Ventili "ropotajo" ko je mrzel motor...

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
Pazi ostrejše odmične ne grejo na vse dročnike: Odmične za hidravlične dročnike imajo povsem druge profile kot odmične za mehanične dročnike. Kot ti je mac rekel se ploščice menjavajo na debelino, lahko jih z mikrometrom izmeriš in izračunaš kolko še rabiš, prej pa seveda z merilnimi lističi izmeriš. Če je kolega strojnik in je kaj malega prešraufal itak ni problem. Ne vidim smisla v spreminjanju tolerance sesalnega ventila ne pridobiš ama nič. Če želiš sesalne prej odpreti potem moraš zamakniti odmično (z zmanjšanjem lufta ne narediš praktično nič) to narediš z drugo odmično ali pa z zamikom odmične napram jermenici z tako imenovano nastavljivo jermenico. (z drugo odmično lahko povečaš tudi hod sesalnega ventila) To se dela pri tuningu na navadnem motorju brezveze. Z samo drugo odmično brez remapa Ecuta nisi spet naredil dosti, spet odvisno od tipa krmilne elektronike in motorja. Kakor tudi pri vsem je izbira odmične prava mala znanost in se sploh moraš vprašat kaj bi rad. Na navaden motor jaz nebi delal nič ker se ne splača, sicer pa je tvoj denar.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
tocno tak.
Z prejsnjim odpiranjem bi tudi vplival na zapiranje ventila,spremenis tudi tocko kjer odmikac stisne ventil in tam mora biti tocno taka krivulja na odmikacu kot je predvidena, zato se tudi ventili slisijo ce imajo preveliko rezo.
Sportne odmicne gredi so popolnoma drugacne imajo popolnoma drugacno krivuljo odmikacev in z njimi dobi motor tudi drugacne karektaristike.
Jaz bi nastavil po navodilih proizvajalca, vse drugo lahko povzroci skodo na motorju povecanja moci pa ne bo.
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Ma ne, saj itak samo teoretiziramo. Ne bom dajal drugih odmičnih not, ker te ena konkretna stane 4k EUR ... Mahle recimo. Samo sprašujem, kako je v praksi. Vem tudi, da rabiš novo mapo, ker po stari ne more optimalno pljuvat bencina in ga mešat.

Delala bi itak po specifikacijah, vendar bi želela izpiliti tiste podrobnosti, katere se da. Torej bom šel z razmikom do tovarniških specifikacij in upal, da ne bodo začeli spet nazaj ružit. Nek noise je itak normalen. Konec koncev bo najpomembneje to, da bom to opravil in na koncu vedel, na čem sem, kdaj sem to menjal in kaj sem takrat vse menjal. Da ga vsaj enkrat odprem ... and give him a bit of love. Potem veš, na čem si. In če začne malo ružit nazaj po 15k km, se ne bi pretirano sekiral, ker bi lahko računal na to, da je mehansko vse OK, tudi če ruži.
wink-1.gif
 

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
tuning odmične so naprimer dobre od Dr.Schricka, catcams, kentcams. So pa za večine avtov okrog 500€, za 4k dobiš še marsikaj drugega
cool-1.gif