Sem malo preveril, kaj je trenutno aktualno od esd materialov. PETG, ABS, nekaj nylona in TPU. Za tvoj primer mislim, da bi bil najlažji vstop v tisk PETG, je najenostavnejši za tisk, če gre za večje kose boš imel z abs in nylon težave.
Pri večjih udarcih lahko pride do loma, slabost PETG je, da se razleti. Npr. padec z višine. Sicer pri večjih kosih in rokovanju kot ga opisuješ ne pričakujem teh težav.
Glede na to da imaš 3d površine to pomeni veliko menjav filamenta, če bi tiskal iz dveh materialov. Pri tem gre kar nekaj materiala v nič, tako da če je možnost tiskaš čimveč enakih kosov sočasno. Odpadka je enako pri 1 ali več kosih. Velja za vse tiskalnike z eno šobo in opcijo multi filament.
Če bi imel 2 šobi ni potrebe po menjavi filamenta v šobi in ni odpadka. Tu so opcije Bambulab H2D, Raise3D E2, Prusa XL.
Na tvojem mestu bi se vprašal, kakšno količino teh prijemal pričakuješ delati in ali je vredno vlagati čas in v opremo za razliko v ceni filamenta. V kolikor je mogoče bi relief odrezal horizontalno na najnižji točki, spodnji del tiskal iz osnovnega materiala, nad tem pa z esd. Tako potrebuješ samo eno menjavo filamenta in lahko tiskaš s P1S ali X1C z ams. Še vedno dokaj ekonomično in ni časovno potratno.
Lahko me kontaktiraš na ZS in se slišiva za kakšne specifike.