Vgradnja Lane Assist Passat B8

tomaz12

Zelenc'
5. sep 2017
6
0
1
Zanima me če mogoče kdo ve ali je možna vgradnja lane assist v passat b8(2015) po nakupu?
In če je možno kakšna je cena? Kje to naredijo? Na uradnem servisu?
Hvala!!
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Če nimaš kamere za vetrobranskim steklom, ne verjamem, da obstaja smiselna računica. Če jo imaš, zna verjetno kak mtl pohekat za male pare.
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Če imaš kamero... Vidiš jo kot trikotnik na zg delu šipe, rabiš samo software odklep, kar ti uredi vsak tuner... Če je nimaš, ne bo šlo....
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Šlo bi zagotovo. Ampak bi bilo pa zelo zelo zelo zanimivo slišat ceno.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.178
8.959
113
koliko sem jaz malo štundiral za drugo znamko. Je kr problem, ker se mizdi da ni samo software za odklenit, ampak je na več punktih/računalnikih drugačen software itd ..in ni samo stvar dveh klukic.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Zanima me če mogoče kdo ve ali je možna vgradnja lane assist v passat b8(2015) po nakupu?
In če je možno kakšna je cena? Kje to naredijo? Na uradnem servisu?
Hvala!!

Nočem te odvrniti od ideje ampak si ti to že poskusil, ta Lane Asisst? Ali se ti zdi zgolj dobra in kul ideja? Namreč meni je to kr nekaj. Imam izklopljenega že od prvega dneva.
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Sicer pa vprašaj mtl-a. Rabiš pa kamero na vetrobanskem steklu kot so ti že povedali...
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.647
2.364
113
Pomurje
Meni eden taboljših asistentov, ki zelo umiri in sprosti vožnjo. Konec koncev tudi varnost je precej boljša.
Lane asisst izklopim samo na zelo zaviti cesti, ker mi takrat volan vibrira, če peljem preblizu roba ali sredine.

Je pa res, da od Audija in BMW slabo dela na lokalnih cestah, na avtocesti nisem probal.
Mercedes in Lexus dela vredu tudi na lokalnih cestah s slabo označbo tal, v mraku, temi....
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
Meni eden taboljših asistentov, ki zelo umiri in sprosti vožnjo. Konec koncev tudi varnost je precej boljša.
Lane asisst izklopim samo na zelo zaviti cesti, ker mi takrat volan vibrira, če peljem preblizu roba ali sredine.

Imam tri stopnje (+ izklop), pa je pri vsakodnevni vožnji (mešano - naselje, relacija, avtocesta) meni osebno uporabna zgolj prva stopnja - warning only. Druga - Standard naj bi držala vozilo znotraj črt z minimalnimi popravki volana, vendar me fuul moti, ker čutim stalno minimalno popravljanje volana. Tretje stopnje - Active, še nisem vklopila sploh :)
Je pa že Standard dovolj za vožnjo po npr. avtocesti, tudi odziv, ko zapeljše preko črte, je super (opozorilo + zapelje nazaj na vozni pas, če ne držiš volana pretrdo oz. mu pustiš ... če vztrajaš izven črt, te opozori in sistem začasno izklopi).

Najbrž pa je dobrodošla funkcija na daljših vožnjah. Za vsak dan pa mi je preveč moteče.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.106
297
83
A to je tist filing, ko si šel prvič s fotrom z avtom na polje, pa ti je ves čas volan neki popravljal. :eek:
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
Za moje pojme eden boljših sistemov.. sploh ko se vozis po avtocesti... volan samo malo držiš, drugo dela avto skoraj sam,.. vsaj pri VW
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Ja, Lane Assist je najbolj uporaben na avtocestah... Na lokalnih niti ne deluje preveč vredu, ker če je cesta preveč ovinkasta, se tako ali tako izklopi... Če je ovinek preveč "oster", tudi ne zapelje samodejno v ovinek... Mene je npr.: motilo na lokalnih cestah, da ko se hočem izognit luknjam (da vozim na črti), me je avto vedno hotel popravit lepo na sredino pasa. Po eni strani pa je uporaben v toliko, da te spet "nauči" lepe pravilne vožnje, ker preveč sekamo ovinke v vsakdanjem življenju...

Zato pa na avtocestah deluje res dobro, ampak še vseeno moraš imeti ti volan v roki...
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Mene pri Lane assistu najbolj moti opozorilo naj primem volan. Imam pa obe roki stalno na volanu, tako da kot kaže vozim boljše kot si to misli avto. Bi rajši mel volan iz "facelifta" passata.
Mi je pa fajn da ga lahko prepričaš da vozi bolj po eni strani voznega pasu in ne čisto po sredini ceste. (Uporabno pri daljših ovinkih, z malo večjo hitrostjo).
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
meni je lanse assist super. Na začetku je res malo moteče, ampak ko se navadiš pravilno vozit je super.
Začel sem vozit po sredini pasov, uporabljat žmigovce,...
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Sistemi za vzdrževanje pasu vožnje (pri VW je komercialno ime Lane assist) se še vedno izpopolnjujejo, zato je smiselno, da pri opisovanju izkušenj navedete točni model in letnik vozila.
Med njimi so lahko opazne razlike.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Res je, na A6 4G 2016 je polizdelek. Kot je nekdo napisal zgoraj, kak je nek malo večji ovinek vrže ven. Kaj mi pomaga če moram biti skoz pozoren če vrže ven. Prav tako me je spravil v Nemčiji v zelo grdo situacijo ko so bile črte prelepljene ena preko druge, bočno pa je bil šlepar. Avto je začel plesati ker ni vedel katero črto naj upošteva. Takrat sem rekel: nein danke.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Res je, na A6 4G 2016 je polizdelek. Kot je nekdo napisal zgoraj, kak je nek malo večji ovinek vrže ven.
A bi bilo bolje, da bi peljal v ovinek in potem spustil, da te direkt v graben zabriše?
Česa od ASISTENCE ne razumeš? Zaspi za 15 let in se potem zbudi, pa bo avto morda že sam vozil.