Vhodna vrata - v stanovanje

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Kakšna je stopnja zvočne izolacije? Mična soseda pride ob polnoči domov v visokih petkah, jo slišiš?
 

miro_mir

Zelenc'
2. mar 2010
10
0
1
Zdravo! Mene pa zanimajo mnenja glede ključavnic vhodnih vrat.

Ključ ali biometrijski sistemi - poteg s prstom? Ful se mi zdijo fajn ključavnice na prstni odtis (maš ključ vedno pri roki
smile-1.gif
) zato me zanima ali ma to že kdo vgrajeno in kako ste kaj zadovoljni s to tehnologijo? Hvala.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Predvidevam, da mnogo bolje kot čitalci pri notebookih te ključavnice ne delajo. Posledično raje vsakič iščem ključe po žepih in potem pravega v tistem šopu ključev. Je hitreje in manj stresno.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Kakšna je stopnja zvočne izolacije?

Zvočna izolacija 38,5 db.



[/QUOTE]
Mična soseda pride ob polnoči domov v visokih petkah, jo slišiš?

[/QUOTE]

Ja, jo slišiš.
 

miro_mir

Zelenc'
2. mar 2010
10
0
1
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
Predvidevam, da mnogo bolje kot čitalci pri notebookih te ključavnice ne delajo. Posledično raje vsakič iščem ključe po žepih in potem pravega v tistem šopu ključev. Je hitreje in manj stresno.

Brgo... zanimivo, mene pa lih to iskanje/zalaganje/zgubljanje ključev ful živčno dela - in zmeri se mi to zgodi, ko se mi kam mudi. Zakaj pa misliš, da te ključavnice bolje ne deljujejo kot pri notebookih? A niso te biometrijske ključavnice nekam na enak princip? Tle na tej povezavi Ekey je tko obrazloženo vsaj.
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
od durala, čakal 4teden, cena mal pod tisočaka, niso varnostna, plastična, z inox dodatki.
Z vgradnjo zadovoljen
Edin zaklepanje z bučko (na notranji strani) gre malo težje proti koncu. Jih morem še poklicat, da pridejo to zrihtat.
Zapirajo se vredu, glede zvoka ti pa težko kaj rečem, ker že prej pri starih nisem nič opazil.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.259
113
Citat:
Uporabnik miro_mir pravi:
Zdravo! Mene pa zanimajo mnenja glede ključavnic vhodnih vrat.

Ključ ali biometrijski sistemi - poteg s prstom? Ful se mi zdijo fajn ključavnice na prstni odtis (maš ključ vedno pri roki
smile-1.gif
) zato me zanima ali ma to že kdo vgrajeno in kako ste kaj zadovoljni s to tehnologijo? Hvala.

Če jih nebi bilo tako lahko prelisičiti, bi mogoče bile uporabne.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
V številkah kot že rečeno 38,5 db na papriju..drugače pa...npr. pasji lajež se sliši, petke tudi (ker se prenašajo preko konstrukcije)...samo priznam da odkar so jih zmontirali (in sem jih še sam od znotraj do konca zatesnil - tako smo bili zmenjeni, da z notranje strani jaz obdelam 'ostanke' po vgradnji...je res zadeva na mestu inpriznam da še nisem slišal nobene stvari noter (razen pasjega laježa). Takod a zdaj ko jih zapreš je tišina in te praktično od zunajnič ne zmoti, če pa že kaj slišiš pa je daleš od motečega (tudi meneje motilo ponoči, ko so hodili mimo oz. debatirali).
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
ima kdo vrata od Vlom d.o.o.?

Ker na sejmu sem si ogledal Vovko, Val ter od Vloma in so mi ravno od Vloma vizualno najlepsa.... Glede varnosti je pa pomoje tako ali tako vse nekje isto...
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Citat:
Uporabnik miro_mir pravi:
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
Predvidevam, da mnogo bolje kot čitalci pri notebookih te ključavnice ne delajo. Posledično raje vsakič iščem ključe po žepih in potem pravega v tistem šopu ključev. Je hitreje in manj stresno.

Brgo... zanimivo, mene pa lih to iskanje/zalaganje/zgubljanje ključev ful živčno dela - in zmeri se mi to zgodi, ko se mi kam mudi. Zakaj pa misliš, da te ključavnice bolje ne deljujejo kot pri notebookih? A niso te biometrijske ključavnice nekam na enak princip? Tle na tej povezavi Ekey je tko obrazloženo vsaj.

O temle sem pred časom že nekaj napisal v eni temi. Ekey je super zadevca. Pri nas je imela mama nekaj težav od začetka. Kasneje smo našli pravi ključ (prst z boljšim profilom) in tudi navadila se je pravilno potegnit čez skener.

Seveda se občasno v nekaj % zgodi da ne prepozna. A vedno zaradi prehitrega potega, premočnega pritiska, nepravilnega kota... Kake plitve ureznine ali kaj podobnega niti niso tako hud problem kot sem mislil. Zaradi narave dela sem vedno nekaj popraskan. Zmagovalna varianta je isti prst dat v spomin v nekoliko različnih pozicijah.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Bohve kakšna vrat so moja...oznaka je KFV, poleg jezička zaklepa pa vrata v podboj zakleneta tudi dve štangici spodaj in zgoraj. Podboj je kovinski. Protivlomna verjetno so? Zvočna izolacija pa ni bohvekaj
smirk-1.gif
 

miro_mir

Zelenc'
2. mar 2010
10
0
1
roCkY, zanima me kolikšno število prstov/oseb ste pa lahko vnesli na čitalnik? hvala za odgovor.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Zadeva ima 100 spominskih mest. V vmesniku so razdeljeni v sektorje po 10 (10 oseb po 10 prstov...). To se mi zdi lahko problematično pri večjem št. oseb saj je potrebena večja natančnost in ažurnost pri "papirnati bazi" kadar nima vsaka oseba svojega sektorja.
Več vnosov pa nekoliko podaljša čas prepoznave. Glede na navodila na cca. 5 sekund.
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Tole s prstnimi odtisi me je spomnilo na eno prigodo, ki sicer nima veze s to temo: kolega kupi nov prenosnik in zraven dobi tak "fancy" program, ki te v winse logira samo če zazna pred kamero pravo faco. Je reku, da nimam pogojev, da pridem not. Rečem, aja? Vzamem v roke Nokio, pobrskam po galeriji in pred kamero nastavim njegovo sliko na telefonu. Brž sem bil not
smile-1.gif
.
 

miro_mir

Zelenc'
2. mar 2010
10
0
1
mah... 5 sek pa tud ni ful. Ti pol so ta vrata tud fajn tko za podjetja, no vsaj tista mala. Pa lahko komot zamenjajo kartice s čipi.
 

Borisker

Zelenc'
9. apr 2010
1
0
1
Jaz sem pa gledal točno ta sistem ekey na sejmu DOM letos spomladi. Vsak ga je lahko preizkusil in jaz sem ga tudi. Sistem je bil poln, ker ko me je eden od prodajalcev hotel vnesti, ni bilo praznega mesta. No, potem je enega zbrisal in mene vnesel. Čas prepoznave je bil bistveno krajši od 5 sekund. Ker sem bil pripravljen na to, da stvar ne deluje dobro, ker sem pač skeptičen, me je hitrost presenetila. Ocenil bi, da je šlo za kakšni 2 sekundi. Več gotovo ne.
razmišljam pa o tem, da bom vgradil naddometni in ne podometni čitalnik kakršnega sem tam preizkusil. Imam kamnito oblogo ob vratih in ne morem narediti odprtine za podometnega. Priznam pa, da mi je podometni bolj všeč.
 

miro_mir

Zelenc'
2. mar 2010
10
0
1
Meni je tud podometni bolj všeč. Tko manj viden je, pa paše k vsem vratom, ker ne izstopa tko.
Borisker - a na sejmu so vas kar vnašali tko vse, k so šli mimo??? A pol ni panike, če ful krat menjavaš uporabnike - mislim, da pol za nekaj let, celoten sistem ne zašteka zaradi prevečkratnega brisanja/vnašanja uporabnikov?
 

Barbara20

Zelenc'
15. feb 2010
2
0
1
Citat:
Uporabnik miro_mir pravi:
Meni je tud podometni bolj všeč. Tko manj viden je, pa paše k vsem vratom, ker ne izstopa tko.
Borisker - a na sejmu so vas kar vnašali tko vse, k so šli mimo??? A pol ni panike, če ful krat menjavaš uporabnike - mislim, da pol za nekaj let, celoten sistem ne zašteka zaradi prevečkratnega brisanja/vnašanja uporabnikov?


To je pa zelo zanimivo, da so čitalci prstnih odtisov lahko tudi podometni. Te nisem vedela. Verjetno je potem tudi bolj zaščiten pred dežjem. Funkcionira pa čist isto kot nadometni?
 
Nazadnje urejeno: