Vhodna vrata

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Načrtujem zamenjavo starih "papirnatih" vrat in imam dve vprašanji:

1. Priporočila, seveda. Gre se za večstanovanjsko hišo v Ljubljani. Kakšna je neka okvirna cena z montažo?

2. Ali je možno, da se v večstanovanjskem objektu vrata odpirajo navzven (trenutno se na noter)? Stanovanje je na koncu slepega hodnika in v bližini ni nobenih drugih vrat, oziroma sosedov, ki bi jim s tem oviral prehod.


Hvala za pomoč!
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
zdaj ali je govora to o vhodnih vratih v stanovanje ali govorimo o notranjih vratih stanovanja?

načeloma se da vrata narediti tudi, da se odpirajo v drugo smer - samo potem potrebuješ dodatno spodaj 'stopničko' ker rabiš rob, ob katerega se zaprejo vrata.

potem pa zavisi...ali iščeš proti vlomna vrata, zvočno izolativna, bi rad plastiko, les, kovino (prosti vlomna)..itd, itd.


ko boš to vedel ti bo lažje svetovati kam se obrnit.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
upam, da ti kaj pomaga... vhodna (za hišo), plastična vrata z zelo malo stekla z montažo vred so cene okol 1000€ na dolenjskem.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
lesena, z malo kaljenega, mlečnega stekla, inxo ročaj, ključavnica 2200€, skoraj dve leti nazaj

vedeti moraš ali rabiš vhodna vrata v stanovanje, s epravi so na hodniku, ni bojazni dežja, ni sonca, ali tipična vhodna vrata v hišo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
O cenah:

cenovno računaj od 1.200 EUR dalje.

Protivlomna mislim da se jih da dobiti za tak denar ( z montažo) ..so pa že zelo dobro izolativna.

Z lesom nisem na tekočem..vendar pod tem zneskom dvomim.

Plastika bo prav tako nekje tu tu.

Aluminij pa je treba rčaunati nekje od 2.000 EUR in gor.

(ravno sodelavka, ki gradi...so ji vgradili aluminj vrata - levo in desno imša še 'vpadno svetlobo'..torej je širina luknje nekje 150 cm!).....računica 4.000 EUR
crazy1.gif
...res pa je, da tukaj 1.000 EUR prinese odpiranje na prstni odtis.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Hvala vsem za odgovore!


Gre se za vrata v notranjem hodniku (ne na prosto), bela in brez zasteklitve. So pa to vhodna vrata v stanovanje... malo sem se čudno izrazil.

To s stopničko mi je jasno, če želim, da se vrata odpirajo navzven.


Za material nimam pojma... verjetno nekaj malo bolj osnovnega... itak so potem še vhodna vrata za ven... bolj mi je pomembna zvočna izolacija.
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Mi smo pri Vovku kupili maja nova vrata...smo vzeli klasična protivlomna, bela (brez kakih dragih kljuk, dodatkov, ipd.)..cena okrog 1.200 EUR z montažo. Korekten odnos + dobro zmontirali. Dobra izolacija - ne sliši se nič, voha tudi ne (smo imeli pri starih vratih v veži razne pražene čebule, cigarete, ipd.). Smo zadovoljni.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Hvala še enkrat vsem za nasvete.


Vrata zmontirana. Zvočna izolacija neprimerno boljša kot prej, odpiranje navzven pa mi je dodalo še nekaj prostora v garsonjeri.