Velik problem menjava grelnih svečk Mercedes

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
562
5
18
Hladno je, zelo težko vžiga avto E300D, na forumih so bili mnenja (pokazalo se je za pravilno), da so v okvari grelne svečke. Nabavil sem svečke, sedaj nobeden servis ne želi svečke zamenjat (eden je ugotovil, da delata samo dve od šestih grelnih svečk). Če sem bolj natančen, svečke bi zamenjali, toda v primeru, da poči katera od njih - potem nastalo škodo moram sam plačati. Kakšni naj bi ti stroški bili sam bog ve. Na Mercedes servisu okoli 1500€. Razumem torej tako, da napako (svečka se lahko zlomi tudi po napaki mehanika pač plača naročnik). Torej v Sloveniji ni avtomehanika, ki bi zamenjal (znal, mogel, hotel) zamenjat svečke brez grožnje, zahteve da vse stroške neuspešnega posega nosi naročnik zamenjave. Avto je star 18 let, vreden (če odmislim problem grelnih svečk) 2000€, ali še manj, v primeru popravila pa mi grozi že kar ponovni nakup istega vozila. Resno sem sedaj tudi sam prepričan, da se bo zlomila vsaj ena svečka in iz razloga, za katerega ne bom nikoli vedel ali za nalašč, namerno, ali po pomoti (prevelika sila), ali pa da res ni šlo drugače. Blizu štirideset let sem voznik in (ne bi se hvalil še upokojenec z mizerno pokojnino) lahko vozim še samo poleti, ko grelnih svečk ne potrebujem za vžig motorja. Vesel bom vsakega nasveta, ki bi pripomogel neki recimo ji primerni rešitvi resnega problema.
 

deedee

Pripravnik
20. dec 2008
52
1
8
Town Of Thousand Radars
Sam sem bil pred enako tezavo pri mojem Mercedesu. Ena svecka je odpovedala, seveda sem se odlocil zamenjat vse stiri. Zaradi podobnih grozenj o lomljenju sveck in podobno sem se zadeve lotil kar sam. Ce ze gre glava dol, vsaj vem da sem sam zaj... in ne nek guster na servisu. Na internetu sem za tip svecke pogledal koliko Nm je moment lomljenja. Moment kljuc nastavil na nekoliko manj in akcija. Na sreco so vse sle brez tezav ven. Motor je bil ogret, baje takrat gre lazje zadeva ven.
Pred tem sem veliko prebral o lomljenju sveck (baje je Mercedes obcutljiv na to). Eni, ki so imeli tezave z zagozdeno (se ne zlomljeno svecko) so le to po cel teden mazali z WDjem in podobnimi zadevami, ki dobro prodirajo med navoji, da je svecka spustila.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.209
700
113
Če kdo prebere moje poste na Opel forumu bi prebral sledeče:

Odšraufati svečko je bilo "Piece of cake"

Izvleči svečko (celo) je pa trajalo cca 2 dni.

Svečko je potrebno vrteti in počasi vleč ven (kar je zelo težko z navadno gedorco).

Ob tem in med tem pa obilno špricati z spreji, ki topijo garaž. In veliko časa je potrebno pustiti tem kemikalijam, da prodrejo na mesto, kje morajo delovati.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Kaj pa tak, ki samo mercedese šraufa? a tudi cvikarjo? Tukaj pri nas( okoli KR) je eden, se ga vpraša, če te zanima..
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
A niso to večni avti.
So. Ko ga imaš, ga ne moreš več prodat.
wink-1.gif
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Na Mercedes motorjih sem menjal ze lahko recem vsaj 1000 sveck in ob tem dozivel ze vse tipe avantur. Pri teh starejsih motorjih kot je tvoj sicer redkeje blokirajo kot na cdi ampak obcasno pa . Zato je treba pac razumet serviserje ki ti ze v naprej povedo mozen scenarij, enako povemo v nasem servisu. Za vrtanje utrganih sveck so specialna orodja samo kaj ce se ti utrze tazadnja ki je nedostopna...ali glava dol ali motor ven in nato vrtanje.... Sicer nepoznavalci lahko obsojajo serviserja ker ne zna ... ker ni usposobljen...Kdor pa te probleme pozna tega ne bo nikoli rekel.
Nekomu bos pac moral zaupati in ce se svecka utrze se bo pac resevalo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.209
700
113
Potem lahko sklepam, da je meni kot vajencu zadeva odlično uspela.

PS Izobrazbo mam več kot dovolj visoko, praksa pa (tako tako).

je pa bolj zanimivo, če se inženirju svečka odlom, kot vajencu
evil.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.845
5.087
113
ksz
svečka se zlomi zradi tega ker prime in ne ker vajenec šraufa.
Ko ti 8-ka, dolga 10cm pikne v glavo ga ni junaka da jo dobi ven celo. Pa če jo namakaš 3 dni. In vsi pametni kak se zlomi zaradi pristopa itd, vas bojo v vsakem servisu veseli, da jim razložite kak se stvari steže.
Vsak serviser ti bo z veseljem svečko namakal z kemijo en tedn. Kdo bo pa plačal to? Pametni načitan forumaš ziher ne. Ker se svečke ja menja v 15 minutah.
Takemu junaku pripeljem na hof a160cdi ali pa b 180cdi in ga gledam. Mine dan načitanec bo še vedno šraufal. Ko bo svečko vtrgal bo pa jokal. Da bo jo pa še namazal ko jo nazaj not daje to pa tak al tak ne.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.209
700
113
Ti ne veš kako sem jih božal, da sem jih cele ven dobil.

Pa namakal (seveda odšraufane) skoraj cel dan (preko noči).
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.357
1.350
113
Citat:
Uporabnik jesen pravi:
Hladno je, zelo težko vžiga avto E300D, na forumih so bili mnenja (pokazalo se je za pravilno), da so v okvari grelne svečke. Nabavil sem svečke, sedaj nobeden servis ne želi svečke zamenjat (eden je ugotovil, da delata samo dve od šestih grelnih svečk). Če sem bolj natančen, svečke bi zamenjali, toda v primeru, da poči katera od njih - potem nastalo škodo moram sam plačati. Kakšni naj bi ti stroški bili sam bog ve. Na Mercedes servisu okoli 1500€. Razumem torej tako, da napako (svečka se lahko zlomi tudi po napaki mehanika pač plača naročnik). Torej v Sloveniji ni avtomehanika, ki bi zamenjal (znal, mogel, hotel) zamenjat svečke brez grožnje, zahteve da vse stroške neuspešnega posega nosi naročnik zamenjave. Avto je star 18 let, vreden (če odmislim problem grelnih svečk) 2000€, ali še manj, v primeru popravila pa mi grozi že kar ponovni nakup istega vozila. Resno sem sedaj tudi sam prepričan, da se bo zlomila vsaj ena svečka in iz razloga, za katerega ne bom nikoli vedel ali za nalašč, namerno, ali po pomoti (prevelika sila), ali pa da res ni šlo drugače. Blizu štirideset let sem voznik in (ne bi se hvalil še upokojenec z mizerno pokojnino) lahko vozim še samo poleti, ko grelnih svečk ne potrebujem za vžig motorja. Vesel bom vsakega nasveta, ki bi pripomogel neki recimo ji primerni rešitvi resnega problema.

Pokliči jih, in vprašaj, če šravfajo mercedese:
zmaga.gif

http://www.avtomehanika-arcon.si/
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
ksz
svečka se zlomi zradi tega ker prime in ne ker vajenec šraufa.
Ko ti 8-ka, dolga 10cm pikne v glavo ga ni junaka da jo dobi ven celo. Pa če jo namakaš 3 dni. In vsi pametni kak se zlomi zaradi pristopa itd, vas bojo v vsakem servisu veseli, da jim razložite kak se stvari steže.
Vsak serviser ti bo z veseljem svečko namakal z kemijo en tedn. Kdo bo pa plačal to? Pametni načitan forumaš ziher ne. Ker se svečke ja menja v 15 minutah.
Takemu junaku pripeljem na hof a160cdi ali pa b 180cdi in ga gledam. Mine dan načitanec bo še vedno šraufal. Ko bo svečko vtrgal bo pa jokal. Da bo jo pa še namazal ko jo nazaj not daje to pa tak al tak ne.

Citat:
Uporabnik poldo pravi:
Na Mercedes motorjih sem menjal ze lahko recem vsaj 1000 sveck in ob tem dozivel ze vse tipe avantur. Pri teh starejsih motorjih kot je tvoj sicer redkeje blokirajo kot na cdi ampak obcasno pa . Zato je treba pac razumet serviserje ki ti ze v naprej povedo mozen scenarij, enako povemo v nasem servisu. Za vrtanje utrganih sveck so specialna orodja samo kaj ce se ti utrze tazadnja ki je nedostopna...ali glava dol ali motor ven in nato vrtanje.... Sicer nepoznavalci lahko obsojajo serviserja ker ne zna ... ker ni usposobljen...Kdor pa te probleme pozna tega ne bo nikoli rekel.
Nekomu bos pac moral zaupati in ce se svecka utrze se bo pac resevalo...

+1. Se strinjam. Velikrat se zgodi, da ljudje rečejo - oni tam mi je računal XYZ eur za menjavo svečk, prijatelj pa je na istem avtu plačal 3x manj. Ja, drži, ampak potrebno je vedet okoliščine. Podobne zgodbe so z injektorji na nekaterih vozilih ... recimo Renaultov 2.0dci s piezo injektorji je en tak primer ... smo jih že nekaj dali skozi, ampak enega Vivarota smo pa delali 1 mesec, sodelovalo je pa cca 10 ljudi, da smo ven dobili 1 injektor.
uf-1.gif
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Če bi bil moj, bi takoj potegnil ven injektorje in jih namazal ... pa zatesnil bi pokrov na vrhu. Sicer pa če je le 3 mesece star, je že nov tip z navadnimi, solenoidnimi injektorji. Ampak vseeno ...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Sicer se ne bi rad (prevec) hecal ker verjamem da je to zelo zaj... zadeva!

Ampak tale o injektorju & 10 ljudeh se pa bere kot una basen ko so repo vn iz zemlje vlekl pa so vsi na kmetiji pomagal (od stare mame&ata do miške)
hysterical-1.gif
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.209
700
113
A je moped res od Nissana not, a se je pri Koscu prodajalec mal zmislu (ne bom napisal zlagal).

A naj na prvem servisu to rečem, kar si napisal (ob letu osorej)?
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Sicer se ne bi rad (prevec) hecal ker verjamem da je to zelo zaj... zadeva!

Ampak tale o injektorju & 10 ljudeh se pa bere kot una basen ko so repo vn iz zemlje vlekl pa so vsi na kmetiji pomagal (od stare mame&ata do miške)
hysterical-1.gif

Ja sej je smešno, ko pogledam nazaj ... ampak takrat ni bilo. Pomagali so praktično vsi mehaniki (+ profi varilec) tukaj okoli, probali smo pa vse. Od 10 tonske preše, induktivnega grelca v vrednosti par 10k€, ruske tehnike, vseh možnih tekočin in podobno. Na koncu ga je očetu uspelo dobiti ven skoraj celega, le spodnji del je bilo potrebno rezkati ven.

Poglej na Youtube-u "vivaro injector removal" ali kaj podobnega ... ali pa kak "bmw injector removal" ... smeha polna skleda.
grin1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.845
5.087
113
Citat:
Uporabnik bero1 pravi:
Od kje si?
V Mariboru je en štručko za te zadeve.
Pooblaščenci iz cele Slovenije ga kličejo.
Pravi model ja :D ne jebe sistema če je keri pametn
smile-1.gif

Reši pa drugače vse.
70€ odstranjevanje svečke 100€ pa injektor.