Vgradnja Lane Assist Passat B8

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ne bodi nesramen, se ne splača, verjemi mi če ti rečem ;) Asistenca je lahko dobra, dodelana ali pa je lahko zgolj A od asistence kot je ta LA na mojem avtomobilu, pač polizdelek ki mu ne morem zaupati in ki me bolj ovira kot pa mi pomaga.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Ce bi imel jaz dovolj denarja, bi kupil tole:

Ne rabis nobene asistence, park senzorjev ipd.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Ne bodi nesramen, se ne splača, verjemi mi če ti rečem ;) Asistenca je lahko dobra, dodelana ali pa je lahko zgolj A od asistence kot je ta LA na mojem avtomobilu, pač polizdelek ki mu ne morem zaupati in ki me bolj ovira kot pa mi pomaga.
Mi je vse jasno, zato pa imaš tam zelo lahko dosegljiv gumb za izklop.
In kljub temu ,da po tvoje dela zanič, je kar milina za dolge vožnje po AC (in pišem za tvoj A6, ne na splošno). Samo ti si si nekaj vbil v glavo, ker si pričakoval preveč od njega in te je nategnil in sedaj je to čisto sranje.
 
22. jul 2007
12.793
1.312
113
123
Mene tudi moti pri Berlingotu to popravljanje volana po lokalnih cestah , drugače ne rečem da na avtocesti ni uporaben.

Imam pa vprašanje ali se da spremeniti logiko tipk za vklop tega, da bi recimo sam vklopil če bi zadevo potreboval in ne da moram pred vsako vožnjo to izklopiti, enako bi naredil tudi s S/S sistemom.

Itak da na uradnih servisih nemorejo-nočejo tega narediti.

Ali obstaja kakšen workaround da bi logiko tipk zamenjal?
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Jaz ga imam skoz vklopljenega, zdaj je že peto leto. Najprej v Golfu, sedaj v Passatu. Ne opazim neke blazne razlike, konec koncev gre za isto generacijo avta.

Kar bi si res želel je kapacitiven volan, kot ga bo ponujal faceliftan Passat, ker to "Daj roke na volan" teženje na ravni cesti je edini pravi minus.
Je pa v Passatu precej manj nadležno kot je bilo v Golfu. Tu je več stopenj in prva je samo diskreten napis na displayu. Prej pa je bil takoj po 12 sekundah BIIIIIIP, ki je zbudil vse ki so v avtu spali, tako da je bilo treba tudi ob čisti ravnini malce dregat volan, če si se hotel izognit slabi volji sopotnikov.
 
Nazadnje urejeno:

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Ne razumem popolnoma uporabnosti tega, a vsi slalomirate čez črto med vožnjo oz. izven voznega pasu, da bi bilo to uporabno? Ali si narobe predstavljam?
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Nič ne slalomiramo. Dejansko avto sam pelje in to je to. Seveda "V okviru sistemskih omejitev", kot pravi VW.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.707
365
83
tomaz12 , pa si se že kdaj peljal z avtom, ki ima lane assist? Vredu bi bilo, da najprej sploh probaš peljat avto z lane assist in potem vidiš, če se ti splača dat denar za nadgradnjo..
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
Mene tudi moti pri Berlingotu to popravljanje volana po lokalnih cestah , drugače ne rečem da na avtocesti ni uporaben.

Imam pa vprašanje ali se da spremeniti logiko tipk za vklop tega, da bi recimo sam vklopil če bi zadevo potreboval in ne da moram pred vsako vožnjo to izklopiti, enako bi naredil tudi s S/S sistemom.

Itak da na uradnih servisih nemorejo-nočejo tega narediti.

Ali obstaja kakšen workaround da bi logiko tipk zamenjal?

Nauči se vozit po SREDINI pasov pa ne bo moteč.
Meni je to zelo dober varnostni pripomoček... pogledaš na telefon, radio,...in že si hitro na robu ceste, ali pa, da zaspiš, te tudi lahko reši.

Seveda, alter vozačem se to ne more zgoditi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad