Vaš ljubljanski šerif

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Komentar redarja:

Poglej priponko 21503

NOVA 24 TV. Zakaj samo enostranski prikaz situacije. Bi povprašali še redarja kateri bi vam povedal (prepoved prometa razen avtobuse LPP) da ima taksist že preko 500 plačilnih nalogov samo na Slovenski cesti in da mu ni potrebno 500 krat razlagati kakšen prekršek je storil. Če ste kakšna poštena TV naj pride novinar z vprašanji na redarstvo in bo dobil vse potrebne podatke o predmetni zadeve in ne objavljajte več enostranskih prikazov kateri nato poneumljajo ljudi. Pa lep pozdrav
Če se mu 500krat ne zdi potrebno razlagat, zakaj je dal kazen, zakaj se mu potem zdi potrebno dat 500 kazni?
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Zato ker pri nas očitno takemu debilu ne moreš preprečit vožnje.
Mu je že premalokrat razložil, zakaj nebi smel tam vozit.

Me prav zanima, koliko od teh 500 kazni bo kršitelj (taksist) na koncu res plačal. Pomoje nobene, ker se bo nakoncu izkazalo, da so vse te kazni izrečeno neupravičeno.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Mu je že premalokrat razložil, zakaj nebi smel tam vozit.

Me prav zanima, koliko od teh 500 kazni bo kršitelj (taksist) na koncu res plačal. Pomoje nobene, ker se bo nakoncu izkazalo, da so vse te kazni izrečeno neupravičeno.
Redarstvo se ti usede na račun preko DURSa. Ali pa je tip dejansko bedak da dela na črno in se zraven še izpostavlja.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.674
6.232
113
Ta je pogoje za upokojitev v policiji izpolnil že pred letom 2000. Gre pa za šerifa, ki bo poslanstvo opravljal do smrti. Je pa res, da ga zaradi odnosa takšni provokatorji dejansko zasledujejo.
Ce je to res, potem bi imel sedaj penzijo primeljivo s placo policista zacetnika. In ni racunice da bi namesto penzije raje dobival placo redarja (ki je nizja). Enostavno ni matematike.

Mozno pa je da je kak bivsi policist, ampak ce je mel tak odnos pol ni cudno da je bivsi.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Ce je to res, potem bi imel sedaj penzijo primeljivo s placo policista zacetnika. In ni racunice da bi namesto penzije raje dobival placo redarja (ki je nizja). Enostavno ni matematike.

Mozno pa je da je kak bivsi policist, ampak ce je mel tak odnos pol ni cudno da je bivsi.
Pravijo, da službe zagoto ne opravlja zaradi denarja, ampak zaradi požaja, ki mu jo le ta nudi. Šerif z dušo je verjetno zanj božje poslanstvo. Sem pa skoraj ziher, da če bi kdo od strokovnjakov analiziral njegovo osebnost, bi lahko tudi podal kakšno negativno mnenje, sploh pa s starostjo obstaja dodatno tveganje, da enkrat enega poči. Potem pa se bodo spraševali, kako se je to lahko zgodilo, kdo vse je zatajil, itd. ...
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.457
8.934
113
Ampak je pa svinjsko. Naložen avto odloži dol in je ista kazen, kot če bi peljal na deponijo ali je slednja višja?

Če je res bil policaj in bi lahko bil v penzionu in glede na to, da bi večina raje uživala mir, on pa je raje redar, gre verjetno res za kako "stanje" tipa napredna shizofrenija z neprostovoljnim narcisoidnim besom ali kaj podobnega....
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Ker je 500x kršil zakon, na žalost pa nimamo urejene zakonodaje, ki vi takemu serijskemu kršitelju vzela možnost nadaljnjega kršenja (tudi z odvzemom prostosti, če je treba).

Predvidevam, da je 500x krsil zakon priblizno tako, kot 1cm varnostne razdalje pri voznji za ritjo...
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Ker je 500x kršil zakon, na žalost pa nimamo urejene zakonodaje, ki vi takemu serijskemu kršitelju vzela možnost nadaljnjega kršenja (tudi z odvzemom prostosti, če je treba).
Da bi pa napravili sistem prijazen uporabnikom, pa v inkasantskem sistemu najbrž ni opcija (npr. dovolili taksistom vožnjo v tem območju - kjer je dovoljeno celo za LPP)

Nekaterim je pač ljubše kaznovanje, evo tega bi ti najraje spravil v zapor za povsem nepomembne prekrške, ki ne ogrožajo nikogar, medtem ko drugi, ki povzročajo nesreče s smrtnimi izidi dobivajo le pogojne kazni. Se jim pač zdi neupoštevanje pravil (redarja?) hujše, kot če nekoga do smrti povoziš.

A to izhaja iz tistih 10 zapovedi, kjer je veruj v boga na prvem mestu, ne ubijaj pa šele na petem ?.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.408
5.388
113

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Da bi pa napravili sistem prijazen uporabnikom, pa v inkasantskem sistemu najbrž ni opcija (npr. dovolili taksistom vožnjo v tem območju - kjer je dovoljeno celo za LPP)

Nekaterim je pač ljubše kaznovanje, evo tega bi ti najraje spravil v zapor za povsem nepomembne prekrške, ki ne ogrožajo nikogar, medtem ko drugi, ki povzročajo nesreče s smrtnimi izidi dobivajo le pogojne kazni. Se jim pač zdi neupoštevanje pravil (redarja?) hujše, kot če nekoga do smrti povoziš.

A to izhaja iz tistih 10 zapovedi, kjer je veruj v boga na prvem mestu, ne ubijaj pa šele na petem ?.
A si ti ljubljančan da natančno poznaš lokacijo in situacijo ali samo en prekotrojanski nabijač, ki ima probleme z avtoriteto? Če je prepoved je prepoved in pika. Pelji se na Dunaj, pa se vozi po trgu okoli Štefanove katedrale. Potem pa poročaj koliko si se lahko pregovarjal z lokalnimi šerifi, da če fijakarji lahko da lahko tudi ti. Mislim katere izpade imaš. Dejansko člevek pri zdravi pameti ne more toliko provocirati kot ti...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Thrivial

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Lastniki gozdov in travnikov bi morali isto naredit. Postaviti table zasebna posest in ostro kaznovati meščane kateri se pridejo rekreirat in ropat gobe če ne bi predhodno plačali lastniku gozda in travnika uporabnino za recimo 3 ure.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Ne vem no. V mojih cca. 20 letih odkar imam izpit sem prevozil že kar nekaj kilometrov. Parkrat sem plačal tudi kazen, pa nikoli nisem bil šikaniran s strani policista ampak sem pač naredil prekršek. Res ne vem, kaj se toliko obešate na inkasantstvo, vozi po predpisih pa kazni ne bo, če pa ne voziš po predpisih pa pač imej v glavi, da te bodo lahko ustavili in boš plačal in pika.