Velik problem menjava grelnih svečk Mercedes

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.375
5.891
113
pri taščici
Se strinjam.
take ki bi tako storitev radi za 20 evrov namesto 100,naj pac resujejo tam kjer so zajebali.
Igi je tudi meni eno popoldne snedel "pol" ženine plače (pravzaprav že 2x) pa se ne spomnim ce sem kdaj kaj žalega rekel čez njega. Zavedam se,da bi mi jo drugi 3/4 in ima moja priporocila povsod do sedaj.
Sem imel podobno izkusnjo z resevanjem zaribanih brisalcev. Moji "brenarji" so bili presvoh zato sem zadevo odnesel k človeku z indukcijskem grelcem. Pa še tam smo trije švical na tistem mehanizmu pol ure. Na koncu pa se k svasarju da mi je nekaj cm alu zvara potegnil za 15 evrov se mi zdi (5minut dela).
Skratka eni kurcevi zaribani brisalci cel dan dela pa 100 prevoženih km. Pizdim mogoce edino tako kot avtor. Zakaj tega na servisu enkrat na pet let ne poderejo in namazejo. Se bolje bi bilo sa bi naredili tako da ne bi zaribalo.Drug mehanizem je 300 evrov. Podobna zgodba je pri zajlah za rocno. Meni je zmrznila vsaj 8 leto,nekomu je prvo zimo. Tak avto bi zapeljal nazaj v salon cez vitrino...
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Ja no, sam realno je totalno bolana cena 100 eurov na svecko, da ne omenjamo jurja pa pol na servisu. Folk bi rad kar celo placo za en dan dela.
bonk.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.375
5.891
113
pri taščici
Dokler ni cenejse konkurence bo tudi 100 evrov bolje kot jurja pa pol.
Je pa zanimivo da je takih svinjskih odiranj zelo malo po forumu. Vsi nekaj hvalijo svoje gare,malo kdo pa pokomentira stroske rednih in izrednih servisov.
Danes sem na tehnicnem srecal znanca. Pi zdil je cez neko stikalo za AB zaradi cesar so ga vrgli na tehnicnem in je ponovno prisel.
Prvi lastnik,P207 star najbrz 4 ali pa 6 let,stikalo nekaj manj kot 300 evrov. Bolje da bi mu AB ven zmetalo pa bi iz kaska se to stikalo uredil.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Ja no, sam realno je totalno bolana cena 100 eurov na svecko, da ne omenjamo jurja pa pol na servisu. Folk bi rad kar celo placo za en dan dela.
bonk.gif
Ja, vedno je nekaj bolano. Bi pač vsak moral delat za toliko, da bi komaj pokril orodje v nekaj letih, kaj šele da bi kaj zaslužil. To, da je recimo nepravilno potegnil x svečk in je morda zraven pobral še navoj, itd. preden se je naučil zadevo tako naredit, da iz prve potegne ven brez da bi kakorkoli poškodoval glavo, seveda nobenega ne zanima. In itak on mu ''učenja'' pa ne bo plačeval. Bi pa rad imel to narejeno za dva pira ali pa dve pijači.
Gor na videu zadeva izgleda popolnoma enostavna. Vsak lahko gre to kupit, delat in bo imel biznis. Mu bo denar kar z lufta dol padel.
evil.gif


PS: Ne opravičujem tako ceno, ker nimam pojma koliko stane orodje (predvidevam pa, da se pogovarjamo o par jurjih) in kako zaje... je potegnit to zadevo potem ven. Ampak poznam pa, kako miselnost Slovencev dela
grin1.gif
, zato pravim, da ni biznis case-a v tem.
PS2: gor je bil strošek jurja in pol za glavo dol in potem zrihtat. Tukaj pa samo skeširaš 100 EUR in to je to. Khm, ja absolutno je predrago, ajde verjetno za tri pire bi pa že šlo, a ne?
grims-1.gif
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.230
717
113
No Mtl ne pretiravaj.

V vsakem poslu so investicije in riziki.

Še tako dober mojster, če se ne zna prodat ne bo nikoli dobro zaslužil.

Orodje za svečke ven vlečt pa tudi ne košta neke bajne denarje. (beri par 10k€).

PS Tudi Matjaž v Biščah, ki rihta motorne glave menda ima toolse za svečke izvrtavat.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:
Orodje za svečke ven vlečt pa tudi ne košta neke bajne denarje. (beri par 10k€).
Se strinjam. Sam sem samo komentiral predlog za nek hud biznis case
grims-1.gif
.
Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:
PS Tudi Matjaž v Biščah, ki rihta motorne glave menda ima toolse za svečke izvrtavat.
Koristna informacija
zmaga.gif
. Daš link do njega?
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.230
717
113
Matjaž Velepec s.p.

On rihta samo motorne glave. (je specializiran za to)

Lokacija Dragomelj-Pšata-Mavenče (nekje na sredini)
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.230
717
113
Čudno da ti ne veš zanj.

Vsi mehaniki (taki in drugačni) vozijo motorne glave k njemu rihtat (vsaj iz moje bljižne okolice)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.375
5.891
113
pri taščici
Z Ac vidis hiso njegovih starsev.
"Meni"je brusil dve glavi (spustilo tesnilo).
Baje tudi za pooblascene servise dela tako da ima ocitno vec znanja kot oni, ali pa pooblasceni računajo jurja in pol in dajo njemu narediti za 500.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Pa kdo pravi, da pa more zdej majstr v pol ure potegnt 6 sveck ven za 3 pive??? Delas pr mizarju pa v ceumu tednu mogoce zasluzis 200 evrov, pa garas k bik. Tuki bi pa mojstr za 6 svec 600 evrov, k jih potegne v enmu dnevu. To je bolno.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.230
717
113
Še enkrat več se potrjuje.

Kdor zna ta dela.

Hebeš diplome in certifikate. Denar kupi tudi te.

Mi je pa ravno sosed razlagal, kako se je Matjaž hebal z enim Subarujem ko mu je zlomljeno svečko ven vlekel.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Pa kdo pravi, da pa more zdej majstr v pol ure potegnt 6 sveck ven za 3 pive??? Delas pr mizarju pa v ceumu tednu mogoce zasluzis 200 evrov, pa garas k bik. Tuki bi pa mojstr za 6 svec 600 evrov, k jih potegne v enmu dnevu. To je bolno.

a) Hja, tako je. Saj poznaš zgodbo o prislovično povprečnem mehaniku, ki se zjutraj, če ve, da v 1 šihtu ne bo v žep pospravil ene povprečne plače, raje obrne okrog in nazaj zaspi?
pozdrav.gif

b) Če bi računal 600 EUR za uspešen poseg (v najslabšem primeru, vse sveče se zlomijo), bi avtorju prišparal minimalno 900 EUR.
tongue-1.gif
 

jakkaa

Pripravnik
19. mar 2009
352
0
16
ljubljana
Žarilni del svečke, tisti del, ki žari...cela svečka gre ven brez problema, odlomi se samo ta najtanjši del, ki gleda v zgorevalni prostor...najlepše je, če se odlomi tm kjer se konča navoj...če se že mora...
 

picolo

Pripravnik
23. maj 2009
287
1
18
loče
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Ja no, sam realno je totalno bolana cena 100 eurov na svecko, da ne omenjamo jurja pa pol na servisu. Folk bi rad kar celo placo za en dan dela.
bonk.gif
Ja, vedno je nekaj bolano. Bi pač vsak moral delat za toliko, da bi komaj pokril orodje v nekaj letih, kaj šele da bi kaj zaslužil. To, da je recimo nepravilno potegnil x svečk in je morda zraven pobral še navoj, itd. preden se je naučil zadevo tako naredit, da iz prve potegne ven brez da bi kakorkoli poškodoval glavo, seveda nobenega ne zanima. In itak on mu ''učenja'' pa ne bo plačeval. Bi pa rad imel to narejeno za dva pira ali pa dve pijači.
Gor na videu zadeva izgleda popolnoma enostavna. Vsak lahko gre to kupit, delat in bo imel biznis. Mu bo denar kar z lufta dol padel.
evil.gif


PS: Ne opravičujem tako ceno, ker nimam pojma koliko stane orodje (predvidevam pa, da se pogovarjamo o par jurjih) in kako zaje... je potegnit to zadevo potem ven. Ampak poznam pa, kako miselnost Slovencev dela
grin1.gif
, zato pravim, da ni biznis case-a v tem.
PS2: gor je bil strošek jurja in pol za glavo dol in potem zrihtat. Tukaj pa samo skeširaš 100 EUR in to je to. Khm, ja absolutno je predrago, ajde verjetno za tri pire bi pa že šlo, a ne?
grims-1.gif
467716-post_slo.gif

vedno je predrago in bo..Enostavno ne zastopim folka.
 

picolo

Pripravnik
23. maj 2009
287
1
18
loče
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Pa kdo pravi, da pa more zdej majstr v pol ure potegnt 6 sveck ven za 3 pive??? Delas pr mizarju pa v ceumu tednu mogoce zasluzis 200 evrov, pa garas k bik. Tuki bi pa mojstr za 6 svec 600 evrov, k jih potegne v enmu dnevu. To je bolno.

Ali imaš še kakšno izbiro?Če se ti bo vseh 6 svečk odlomilo,potem pa res ne smeš čisto nič več šraufat.Pa tudi če se ti odlomijo imaš za 600€ gotov v npr. pol dneva.Ni ga mehanika, ki ti bo glavo dol jemal in avto končal v pol dneva.V bodoče ,če se mi še katera odlomi,bom letel do majstra v MB in mu z veseljem plačal 100€.
grims-1.gif