Grčija - otok KARPATHOS

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Utrinki Karpathosa posneti v gibljivi sliki - našel na youtube
Citat iz kataloga TA:
Citat:
trenutku, ko se boste dotaknili njegovih tal, bo osvojil vaše srce z raznoliko pokrajino in izjemno prijaznimi prebivalci, prevzel vas bo občutek domačnosti. Topli sončni žarki vas bodo popeljali na plaže, lepe, kot bi jih oblikovala sama božja roka. Vroč bel pesek in ponekod tudi prod se bosta pogrezala pod vašimi koraki in le težko se boste uprli rahlemu valovanju bleščečega morja. Romantična ladjica vas bo popeljala stran od vsega dogajanja in med ostrim skalovjem vas bodo pričakali skriti zalivčki ter tišina, mir, intimnost ... vrednote, ki jih tako pogrešamo v vsakdanjem življenju. Odkrivanje gorskega sveta v notranjosti z njegovimi hladnimi izviri, osamljenimi kapelicami in z dih jemajočim razgledom na obalo je le ena od možnosti letovanja na tem otoku.

Datum odhoda: 19.06.2008
Trajanje : 7 dni

Hja, z Brnika smo poleteli ob 11.30 uri, naj omenim ,da ta dan tudi pri nas ni bilo slabo vreme, pravzaprav je bilo glede na prejšnje dni zelo toplo in sončno vreme.
Ampak ko smo prispeli na Karpathos me je vročina na vrhu stopnic izhoda letala dobesedno prikovala na ograjo...tisti in naslednji dan je bilo 39 stopinj...
Pristanek je bil uredu, pogled skozi okno letala malo manj, saj ima človek občutek da je pristal v Afganistanu ( no, tam še nikoli nisem bil, si ga pa v svoji domišliji predstavljam točno tako), letališka zgradba je bolj ko ne nekakšna utica ( grobo povedano), res pa je da vse poteka sorazmerno hitro (kar pa ne velja za odhod z otoka). Po čakanju na prtljago smo se nabasali v avtobuse ki so nas popeljali do naših hotelov. Asociacija na Afganistan me je spremljala še nekaj časa dokler nismo ugledali prvih naselbin in občudovali lepoto Egejskega morja z vrhov hribov kjer pretežno poteka vijugasta lokalna cesta.
Glavne ceste na otoku so sicer zelo uredu in sorazmerno nove ali obnovljene...tiste druge pa...hm, ali jih sploh lahko imenujemo ceste?

Prispeli smo v glavno mesto PIGADIA:





Mesto kot takšno je idilično Grško, razpotegnjeno po zalivu z neko veličino ( no če zanemarimo dejstvo, da je to pač glavno mesto in največje mesto otoka). Očara na svoj način.

Bivanje smo imeli v hotelu Atlantis, lep družinski hotel ki me je presenetil predvsem po čistoči, prijaznosti in lokaciji, saj je bil od centra mesta oddaljen vsega skupaj počasne lenobne hoje 3 minute...ah pretiravam, takoj si bil v središču "dogajanja"

(opomba: slika je z neta)

Soba v kateri sva preživela bore malo časa:

Kopalnica:

Pogled na hotelski bazen:


V glavnem, vročina ko smo prispeli me je fizično uničila tako ,da sem križem gledal že ob 21 uri zvečer po Grškem času, seveda po obilni večerji v lokalni tavaerni ki jih je mimogrede malo morje, no najina naljubša je bila tavernica kjer so nama postregli količinsko in prepojeno z okusi najboljšo Grško solato kar sva jih jedla do sedaj.. ( naj samo omenim, da ocenjujeva taverne in gostilnice po tem, kakšno solato jeva v njih...čudno??, ali pa tudi ne...jo pač obožujeva)

Taverna:




Sicer pa imajo tudi druge stvari zelo dobre in količinsko nasitne..

Bom pa tole pisanje o hrani izkoristil da navedem nekaj cen v kafičih in gostilnah, ki so bile letos nenormalno navite ( v predsezoni, ne upam si pomisliti kako bo v sezoni), npr.:

- Pivo Mithos - 2,80€-3€
- Cappucino - 2,70€
- Frappe - 2,50€
- Coca Cola, Fanta.. - 2,50€
- Gyros pita - 1,90€ -2€
- Gyros plate - 6€
- Souvlaki - pork - 7,50€ (serviran s krompirjem in rižem)
- Dolmadakia (sarmice) - 6€
- Kalamari 7€-8€
- Smal fish ( sardelice-ocvrte) -6,5€ (v mestecu Finiki , ki je znano po ribjih specialitetah)



- ostale ribe- obračun na KG - od 35€-90€
- Grška solata - 5€
- loukomades ( pripravijo v vasici olymbos) - 6€ (porcija na sliki)


- izposoja ležalnika in marele za 2 osebi na plaži : 6€
- izposoja Scooterja / na dan. 15€ + 3€ zavarovanje / cena se ustrezno zmanjšuje glede na št najetih dni.
- izposoja avtomobila Fiat Panda 4x4 - 55€/na dan ( tudi tukaj je cena odvisna od št. dni in seveda modela avtomobila)

- izposoja ATV - 35 € / na dan - ( tudi tukaj je cena odvisna od št. dni ) btw - sploh nisem vedel da je tole čudo tolk zaje**** no vozit, ma me je roka še 2 dni bolela - dripac neumni, pa še nič manj strah me ni bilo vozit po tistih kozjih potkah kot pa s motorjem
jezen.gif



No, otok si ogledaš lahko v enem dnevu, kompletnega, ceste do plaž so strme navzdol in ovinkaste (to mi pač ni bilo všeč), ampak ko prideš do morja in ko vidiš to bistrino in čistočo pač na vse muke pozabiš ( ja, imam fobijo - višinsko - tako da je moje NEnavdušenje pojasnjeno)
stupid-1.gif

Plaž na otoku je kar nekaj, ampak tri plaže propagirajo kot najlepše:

*Ahata*


*Kyra Panagia*


*Apela* ( velja za najlepšo) no men je bila Kyra bolj všeč
grims-1.gif




Seveda sva šla na Olympos tudi, čeprav so naju prepričevali, naj tja ne hodiva z avtom, ampak z ladijo, sva vseeno šla z Pando ( zato tudi 4x4) seveda me je minilo ko sem videl kakšna cesta je do Olympusa v trajanju 17 km...adijo pamet in (SVAKA ČAST uporabniku foruma ki je v eni od tem trdil da je šel tja s Scooterjem- tip ima JAJCA), cesta je makedam vrezan v hribovje, pretežno je na eni strani prepad do morja
frown-1.gif

Tale video to še najbolje prikazuje( našel sem ga na YOUTUB) Pot na Olympos!!
Slike so pa moje avtorsko delo..he he



Ampak, ko je seste konec in ko prideš do vasice ki je tako opevana na otoku in se imenuje OLYMPOS pozabiš, resnično pozabiš, da se boš moral po isti trasi ceste tudi vrniti...

OLYMPOS







Teta se pripravlja, da nama postreže z LOUKOMADES, seveda je to trajalo kar nekaj čas, kljub temu da sva bila edina gosta v gostilni.....ampak kdo bi jim zameril...men se je zdelo kr uredu, da si vzame čas....sploh v tem podivjanem svetu



Pot nazaj je bila zame pričakovano stresna, ampak je nepričakovano hitro minila, mogoče je temu botroval tudi KARPATHSKI GAMS, ki sva ga srečala na tej samotni poti in me je navdušil z lahkotnostjo svoje "walking on the edge"

no, ob bližnjem srečanju se je izkazalo, da je to obična Karpathska ali katera druga KOZA z zvončkom, no moje navdušenje nikakor ni bilo nič manjše in sem si želel da bi pogum te preproste KOZE premogel tudi sam....zdeej ali je ta koza imela jajce ( verjetno ne, če ne nebi bila koza) ali ne nisem ugotavljal, saj bi se moral za kaj takšnega nagnit æez okno...ampak mi varnostni pas ni tega dovoljeval
cool-1.gif


Dan ko sva si sposodila avto je bil tudi dan v katerem sva prečesala cel otok, na spodnji sliki je rdečo označeno, kaj sva ta dan poleg vseh plaž "udarla dol"


Ta slika prikazuje značilen Karpatski kruh, če naletite nanj, ga nikar ne poskušajte jesti tako kot jemo kruh mi, saj si boste polomili zobe, če ne že glih spahnili čeljust. karpatčani kruh jedo tako, da ga namočijo v vodo ali kozje mleko in počakajo da se napoji in omehča, šele takrat je polnega okusa po kumini ali janežu ( to nisem najbolj siguren) in je zelo dober.
dsc01426.jpg


Še nekaj utrinkov z otoka:
Amopi


Tudi muca si je vzela počitek


ajde Pope, penji se....
smile-1.gif


Poleg svoje božanske hrane imajo tudi "uvoženo"
sprasujem se.gif



Pigadia by night

Odhod trajekta na Rodos






















Zaključek:
Definitivno otok ki je vreden ogleda, ali bo osvojil vaše srce ali ne je predvsem odvisno od vas samih in vaših želj, je pa res, da ga ne priporočam ljudem z fobijami
hysterical-1.gif


Ampak to je moje mnenje ki ga lahko upoštevate ali pa tudi ne...

Sem na koncu že res komaj čakal:
dsc01422.jpg

 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Lepe slike in zanimivi podatki. 17. se odpravljam tudi na ta otok.
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Hvala...
Predvsem uzivaj upam da ti bodo podatki pomagali in predvsem ti polagam na dušo tole:
"Ne nasedaj svoji agenciji v kolikorgreš z agencijo dol, ker nič ni tako kot oni rečejo ( no, razen ceste na Olympos).
Vsi izleti ki jih ponujajo so v lastni režji in predpostavki da se malo znajdeš in znaš tudi kaj povprašat veliko cenejši...
Najem avtomobila , skuterja....uredi sam, ker boš vsekakor prišparal kakšen €....

In še enkrat...dopust si naredimo sami..zato uzivaj/te
 
4. jun 2008
328
0
16
Oberkrain
Mater se kar topim ko gledam takole reportazo... Kristalno cista voda, preprosti ljudje, bele hiske z modrimi detajli.....

.....aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa......


btw: kolko vaju je prisel tale "izlet"?
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Dobro splanirano....mej backup, ker na nekatere stvari neboš mogel prit...ali pač??

Mimogrede....ubil bi se pred dopustom da dobim karto otoka....od kje ti??
Še imaš kakšno??
 
Nazadnje urejeno:

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
650€ - prijava v Februarju - za 2 osebi hotel Atlantis- nočitev z zajtrkom
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Kateri program je to, kjer imaš prikazane vse plaže? To je verjetno tudi za druge države?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ne bi rad te teme "popacal".
Gre za Garminovo (gps naprava) karto Anavasi 3.50, plaže in ostalo kar vidiš pa sem sam vnesel. Jasno, da vsega niti ne bom videl, ampak če se nekaj dela, se dela "do konca", sicer pa grem za 14 dni. Seveda pa si lahko karto tudi natisneš s programom Mapsource.

Drugače pa drži da neke pametne karte v papirni obliki ne moreš kupiti, sem že gledal in bral po internetu.

p.s. karte so pa paraktično za cel svet Axi.
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Ej, vsekakor uživaj in glede na to kako si zastavil vse skupaj....vsekakor boš!!

Resnično lepe počitnice ti želim!!
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Kar5pathos zame eden najlepših dopustov kar sem jih imel, pa sem bil dol mislim da 3 leta nazaj. To je za dva, nikakor ni otok za žurat, sploh pa vsakemu odsvetujem avto dol, ker se s skutrerjem vidi 10krat več...Tam okoli letališča je toliko nekomercialnih plaž, da se ti zmeša, ampak res zmeša.

Jaz sem šel na Olympos kar s skuterjem, pa mi ni noben verjel dokler nisem poskazal slik. Na karti je namreč pisalo, da gre za neasfaltirano cesto, nisem pa si mislil, da me bo zgoraj skoraj odpihnilo
smile-1.gif


Splača se videt tudi restavracijo "Under the trees", kako pridet do nje pa boste že izvedel, če boste malo povprašali koga. Mi je pa zanimivo, da si uporabil točno moje besede v samem začetku - jaz sem namreč tudi rekel, da je letališče ko da bi bil v afganistanu.
smile-1.gif
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Oj...
Se popolnoma strinjam s tabo, da s skuterjem vidiš veliko več in da je okoli letališča polno manjših zalivčkov, toda tudi neprimerno veliko bolj piha kot drugje.
Jaz ponavadi skuter vozim enkrat na leto pa še to samo na dopustu, tukaj sem se pač z njim počutil veliko bolj nesigurnega kot kje drugje, zato nisem hotel z glavo skozi zid...

Kar se pa tvojega potovanja s skuterjem na Olympos tiče , pa tako kot sem omenil....kapo dol ( maš jajca)- mene na tako pot še v sanjah ne spraviš.
Ampak jaz sem se imel super, na noben otok, dokler jih je še toliko se ne vračam 2x, ko bodo pa vsi (če bo bog dal) obiskani bom pa iz šopka potegnil najlepšega in se nanj vrnil...hm, nekako tako naj bi bil plan.....
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Jaz sem se že takrat odločil, da se na Karpathos enkrat vrnem. Zraven tovarne sem enkrat iskal plažo, pa sem srečal enega domačina, ki si je zgradil neko barako in je tam risal na kamne, to pa je kasneje tudi prodajal. No, ta domačin je bil tako prijazen, da še danes komaj verjamem. Povabil me je na jutranje ribarjenje, tam sva spila en liter enega dobrega vina in prav videlo se je, da človek uživa življenje.

Imam tudi sam veliko slik in jih bom pripopal gor, ampak danes popoldne, mogoče celo jutri.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Res je, eden najlepših (turističnih) otokov v Grčiji. Sem bil tam pred nekaj leti za smešno nizko ceno, ravno tako v malem, družinskem hotelu Sunrise pri centru Pigadie in sem bil navdušen.

Skoraj nikjer na grških otokih (pa sem bil na skoraj vseh turističnih) ne vidiš več pravih Grkov in ješ prave grške hrane, tu pa v centru mesta ob morju najdeš vsaj deset gostilnic, kjer ti postreže kaka grška mama z doma narejenemi grškimi specialitetami (kot so kleftiko, keftedes, dolmades, taramosalata, melitzanosalata, magarones, tiropita, spanakopita...) in na koncu vse skupaj zaliješ s karafo domačega rdečega ali značilno retsino. Tam še poznajo izraz Meze, kar pomeni kolekcijo malih predjedi.

Da je tam lepa narava in čudovito morje pa se vidi v fotogaleriji.

379759-Podoba(25).jpg
 

Priponke

  • 379759-Podoba(25).jpg
    379759-Podoba(25).jpg
    49,6 KB · Ogledi: 1.350
I

Izbrisan uporabnik #488

No, pa še jaz primaknem par fotografij in informacij.

Južni in osrednji del.


(Google Earth s sledjo iz GPSa za severni del).

Na otoku sem bil 14 dni in ponuja resnično miren in lep dopust.
Pristanek z letalom je dal takoj vedeti, da je otok precej vetroven, temperatura ne letališču je bila 26 stopinj, vreme pa seveda jasno in izjemno vetrovno.

Ko pristaneš, se res zdi kot da si pristal v "Afganistanu", vendar je v ozadju opaziti, da gradijo nov letališki terminal, ki bo ustrezal razvajenim gostom ter zahtevnim direktivam EU.



Hotel sem imel rezerviran v zalivu Amopi, turistično naselje nekaj kilometrov južno od glavnega mesta Pigadie (Karpathos city). Hotel je imel Grške 3,5 zvezdice, 200m od plaže po hribu, nič posebnega, vendar lepa okolica. Prve tri dni je res močno pihalo prav pri vsaki špranji, a ni bilo komarjev.


Pogled na morje iz hotelske sobe ter bazen.


"Hotelska plaža" v zalivu Amopi in pravoslavna cerkvica na gričku. Lepa plaža, vendar dokaj polna, kar mene osebno odbija, saj imam rad mir in ne turističnih bacilov Italijanov, ki vsepovsod delajo cirkus. Večinoma sem opazil Italijane, Nemce, Skandinavce pa tudi Slovence.
Zanimivo je, da po lokalih večinoma strežejo in delajo tujci, saj na Karpathosu ni dovolj delovne sile za turiste, ki več kot za 3x presežejo prebivalstvo v poletnih mesecih.

Glede na to, da sem se o otoku "pozanimal" že pred odhodom je bil najem avtomobila (10 dni fiat panda, 1x suzuki jimmy, 3 dni moped) edina prava odločitev, sploh zaradi res močnega vetra je bila npr. vožnja z motorjem (scooterjem) neprijetna in precej slaba izbira za potep po otoku. Najem scooterja (125ccm-manj je prešvoh) je prišel okoli 19 EUR na dan, avto s klimo
smile-1.gif
pa 35 EUR. Suzuki Jimmy - terenec je stal 60 EUR na dan, a ga ne potrebuješ več kot en dan za izlet na sever (o tem kasneje).

Plaže in znamenitosti:

Slikano vse z Olympus 770sw (tudi podvodne).
http://www.olympus.si/consumer/29_mju_770_sw.htm




Plaža Damatria beach na JV, ima popoldne nekaj sence pod skalami pa tudi nekaj ležalnikov in dežnikov, ki pripadajo bližnjemu hotelčku Posedion. Plaža je bila večinoma prazna. Dostop po asfaltni cesti, oznake itd.. Ponavadi kar precej piha.


Plaža Fokia(s) pri Amopiju. Asfalt, nič posebnega.


Pigaida, Karpathos city proti večeru prvi dan, ko je res pihalo.


Pogled na cesto proti letališču, kjer so zalivi za surferje.


Plaža pri Damatriji, sosednji zaliv, ležalniki, senčniki, lokal, ni bilo gneče, a piha.




Fiat Panda
smile-1.gif
Vatha beach, kjer je raj za surferje, ni primerna za kopanje, ker preveč piha in je na vodi gost "promet". Zaliv pri letališči (Chicken bay) je primeren za učenje surfanja. Na zadnji fotki ladja, ki je nasedla na čereh. Skratka zaliv in območje rezervirano za surfanje.


Adrijino letalo ter koze pri letališču.


Plaža v Kastelo bay na skrajnem jugu, pri meni poimenovana Exo Elaris beach. Piha, valovi, prazna, dostop po makadamu.





Plaža Dhiakoftis beach na jugu pri letališču. Ena najlepših plaž plaž na otoku, krasna voda, dostop po makadamu, nima sence in močno piha, da kar meče pesek (3x sem bil na njej). Plaža ima dva zaliva, prvi je lepši. Je pa ob plaži parkiran tovornjak-taverna.


Plaža Michaliou beach na jugu, ima senco med skalami, lepa in mirna plaža, dostop po makadamu.


Poun(t)da beach. Še en zaliv, raj za surferje. Videl kar nekaj slovenskih vozil, MB, KR, LJ, sami surferji. Ker ne surfam več, se nisem poglabljal v te zadeve.



Amopi, Ammopi, Amoopi, Ammoopi, ja res na vse možne načine je zapisana ta vasica, kjer sem imel hotel.


Karpathos ponoči in pač neka mačka.



Vasica Menetes blizu Pigadie. Ob cesti spomenik 2. svetovni vojni. V vasi cerkev, ki je bila zaklenjena, odprt pa je bil muzej narodnih noš, ki pa me ni videl. Ko sem kasneje obiskal opevani Olympos, sem videl da so si dejansko vse te vasice zelo podobne med sabo, tako da če ne vidiš Olymposa nisi prav nič zamudil, no o tem kasneje. Na fotki tudi nogometno igrišče, pesek jasno.


Arkasa vasica oziroma plaža Agios Nikolaou beach (komercialna, vendar ok). V bližini ruševine antičnega templja (table) ter še ena plaža, ki je izpostavljena valovom in je precej umazana.



Agios Theodoros beach. Senčniki, ležalniki, lepa plaža, ni gneče, v bližini na gričku cerkvica.


Še dve plaži med Arkaso in Agios Theodoros plažo. Pusti in nič posebnega. Takoj ob asfaltni cesti.


Sikelao beach (zraven je taverna) in Agios Georgos beach (lepa plaža, prazna).


Adeia beach. (umazana zaradi valov, prazna, valovi).


Vasica Piles.


Stadion v vasici Aperi
smile-1.gif
Zelenica.


Achata beach. Ena izmed treh opevanih komercialnih plaž, na katero prirerajo turistične agencije izlete z ladjico, ki so neumnost. Prvič ker na morju krasno piha in drugič, ker je dostop do vseh treh plaž asfaltiran, razdalje pa majhne. Lepa plaža, ki pa me ni ne vem kako pritegnila, je že preveč turistično popackana. V bližini dve taverni.


Cerkvica v bližini Pigadie, Vrodi bay.


Iliontas beach. Lepa plaža, a stalni valovi, brez sence. V bližini nekaj apartmajev.


Potali beach v bližini vasice Lefkas, lepa plaža, v bližini hotel oziroma studio, turistična zadeva.


Vasica Lefkas v polnem turističnem sijaju.


Ostanki stare rimske cisterne v bližini Lefkasa.


Vasica Mesochori. Pred leti je tam divjal požar, so še vidne posledice.




Apella beach. Ena izmed treh komercialnih plaž. V bližini je taverna. Precej obiskana plaža, vozijo tudi ladjice, ima naravno senco pod drevesi in skalami. V bližini je še ena manjša plaža, kjer je bilo par nudlov.



Še par vodnih iz Apelle in iz "zraka" oziroma ceste.


Kyra Panagia beach. Še zadnja od treh komercialnih plaž, meni osebno "najslabša" od teh treh, natrpana, v ozadju naselje, je pa tudi najmanjša.


Bazilika v Pigadiji in v ozadju "glavna" mestna plaža, kjer so tudi vodni športi (banana).
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Olympos in severni del.

Za izlet v vasico Olympos in nasploh za severni del mi je najemodajalec prijazno povedal, da naj zamenjam Pando za Jimmyja, saj je Panda le za asfalt in da je avta škoda. Imel je popolnoma prav pa ne zaradi ceste na Olympos, ki je btw. povsem normalen makadam, trasa ki ji manjka zgolj asfalt, ampak zaradi dostopa do plaž do katerih vodijo neugodne ceste oziroma poti. Na Olympos se da seveda normalno priti tudi z osebnim vozilom, ker je cesta ok (delajo jo od leta 1979), pa tudi s scooterjem in motorjem (pa bugy jasno) če kdo uživa v tem (nisem več star 16 let, ker potem bi mi bilo zanimivo mogoče). Je pa res da potem požiraš makadamski pesek, veter, tresljaje itd...

Makadamska cesta je med vasico Spoa in do Olymposa, easy vožnja traja slabe pol urce. No ko pa prideš do konca makadama pa vidiš, da je cesta med vasjo Diafani in Olymposom lepo asfaltirana
smile-1.gif




vas Spoa

Za lažjo predstavo kakšna je cesta in trasa do Olymposa malo več fotk, na eni sem ujel tudi prašna in ovetrovljena skuterista. Ko polijejo asfalt bodo najbolj nasrkali renterji đipov, Olympos pa je itak že zdaj samo turističen, o čemer sami pišejo tudi Grki v knjigi, ki sem jo kupil o Karpathosu. Na zadnji fotki se lepo vidi, kako se makadam konča na krasni asfaltni cesti.




Vasica Olympos.


Vasica Diafani. Drugo pristanišče na otoku, zraven lepa plaža. Do sem pripelje ladjica turiste, nakar jih nabašejo na avtobuse in peljejo do Olymposa, kjer se pražijo 2 uri po vasici
smile-1.gif




Vananda beach, cesta primerna samo za 4x4 (naprej od Vanande). Hotel sem se peljati tudi do skrajnega severa do vasice oziroma plaže Tristomo, vendar to po vzhodni strani ni bilo možno, šlo pa bi najbrž iz vasice Avlona, vendar sem potem to opustil in raje odšel na kopanje. Tako nisem videl skrajno zapuščenega severa in otoka Sarie, drugo pa je bilo po "programu"
smile-1.gif
Vozi pa tja ladjica.




Nati beach. Samotna plaža, ni bilo nikogar, kar pusta.



Agios Minas beach. Na tej plaži pa sta celo bila dva obiskovalca s pando 4x4. Na plaži je zaupščena taverna oziroma bar. Nazaj grede sem videl mučenje turistov z navadnim osebnim vozilom (nek peugeot) po sila neugodni cesti. Na obali sem videl tudi privez, tako da tja vozi tudi najbrž ladjica.


Agnontia beach. Tudi samotna, nikogar, vendar pa na teh plažah ne piha in je prav prijetno. Na plaži so bile vidne sledi dirkanja.



Vožnja nazaj proti vasici Spoa in asfaltu naproti. Vmes krmljenje domačih koz, ki jedo bobi palčke z roke. Na zadnji fotki pogled na vasico Agios Nikolaos, ki je dostopna iz vasice Spoa.

se nadaljuje...
 
I

Izbrisan uporabnik #488


Vasica Agios Nikolaos. Prijetna ribiško-turistična zadeva.



Še nekaj slikic pod vodo.


Samostan v bližini plaže Kyra Panagia.


Še enkrat plaža Apella, tisti drugi zaliv, kjer je bil nudl par. Jaz sem do plaže plaval, da se pa pridi čez hrib peš.


Nekaj utrinkov.

Toliko z moje strani.
Prilagam še sliko iz Google Eartha ter link do gps lokacij gornjih zadev.



GPS podatki v gpx formatu
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Snecer, res lepa reportaža! Me spominja na lep teden, ki sem ga tam preživel pred leti in v glavnem mestu, v tistih pravih grških gostilnicah v centru, ob morju, degustiral najboljšo grško hrano in popil kar nekaj karaf njihovega rdečega vina.

Tisto pod gladino pa v resnici najbrž izgleda bolj TAKOLE , a ne?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Sem pil rdeče vino v eni od takih gostilnic, ni slabo. Glede vodnih fotografij. So moje kar resnične, ni tako izgledalo kot na tvojih retuširanih, ki imajo po moje preveč poudarjene barve.
 

sandiv

Pripravnik
4. sep 2007
268
1
18
Maribor
Sedaj tudi jaz obujam spomine na Karpathos, kjer sva z mojo boljšo polovico preživela nepozabna dva tedna. A od tega je že deset let. Res je Olympos malce pocukran, a kljub temu je to še vedno najbolj pristna Grčija. Na takšno prijaznost kot sem naletel na tem otoku nisem naletel nikjer. Natakar je takoj želel vedeti od kod sva, kako se reče dober večer, hvala, prosim, lahko noč po slovensko. Že naslednji večer sva slišala pozdrav dober večer v domačem jeziku. Prejšnje leto sva bila na Samosu, kjer je tudi bilo super. Ko pa sva po Karpathosu naslednje leto odšla na Kefalonijo, sva doživela pravi šok. Nič več niso ponujali le pristno grško hrano: tu si dobil pizze, špagete, dunajske zrezke. Na večini rajskih plaž sva bila deležna tehno bombandiranja. Grška glasba jim je bila španska vas. Sicer so to izkušnje stare deset let, a dvomim, da je danes kaj drugače. Mislim, da kar drži naslednje. če hočeš doživeti pravo Grčijo je treba dopustovati na manjših otokih, ki so blizu Turčije oziroma čimbolj jugo-vzhodno.
Snecer, hvala za lepe slike. Na Olympos sva takrat potovala z enduro motorjem in naju je na izpostavljenih vetrovnih delih skoraj odneslo. A to je nepozaben spomin.
cheer.gif