Vhodna vrata - v stanovanje

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
ksz

na plastičnih vratih je začela zajebavat ključavnica ... ne cilinder ampak dejanska ključavnica v vratih, danes mi v nobeni trgovini (obi, bauhaus, baumax, merkur) niso znali pomagat kje lahko dobim novo ključavnico, vsi imajo samo navadne, za večstopenjske zapahe nihče ... kam se še naj obrnem
confused-1.gif

Ven jo vzemi, pa jim jo pokaži.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Ksz:to ti verjamem. Kaj ko bi jutri poklical kake "kljucavnicarje" ali pa nam vsaj povedal proizvajalca obstojece. Torej vzemi jo ven za zacetek da bos vsaj vedel proizvajalca.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
ksz

na plastičnih vratih je začela zajebavat ključavnica ... ne cilinder ampak dejanska ključavnica v vratih, danes mi v nobeni trgovini (obi, bauhaus, baumax, merkur) niso znali pomagat kje lahko dobim novo ključavnico, vsi imajo samo navadne, za večstopenjske zapahe nihče ... kam se še naj obrnem
confused-1.gif

Ven jo vzemi, pa jim jo pokaži.

smo vzeli ven ja
smile-1.gif


vrata so bila kupljena v merkurju, zmontirali smo pa sami
wink-1.gif


neke šifre na samem ohišju ključavnice ni, je samo na profilu na katerega se pritrdi in na katerem so potem zatiči za zaklep,

zdaj je v vratih da bomo "mirno" spali
grin1.gif
jutri pa zgleda spet jemat ven pa do vratkota
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
samo so res majstri v merkurju, na računu je firma vrat cando, jih kontaktiram če lahko pomagajo, pa mi odpišejo da to niso njihova vrata, wtf
confused-1.gif


smo pa zadevo rešli ... vse kaj rabiš je strojnik pa stružnica
smile-1.gif
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
da mal refresham tole temo...

iščem si vhodna vrata za stanovanje, ne rabim protivlomne zaščite in hodnik bloka je ogrevan tako, da to ni problem. Rabim samo nova vrata, ki bodo normalno tesnila in bodo tudi zvočno izolativna.... aja pa seveda za čimmanj denarja, ker jurja za vrata stanovanja ne mislim dajat.

Ta vrata v bau bau in podobnih firmah me ne zanimajo, ker so katastrofalna, tista ki so kovinska mi delujejo kakor konzerva, tista ki so pa PVC pa imam občutek da se bodo napol prelomila, če se bi naslonil nanje.

Mogoče kdo pozna kakšno cenejšo zadevo? Lahko se javi tudi kak privatnik na ZS.

Dobil sem že eno hitro ponudbo za 400eur z ddv (furnir hrast, bukev ali jesen z zaobljenim masivnim furniranim podbojem) in sicer iz tele strani spodaj, a kdo pozna tole?
http://www.parketline.si/SOFTLINE-krila-podboji-masiva-furnir
 

djdanny

Pripravnik
6. avg 2013
48
0
6
Okolica LJ
Spirit si potem vzel ta vrata?
Kako se obnesejo?

Js tud iščem vhodna vrata in mi je pomembna samo zvočna izolacija in čim manjša cena
smile-1.gif
.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
sam sem poleti kupoval vhodna vrata za stanovanje dimenzij 215x100 (niso ravno standardne). Iskal sem predvsem čimboljšo zvočno izolativnost, ostalo je bilo v drugem planu (na koncu sem vseeno vzel še tritočkovno varnostno zaklepanje, ker ni bilo bistvene razlike v ceni).

Glede na to da je kar problem dobit zadevo pod 1000 eur, ker vsi ponujajo neka super protivlomna vrata, sem se na koncu odločil za Mizarstvo Markelj ker sem dobil najbolj prijazno ceno in sem zaenkrat z njimi zadovoljen.

Res pa je, da sem mogoče malce razočaran nad nivojem hrupa, ki še vseeno prihaja iz hodnika (seveda je razlika občutna- mi vsaj ni več treba poslušat pogovorov:) ), ampak je zgleda večji problem tanka stena stanovanja z hodnikom.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Ali je kdo kupil vhodna vrata za stanovanje pri Merkurju, to so vrata od Lip Bled. Okoli 450-500eur pridejo z vgradnjo vred, CPL material, srednji rang po zvočni izol. in varnosti.

Tisti, ki jih že imate, so dobra?
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Za yak denar tezko da so dobra vem pa ne.
Lahko samo povem da sem kupil protivlomna vrata ista kot v merkurju za 170eur kolega pa v merkurju za 380eur oba brez vgradnje. Njegova iz merkurja ze razpadajo moja so pa kot nova. to so tista vrata iz pleha nic posebnega.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
jah nevem...tukaj se gre vendarle za izdelek firme Lip Bled in ne nek noname made in China produkt. Zato pač prašam.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Glede na to, da so v blokih za določene stvari "pravila", a je treba pri vratih tudi kaj pazit na izgled, ali lahko čisto po svoje mutiš? T
udi jaz imam v bloku vrata "kot da jih ne bi bilo" in mislim da sem glede situacije na istem, torej, rabim nekaj v prvi vrsti proti hrupu...
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik yahel pravi:
Ali je kdo kupil vhodna vrata za stanovanje pri Merkurju, to so vrata od Lip Bled. Okoli 450-500eur pridejo z vgradnjo vred, CPL material, srednji rang po zvočni izol. in varnosti.

Tisti, ki jih že imate, so dobra?

A se to da kje na netu vidit, na www.merkur.si jih v trgovnini ne najdem?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Dobro vprašanje...
zmaga.gif


Pri nas je bil cel halo pri zunanjem izgledu, ko je folk folijo nalepil na steklen balkon...
tongue-1.gif


Najbolje bo, če vprašaš nadzorni odbor oz. upravnika...
tongue-1.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ne vem, če obstaja zakonodaja glede notranjega izgleda
grin1.gif

Za zunanji izgled vem da je panika... razmišljam o tem, da bi si omislil klimo nekje na fasadi, ker imam zastekljen balkon. Sem šel počekirat, noben blok od hm, 6 enakih nima niti ene klime, tako da verjetno odpade
tongue-1.gif


lp