Vibracije !!!!!

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Evo, dobil odgovor s strani mojega prodajalca in serviserja, ki je usklajen s strani proizvajalca vozil in njihove tehnične službe.
Te "občasne" vibracije so specifičen pojav pri teh tipih vozil in niso znak kakršnekoli okvare oz. napake na vozilu.
Če so torej specifičen pojav, bi me prodajalec verjetno moral obvestiti oz. opozoriti na to.
Je to dovolj za uveljavljanje stvarne napake?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Nočem bit nesramn ampak če hočes v nulo smooth voznjo brez hrupa kupis S, a8 al 7-ko
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Stvarna napaka bi bila, če bi avto obstal na mestu zariban in bi dokazal, da je avto s prirojeno napako prišel že iz fabrike.
Da so vibracije, ni stvarna napaka. Tudi če avto pušča vodo, ni stvarna napaka. Da avtoradio ne dela, tudi ni stvarna napaka za avto. Za vse to je žal pristojna le navadna garancija.

Avto prodajalci vse to vedo. Tudi vedo, da jih stvarna napaka konkretno stane. Ne gre za pametni telefon za 200 EUR, ki ti ga raje zamenjajo, ko preveč težiš, saj jih bo samo en obisk tržnega inšpektorja koštal par jurjev. Pri avtu, je pa to, da vzamejo avto nazaj, takoj izguba vrednosti za tretjino cene novega. Če gre za en avto za 25 jurjev, torej spušijo na hitro v rangu 8 jurjev. Za 8 jurjev jebat stanko nazaj se pa splača. Garancijske stroške pa itak njim krije proizvajalec, za stvarno napako je pa pristojen prodajalec, torej čisti strošek zanje.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Da trese, JE napaka avta, ker avto ne sme tresti. Tresenje JE napaka!
Kot kaže imajo nekatere znamke precej veliko toleranco kaj je s stališča kakovosti še sprejemljivo in kaj ne. Če opel tole tolerira... hvala lepa. Zdaj vem katere znamke zagotovo NE kupim v prihodnosti.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
meni je žal, ampak generalno se mi zdi, da pada kvaliteta izdelkov, storitev, plač.

očitno tri gonilne sile kapitalizma in pohlepa po denarju.

delavec za minimalca naredi opelico, ki trese..ti se voziš in jokaš čez dars in tresenje na ac, oni jamrajo čez romuna v prastarem šleperju..in tako nov krog.

jebe lud zbunjenog.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Stvarna napaka bi bila, če bi avto obstal na mestu zariban in bi dokazal, da je avto s prirojeno napako prišel že iz fabrike.
Da so vibracije, ni stvarna napaka. Tudi če avto pušča vodo, ni stvarna napaka. Da avtoradio ne dela, tudi ni stvarna napaka za avto. Za vse to je žal pristojna le navadna garancija.
Od kje pobiraš to nakladanje?
Zgoraj sem napisal primer, ko je šel avtomobil nazaj k prodajalcu in je kolega dobil cel keš nazaj. Razlog: multimedija ni delovala pravilno, pa še par malenkosti je bilo zraven. Je pa res, da se je moral odvetnik vključit, ker prej so se pa obnašali kot, da je kolega njim naredil uslugo, da je kupil tisto jajce.

Za vodo ti bom pa tako napisal: voda, elektrika, kratek stik, požar. Če to ni stvarna napaka, res ne vem kaj bi bilo.
Stvarna napaka recimo ni mrtev pajek v žarometu ali pa minimalna napaka na laku (smet).

Evo, dobil odgovor s strani mojega prodajalca in serviserja, ki je usklajen s strani proizvajalca vozil in njihove tehnične službe.
Te "občasne" vibracije so specifičen pojav pri teh tipih vozil in niso znak kakršnekoli okvare oz. napake na vozilu.
Če so torej specifičen pojav, bi me prodajalec verjetno moral obvestiti oz. opozoriti na to.
Je to dovolj za uveljavljanje stvarne napake?
Sem ti že na začetku napisal, da boš verjetno moral stopit do kakšnega specializiranega odvetnika.
Jaz se sicer strinjam: če je to navedeno v brošuri kot lastnost, potem je to to.
Če tega ni, potem tega nima kaj biti na avtomobilu. Sploh, če enak tak avto ne trese.
 
Nazadnje urejeno:

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Ali pa protestiraš pri uvozniku in ta potem napiše v novi cenik serijske in dodatne opreme vibracije med vožnjo z najnovejšim CDTI motorjem serijsko. Za ostale motorje so vibracije doplačilo. Za vožnjo brez vibracij ni možno doplačilo. Potem pa dobiš par sto evrov odškodnine. ker to niso zapisali v cenik, ko si ti kupoval avto. :)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.314
5.837
113
pri taščici
Stvarna napaka bi bila, če bi avto obstal na mestu zariban in bi dokazal, da je avto s prirojeno napako prišel že iz fabrike.
Da so vibracije, ni stvarna napaka. Tudi če avto pušča vodo, ni stvarna napaka. Da avtoradio ne dela, tudi ni stvarna napaka za avto. Za vse to je žal pristojna le navadna garancija.

Avto prodajalci vse to vedo. Tudi vedo, da jih stvarna napaka konkretno stane. Ne gre za pametni telefon za 200 EUR, ki ti ga raje zamenjajo, ko preveč težiš, saj jih bo samo en obisk tržnega inšpektorja koštal par jurjev. Pri avtu, je pa to, da vzamejo avto nazaj, takoj izguba vrednosti za tretjino cene novega. Če gre za en avto za 25 jurjev, torej spušijo na hitro v rangu 8 jurjev. Za 8 jurjev jebat stanko nazaj se pa splača. Garancijske stroške pa itak njim krije proizvajalec, za stvarno napako je pa pristojen prodajalec, torej čisti strošek zanje.
A ti avte prodajas? Precej ves ( kako se znebiti tecnega kupca)
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Ne prodajam. Vem pa da je stvarno napako ekstra težko uveljavljat za vibracije. Namreč obstaja garancija. Torej ni govora o tem, da napake ni, temveč o tem, da bi rad nekdo uveljavljal stvarno napako, srednja pa je pravno izredno ozko definirana.
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Ne prodajam. Vem pa da je stvarno napako ekstra težko uveljavljat za vibracije. Namreč obstaja garancija. Torej ni govora o tem, da napake ni, temveč o tem, da bi rad nekdo uveljavljal stvarno napako, srednja pa je pravno izredno ozko definirana.
Kako naj uveljavljam garancijo na izjavo: specifičnost na teh tipih vozil.
Vem, da je na vsaj še petih takih avtomobilih napaka pri istem prodajalcu.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Pismeno zahtevaš odpravo napake v garanciji, če do sedaj na običajen način ni šlo. Če še vedno ne bo šlo, opraviš prijavo na tržni inšpektorat.

Z garancijo vržeš rokavico tudi proizvajalcu. Pri stvarni napaki, ki je zelo omejena prvina, pa samo prodajalcu.

In ponavadi so dotične napake problem zakuhan pri proizvajalcu, prodajalec mora samo reševati probleme strank. Razen če ti je prodajalec prodal neko tretjerazredno robo, ki se mu je svaljkala po avtosalonu in te je namerno nategnil s škart robo, kar pa dvomim. V primeru natega prodajalca, se pa uveljavlja stvarna napaka, zato je ta institut tudi prišel na svet.

Samo vibracije in podobni zajebi so klasični primeri za garancijska popravila.
 

rdr1000

Pripravnik
14. okt 2010
46
4
8
Moja izkušnja: pred nekaj več kot desetimi leti sva za ženo kupila novo opel corso C pri Avtotehni Vis. Takoj sva ugotovila, da avto razvija zanimivo škripanje pri vožnji čez hitrostne ovire. V prvem tednu je sledila obilica garancijskih "popravil", izguba živcev in priznanje proizvajalca, da gre za specifično lastnost vgrajenih recikliranih materialov.

Zahtevala sva zamenjavo avtomobila novo za novo, dobila novo corso (kar pomeni prodaja Avtotehni Vis, odjava, nakup novega, registracija). Nova corsa je škripala povsem enako kot prejšnja. Potem sva obupala, pustila stvari, kot so bile, in avto uporabljala do lani.

Opel od takrat zame ne obstaja več.

Sem pa imel pred leti težave z nenavadnimi vibracijami na novem scenicu. Malgaj se je izkazal za desetko in po nekaj mesecih, ko so michelinke romale celo v Francijo na testiranje k proizvajalcu, in dokazal, da gre za napako na novih pnevmatikah. Zamenjava, dober občutek, potem pa sem avto prodal iz drugih razlogov.
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Sej, jaz grem ta teden k prodajalcu, da razčistim kdo je izdal to napisano izjavo. Ali je to proizvajalec ali priredba prodajalca. Bega me namreč beseda "občasno", ker te vibracije se dogajajo predvsem pri speljevanju v drugi prestavi med 25-35 km/h oz. okoli 1500r/min. Res j, da se včasih občuti bolj včasih manj, glede na način vožnje. V vsakem primeru vibrira. Zame to ni "občasno".
Avto je direktno iz proizvodnje, ni bil iz salona.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Ne matraj motorja na 1500 obratih in bojo šle vibracije stran. Rešeno.
Ni to avtobus ko ma na 1300-1500 optimum