Vas nacin prehranjevanja in style zivljenja

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Že, ja. Preveč kisline. Dobila tudi neke tablete, potem se je malo umirilo. Zdaj pa me le občasno - ob kakšnih pregrehah - spet kaj muči. Drugače pa Rupurut, Talcit, Ranital in podobno, če je hudo. Največkrat pa že kozarec vode umiri zadeve.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
dej pejt na http://www.maxximum-portal.com/forum/index.php pa se tm pozanimej če obstaja kej kar bi ti lahko pomagal pri tem. to pa zato, ker se mi zdi da sem tam nek
zmaga.gif
je videl nekaj glede te želodčne kisline.
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Različne ljudi različne zadve mučijo. Jst naprimer dva dni ne morem nič jesti in delati, če pojem kivi. Drugače pa nimam težav. Bi pa znal kakšen magnezij pomagat!
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Jem skoraj vse, ne maram vampov, jetrc, česna, čebule,...

Vegetarijanec nisem in to mi niti ne pride na misel. Imam krvno skupino 0 in to pomeni, da sem mesojedec.

Dodatki k prehrani? Vitamini in minerali vsak dan, beljakovine iz sirotke po fitnesu.

Junk food-a načeloma niti ne maram, tako da se mi ni težko odpovedati. Občasno pica, fast fooda sploh ne maram, pomfri sem zadnjič jedel...
17758-icon_confused.gif
... se ne spomnim, ocvrta hrana mi itak ne sede.

Pred TV-jem občasno jem edino svoje redne obroke, tisto kar bi itak pojedel za mizo.

Nisem ljubitelj sladkarij, edino poleti mi paše sladoled.

Pod stresom se ne redim in ne hujšam (vsaj opazil nisem).

Kuhamo sami, zamrznjena hrana da (zelenjava, njoki, meso), vnaprej pripravljena hrana je bolj izjema kot pravilo, konzerve pri meni doma vsebujejo tuno ali druge ribe.

Jem vsaj 4-5 krat na dan, res pa je da ne več v takšnih količinah kot včasih. Kot najstniku se mi ni poznalo nič, sedaj ko sem že čez trideset pa se občasno nabere obloga okoli pasu
jezen.gif
.

Rekreacija pri meni večinoma zajema fitnes (povprečno 5 krat tedensko) ali pa sprehode s psi (kar niti ne štejem kot rekreacijo ampak kot sprostitev)

Zdi se mi, da živim relativno zdravo, seveda pa občasno precej zabluzim. Ne bi rad umrl zaradi svoje požrešnosti ali zanikrnosti, če že lahko vplivam na to, bi raje umrl zaradi starosti, v spanju, ali pa mogoče med seksom (ne v starosti).
zmaga.gif




V višino merim 184cm tehtam pa približno 90 kg, pa nisem bajsi.
grin1.gif




Edit: sem pozabu zbrisat vprašanja
redface-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Hm, vsi živite zdravo...jaz pa sem ljubitelj McDonaldsa in ocvrte hrane, ter roštilja....Od zelenjeva jem solato in sem ter tja kako mandarinco od sadja..., gibam se praktično nič, mater, tole nea bo dobro...
17758-icon_confused.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik elvir_vr6 pravi:
Hm, vsi živite zdravo...jaz pa sem ljubitelj McDonaldsa in ocvrte hrane, ter roštilja....Od zelenjeva jem solato in sem ter tja kako mandarinco od sadja..., gibam se praktično nič, mater, tole nea bo dobro...
17758-icon_confused.gif

Ja, roštilj je fajn stvar, ni pa ravno za vsak dan.
Glede negibanja pa: pridi k meni, zdaj že imam licenco.
cheer.gif
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Ej, resno razmišljam....se bova zmenila...da bom spomladi lep in zapeljiv!
evil.gif
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Citat:
Uporabnik gretzky pravi:
Citat:
Uporabnik elvir_vr6 pravi:
Hm, vsi živite zdravo...jaz pa sem ljubitelj McDonaldsa in ocvrte hrane, ter roštilja....Od zelenjeva jem solato in sem ter tja kako mandarinco od sadja..., gibam se praktično nič, mater, tole nea bo dobro...
17758-icon_confused.gif

Ja, roštilj je fajn stvar, ni pa ravno za vsak dan.
Glede negibanja pa: pridi k meni, zdaj že imam licenco.
cheer.gif

Poleti z dopusta kr "fletn" prideš, ker se skoraj vsak dan roštilja
crazy1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik elvir_vr6 pravi:
Hm, vsi živite zdravo...jaz pa sem ljubitelj McDonaldsa in ocvrte hrane, ter roštilja....Od zelenjeva jem solato in sem ter tja kako mandarinco od sadja..., gibam se praktično nič, mater, tole nea bo dobro...
17758-icon_confused.gif

Jaz isto. Fast food only
bonk.gif


Kaj je to sadje
confused-1.gif


LP
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Živim na hitro....Ko sem v trgovini, jem pizzo iz pizzerije next door, pa je to to. Hudo malo pojem, pijem belo kavo. Saj bo boljše.
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Sem vegeterijanka, jem ribe {najraje tunino, lignje oz. kalamare}, vso zelenjavo, vse sadje... Junk fooda ne maram preveč, če že občasno si privoščim pomfri ali pizzo, sirov burek...

Redno zajtrkujem, pazim da pijem dovolj tekočine {navadna voda}, vsak dan pojem kakšen jogurt {navadni z manj maščob} , pijem tudi kavo z mlekom...

Omenili ste žar. Ribe, zelenjava z žara - mnjami
tongue-1.gif


Sladkarije, niti jih ne maram kaj preveč, rada imam vaniljev puding in kakšne skutine tortice.

Ne bi mogla ravno reči, da živim zdravo {okej, ne kadim?} ampak tako, da se dobro počutim in sem optimalno zadovoljna v svojem telesu {se pa najde še kakšen, ki je ravno tako zadovoljen z njim
evil.gif
}.

Mere; 158 cm in 50 kg {kg gor ali dol} aja in dobra B košarica, ker ste na tem forumu tako nastrojeni za jo.ške
evil.gif
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Pa sem mislil, da se samo jest dokej zdravo prehranjujem.
smile-1.gif


Sploh ne bom pisal, ker je preveč za napisat. Jejte tko kot vam paše in se ob tem najboljše počutite. Vse to boste mogl pa sami pogruntat. In razni izgovori, da se na da jest zarad službe in podobnih zadev odpadejo. Vse se da če se hoče in če je volja.
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
kaj jeste najraje in cesa ne?

najraje jem mesne jedi. Najraje polpete + pire krompir + motovilec solata
smile-1.gif
Jem vse vrste mesa, še najmanj svinjino. Največ se poje purana in piščanca. Drugače sem pa še na mučkalico, kebab, mesni burek, čevapčiče, štefani pečenko, krvavice, pečenice itd....

Ne maram pa zelenjave. Če paradižnik samo pogledam se mi obrača v želodcu (btw. kečapa pojem na tone
confused-1.gif
). Na bruhanje mi gre skoraj vsa kuhana zelenjava. Nekateri pravijo, da sem presran, ampak doma mi vedno skuhajo kaj drugega, če je za kosilo kakšna zelenjava.

ste vegeterijanec, vegan? zakaj?

Nikakor. Če ne bi bilo mesa, bi bil že mrtev. Zakaj? Ker mi zelenjava (predvsem kuhana) ogabno smrdi. Če bi že moral biti vegetarijanec, bi živel samo od krompirja in svežega korenja.

uporabljate dodatke k prehrani?

uporabljam vitamine

kolikokrat jeste junk-food (pomfri, hamburgerji, pizze, ocvrte zadeve...)

1x tedensko

ali jeste pred tevejem in kaj?

jem čips, bobi palčke, čokolado

katere sladkarije so vasa najslabsa razvada?

navadna Milka

se redite ali hujsate ko ste zivcni, pod stresom itd.?

ne.

kuhate sami, hodite jest ven, kupujete zmrzneno ali ze pripravljeno hrano (like Mizica pogrni se, konzerve...)?

včasih skuham sam. zunaj jem 1x mesečno. zmrznjene hrane ne kupujem

187cm/83kg Idealno
cool-1.gif
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Tjasa pravi:
Sem vegeterijanka, jem ribe {najraje tunino, lignje oz. kalamare}, vso zelenjavo, vse sadje...

Dej mi prosim razloži tole zadevo pri vegeterjancih, ker jaz nekako ne razumem zakaj ribe lahko jeste, ostalih živali pa ne. Kaj je dejansko razlika med ribo ali piščancem? V obeh primerih gre za živo bitje, ki ga je treba fentat, da dobiš meso.

Hvala za odg.
wink-1.gif
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik Bitch_inside pravi:
Citat:
Uporabnik Tjasa pravi:
Sem vegeterijanka, jem ribe {najraje tunino, lignje oz. kalamare}, vso zelenjavo, vse sadje...

Dej mi prosim razloži tole zadevo pri vegeterjancih, ker jaz nekako ne razumem zakaj ribe lahko jeste, ostalih živali pa ne. Kaj je dejansko razlika med ribo ali piščancem? V obeh primerih gre za živo bitje, ki ga je treba fentat, da dobiš meso.

Hvala za odg.
wink-1.gif

Obstajajo tudi vegetarijanci, ki v gostilni naročijo golaž ali pasulj brez mesa
bonk.gif
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik Bitch_inside pravi:
Citat:
Uporabnik Tjasa pravi:
Sem vegeterijanka, jem ribe {najraje tunino, lignje oz. kalamare}, vso zelenjavo, vse sadje...

Dej mi prosim razloži tole zadevo pri vegeterjancih, ker jaz nekako ne razumem zakaj ribe lahko jeste, ostalih živali pa ne. Kaj je dejansko razlika med ribo ali piščancem? V obeh primerih gre za živo bitje, ki ga je treba fentat, da dobiš meso.

Hvala za odg.
wink-1.gif

Maš dve vrsti vegetarjancev.

Eni ne jejo mesa zaradi tega ker so živali boge in se jim godi krivica ko ne vidjo belga dne v celem življenju in imajo šity lajf. Takšnih res ne razumem zakaj jejo ribe (če jih). To je za mene čisto preseravanje. Ti so vegetarjanci bolj zarad tega ker je to modern.

Drugi pa ne jejo mesa, ker jim meso ne "dela" dobro in se boljše počutijo, če ne jejo mesa. Takšni pa verjetno prigriznejo kdaj pa kdaj tudi kakšno piško in ribe. Ampak pol verjetno že niso pravi vegetarjanci.

Če mene vprašaš je najbolš, da ješ to kar ti paše in ne, da se nekaj predalčkaš. Če se obremenjuješ s tem, kaj vse vsebujejo jedi, kako je hrana prišla na krožnik, kaj vse je rakotvorno (danes že skoraj vse) itd. si s tem narediš večjo škodo kot pa da bi lepo mirno jedel uravnoteženo prehrano...
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
.ksz.



Danes - 10 mandarin, krožnik špagetov boloneze in čokoladni bombonček

Včeraj - jezikovo tlačekno s čebulo in bučnim oljem, pa kalamari na žaru

sobota - pečena jajčka in kos kruha z maslom

Petek - mongolsko meso in krompirček, pa kneževa pleska, pommes in šobska + PIVO!!!
cheer.gif


Četrtek - dušeno kislo zelje z nuremberškimi klobasicami in kos kruha z maslom.





Sama zdrava hrana.
crazy1.gif




Sej ni treba poudarjat, da ob taki hrani kile kar same letijo dol?



(Mislim pa, da se grem jutri na trojane spet nažderat - prava truckerska gostilna - pa bo za dva dni spet držalo
cheer.gif
).



PS: Tisto, kar je napisano zgoraj, je vse, kar se je jedlo določen dan. Torej nobenih dodatnih kozarčkov mleka, jogurtov, sendvičkov,.... ampak samo to, kar tam piše.
 
Nazadnje urejeno: