Vhodna vrata - v stanovanje

miro_mir

Zelenc'
2. mar 2010
10
0
1
ja tudi podometni obstajajo in funkcionirali bi pa naj tudi čisto enako kot naddometni. Glede zaščite pred dežjem je pa tako odvisno kam ga postaviš, pod streho ali ne.
 

Barbara20

Zelenc'
15. feb 2010
2
0
1
Mene zanima, če jaz lahko dam podometnoga tudi tam kjer ni strehe nad samim čitalcen? Če je potem tudi varno pred vlago ali mora biti vseeno še kakšna dodatna zaščita?
Imaš mogoče kakšno sliko ali pa stan kje bi si lahko pogledala kako to izgleda?
 

miro_mir

Zelenc'
2. mar 2010
10
0
1
Živijo.
Podometni zgleda takole:
tocahome_img1.jpg


Glede dodatne zaščite pa mislim, da ni potrebna v kolikor čitalec ni izpostavljen nenehnemu dežju. Nevem, naj me kdo popravi v kolikor si napačno razlagam.
sprasujem se.gif

Hvala
 

OliP

Zelenc'
16. maj 2010
4
0
1
Pozdravljeni!
Mi doma imamo nadometni biometrijski čitalec in smo zelo zadovoljni z uporabo. Na začetku je bil problem s potegi prstov in da ni prepoznal, ampak s časoma se privadiš oz. že postaviš prst pravilno.

Postavljenega imamo ob vratih, kjer ni nadstreška. Uporabljamo pa ga že 4 leto - in še deluje. Toliko v odgovor, glede dodatne zaščite. Pač je pomembno, da v sistem ne dostopa voda.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Ena kolegica ima v vrata nalimano tiso peno, ki jo imajo v glasbenih studiih ne vem kako si ji pravilno reče v glavnem ne slišiš praktično nič s hodnika in obratno.
 

miro_mir

Zelenc'
2. mar 2010
10
0
1
No pa so končno zmontirana vrata in zasilno priklopljen sistem ekey z elektronskim odpiralnim mehanizmom!
smile-1.gif

Stvar deluje. Sicer bo potrebno se preštudirat navodila in kaj nastavit. Prstni odtis prime realno med 1-4 sekunde po potegu, lahko se zgodi tudi da te ne prepozna, je pa dejstvo da se moraš privadit na senzor kaj zahteva (kako potegnit pod kakšnim kotom...). Po nekaj poskusih se že navadiš in je sistem bolj odziven. Vpliva pa tudi kakovost "prstnega odtisa" , znucana roka nima glih idealnih potez.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Važen je kot in moč pritiska.

Pri nas je v tem sezonskem obdobju kak dan kar mala kriza. "Ključi" so nonstop nekaj poškodovani. A za silo gre. Kot največji problem pa so se pokazali mokri in vlažni prsti. Očitno se svetloba odbija pod nepravim kotom in so težavce.

Procent pozitivnih prepoznav mi je padel iz kakih 95% na cca. 80. včasih se zgodi, da grem šele tretjič skozi.

Trenutno imamo od vsakega člana v bazi 3 prste pod 3 različnimi koti. 2 na roki, ki jo sicer manj uporablja. Zunaj ni še nihče ostal... S prve in ko/če se mudi (je treba bit lepo potrpežljiv) pa po pričakovanju ne gre vedno.

Odločitev za nabavo za rabo kot je pri nas je bila vsekakor pravilna.
 

OliP

Zelenc'
16. maj 2010
4
0
1
V zvezi z biometrijskimi ključavnicami me zadnje čase ful zanima ali kdo že uporablja biometrijo v službi ter katere sisteme priporočate???

Večkrat me zjutraj, ko pridem v službo prešine kako enostavno bi bilo, če bi namesto kartice, ki jo vsako jutro iščem, lahko moj prst poskeniralo.
 

OliP

Zelenc'
16. maj 2010
4
0
1
kaj res??? kje pa si zasledil?

Prepovedana mislš, da je to kao zloraba osebnih podatkov/lasnosti delavcev, če ti prstni odtis vzamejo? pa saj itak so biometrijski sistemi naštimani tako, da se izbrišjo odtisi iz spomina sistem.
 
22. jul 2007
12.798
1.313
113
123


Trenutno imamo od vsakega člana v bazi 3 prste pod 3 različnimi koti. 2 na roki, ki jo sicer manj uporablja. Zunaj ni še nihče ostal... S prve in ko/če se mudi (je treba bit lepo potrpežljiv) pa po pričakovanju ne gre vedno.


če maš drisko pa zna bit problem z potrpežljivostjo
evil.gif
LPWWY
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Dobr si reklamiral tele vrata
wink-1.gif
. Sem jih klical in 200x85 so s vsemi popusti 1200 eurov. Mogoče so res fina in oh in sploh. Sodelavec je dal za isto mero pa 850. Njihov lift ropoče za popyzdit in če njega ne slišiš v flet je zame več kot dovolj. Nekaj pa bom prišparal a ne. No to je cena za prijatelje. Za ostale mal pod jurja.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Sem montiral Valove, znotraj je kovinska plošča, zunaj pa leseni furnir. Super vrata za doberga jurja€.Iz hodnika ne smrdi več in ni več hrupa, ker kar dobro zadušijo.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
ksz

na plastičnih vratih je začela zajebavat ključavnica ... ne cilinder ampak dejanska ključavnica v vratih, danes mi v nobeni trgovini (obi, bauhaus, baumax, merkur) niso znali pomagat kje lahko dobim novo ključavnico, vsi imajo samo navadne, za večstopenjske zapahe nihče ... kam se še naj obrnem
confused-1.gif
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Ja, po mojem na tistega , ki ti jih je vgradil.Drugače pa po nasvet v te firme, ki delajo in montirajo takšna vrata. Po mojem druge ni.