritožil glede te napake. Obenem sem imel občutek, da si mislijo, da sem preveč natančen. Sem jim rekel, da takega slučaja še nisem imel pri vseh dosedanjih vozilih. S tem se nisem strinjal in sem zavrnil ta odgovor.
Ali mogoče kdo od vas ve, ali je to res ali je kaj drugega. Kaj lahko še naredim? Koliko daleč lahko grem?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Dve opciji, enostaven debug:
1. je s tabo oz. tvojo občutljivostjo nekaj narobe
2. je z avtom dejansko nekaj narobe

Če drugi ne čutijo vibracij potem si sposodi enak avto na test pa boš videl ali še čutiš tresenje (isti motor, iste dimenzije gum). Če ga, potem to "serijsko", če ga ne imaš problem pri tvojem avtu. Pa če je menjava koles spredaj/zadaj spremenila občutek bi skoraj šel stavit da so kolesa jajčasta, kar je čisto normalno če je vozilo novo in je dalj časa stalo kje na mestu.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Tudi jaz sem imel probleme z novimi avti...Kia Sportage cukala, takrat se tudi ni še nobeden pritožil. Sedaj je poln internet od tega cukanja. Opel Zafira, zadaj amortizerji "rahlo škatljajo". Nobeden se še ni pritožil zaenkrat, le 2 mehanika, ko sta poslušala, sta rekla, da res škatlja in eden mehanik od njiju rekel, da vse ZAfire tko škatljajo, medtem, ko je vodja servisa rekel, da gume tolčejo ob tla, hahahahahahaha :bonk::bonk::bonk:
Tako, da če je serijsko, se kar navadi ali pa prodaj, ker rešitve s strani servisa ne bo, ker oni ne popravljajo, temveč samo menjujejo.
In jaz ti verjamem, samo, pomagat ti žal ne morem.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Pri novem avtomobilu sem opazil vibracije od začetka na pedalih, po menjavi koles prednje z zadnjimi, pa preko sedeža. Vibracije se čutijo pri hitrosti med 25-35 km/h in pri vrtljajih okoli 1500 (2 prestava). Bil sem prepričan, da je kaj s kolesi narobe pa baje da ne. Sem tretji dan reklamiral pa ni noben nič čutil teh vibracij. Najprej sem dobil odgovor naj počakam kakšne 4000 km, da se bo verjetno vneslo. Pa ni bilo nič boljše. Pa se je njihov inšpektor vozil z njim, pa je rekel, da to ni nič posebnega. Nakar sem vztrajal, da naj poskusijo zamenjat kolesa z nekimi drugimi, pa je bilo isto. Medtem sem ga peljal k drugemu mojstru in mi je dejal, da je mogoče turbo luknja kriva ali pa vztrajnik. Od prodajalca sem včeraj dobil odgovor, posredovan od uvoznika, da naj bi to bilo "serijsko!!!!!" oz. omenjali so celo "nekakšen stil vožnje" in da se ni še noben pritožil glede te napake. Obenem sem imel občutek, da si mislijo, da sem preveč natančen. Sem jim rekel, da takega slučaja še nisem imel pri vseh dosedanjih vozilih. S tem se nisem strinjal in sem zavrnil ta odgovor.
Ali mogoče kdo od vas ve, ali je to res ali je kaj drugega. Kaj lahko še naredim? Koliko daleč lahko grem?

Na novem avtu ne sme biti nobenih vibracij in pika. Pri takšnih reklamacijah se komaj zaveš v kakšno drhal si dregnil z nakupom novega vozila. Vse zahtevke podaj pisno in s priporočeno pošto. Če so normalni se bodo zganili če ne pa si najemi odvetnika. Sodnega izvedenca, ker če res vibrira imaš vse stroške plačane s strani prodajalca. Če ne vedo popravit pa naj ti avto zamenjajo s takim, ki nima vibracij.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Dve opciji, enostaven debug:
1. je s tabo oz. tvojo občutljivostjo nekaj narobe
2. je z avtom dejansko nekaj narobe

Če drugi ne čutijo vibracij potem si sposodi enak avto na test pa boš videl ali še čutiš tresenje (isti motor, iste dimenzije gum). Če ga, potem to "serijsko", če ga ne imaš problem pri tvojem avtu. Pa če je menjava koles spredaj/zadaj spremenila občutek bi skoraj šel stavit da so kolesa jajčasta, kar je čisto normalno če je vozilo novo in je dalj časa stalo kje na mestu.
So šli vozit tudi svoje in baje, da tudi vibrira. Zanimivo, ko sem pa vozil testnega nisem opazil nobenih takih stvari.
Avto sem dobil direktno iz tovarne. Čakal sem 3 mesece.
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Kot sem že omenil mi je pregledal drug vulkanizer in je rekel, da z feltnami ni nič narobe. Potem je rekel sodelavcu(40 let delal na KI-i) naj se gre peljat z mano. Takoj, ko sem speljal in prišla do te hitrosti je začutil vibracije oz. otresanje (kot da ne bila guma centrirana). In on mi je rekel, da je s turbom ali pa z vztrajnikom nekaj narobe.
Nekdo mi je svetoval, da bi ga čipal in se bi potem ta turbo luknja prestavila ali pa celo izginila. Ali je kaj na tem?
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Ne nori no, avto je nov in avto nima kaj za trest.
Moral boš bit pač tečn in če ne bo šlo zlepa boš moral pač zgrda. Glede na to da ti omenjanjo "stil vožnje" zna bit da boš imel zelo trdo delo. Karkoli si že počel, začni čimprej zbirat dokumentacijo in štet dneve.

Imaš delovne naloge, v katerih je zapisano in poštempljano da želiš odpravo tresenja? Začni omenjat stvarno napako, odvetnike, ipd.... Ne vem točno katera terminologija najbolj zaleže pri Oplu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: merdzo in koliko

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
To s tem stilom voznje so pri oplu prav tecni. Sodelavcu na insignii 2x zvilo diske pred leti in je bil vedno njegov nacin voznje kriv, samo da ne krijejo iz garancije. Avto pa nov...
Turbo cev je bila pa potrosni material pa tudi niso krili iz garancije. Jebes tak polizdelek pa tak odnos...

2 leti jo je imel, potem pa kupil novo octavio. Zacuda se tu niso diski zvili.. hehe... pa vmes mu je crknila vodna pumpa pa tudi niso komplicirali na servisu.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
To sem imel v misli, če ga bi oni poskusili in da se vidi ali bo kaj drugače. Saj ga lahko potem tudi odčipajo kajne.

Ne igraj se s čipanjem sploh ne na novem avtu ker lahko nastradaš in ostaneš brez garancije. Poznam primer ko si je pametnjakovič sam naredil čip tuning("optimiral" je motorni računalnik) pa avto nikoli ni več šel kot v originalu pa je zamenjal na motorju vse živo med drugim je uničil 3 turbine. Drug zanimiv dogodek pa je ta , da je nekomu šel po gobe menjalnik na dva tedna starem avtu iz iste skupine kot je tvoj opel.

Dogaja se vse živo samo da se odkrije dejanska napaka pa moraš biti pravi strokovnjak ne nek šalabajzer na pooblaščenem servisu, kjer je menjava olja in zračnega filtra vse kar obvladaš. Je pa dan danes zelo težko najti dober in kvaliteten servis, ker si nobeden ne vzame več časa za resne težave strank.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Včasih pomaga, če se kontaktira direktno proizvajalca. Sodelavec, je sicer pred leti (mislim da že več kot 10 let), imel problem, ko mu niso hoteli priznati garancije na našem servisu. Kontaktiral je direktno proizvajalca (v tem primeru Audi) in so potem zadevo uredili. Sicer so bili na našem servisu jezni nanjga ampak je dobil kar bi moral že v osnovi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Včasih pomaga, če se kontaktira direktno proizvajalca. Sodelavec, je sicer pred leti (mislim da že več kot 10 let), imel problem, ko mu niso hoteli priznati garancije na našem servisu. Kontaktiral je direktno proizvajalca (v tem primeru Audi) in so potem zadevo uredili. Sicer so bili na našem servisu jezni nanjga ampak je dobil kar bi moral že v osnovi.
Hvala, bom verjetno res moral nekaj narediti v tej smeri.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Je tvoj Opel serviser tudi generalni uvoznik? Če ne, hitro začni komunicirati z drugimi ljudmi (Avtotehna Vis?). Ne vozi več na servis na reklamacijo, ampak vloži zahtevek za uveljavljanje stvarne napake. Dogovori se za sestanek z vodilnimi na Oplu, sprejemnike pusti pri miru, ker so pač tam, da zavlačujejo, komuniciraj samo še s šefi in nobenim drugim. Been there, done that..sicer druga znamka, pisma proizvajalcu niso pomagala, sem pa sforsiral zadevo do te mere, da sem po 10 mesecih teženja in večkratnih sestankih in obiskih dosegel vse. Danes bi šel v to z odvetnikom ali pa sploh ne bi šel, ker je enostavno škoda časa in živcev za pleh, ampak ko se v nekaj zapičim.. :bonk:
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Sam sem gledal novo insignio 2.0 cdti 170KM, ko sem dobil testno za vikend z 7k km prevoženih sem imel občutek, da ima avto vsaj 200k km na števcu, črički, da zvoka sklopke sploh ne omenjam,avtomobili z 300k km se lepše prestavljajo, ne upam niti podvomit kaj bo z tem avtom ko bo imel na števcu 100k km, saj cena je ugodan 25,5k € za zelo soldino opremljenega ampak kot je nekdo že omenil teli opli so res ratali polizdelki