varnostni ventil na bojlerju...

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Sem zadevo malo opazoval po nasvetu Casha.
Stvar je taka, da bojler greje kapljanje skoraj izgine, ko je voda mrzla je močnejše.
Sem mislil, da je problem v tesnilu in sem malenkost potisnil vijake, ki držijo grelec gor, vendar se kapljice nabirajo na tistem mestu, kjer je prikazano na sliki, kar mi ni čisto jasno, saj bi tam moralo držati.
bojler-3.jpg


Menjam testnilo (če ga sploh dobim) ali bo bolje, da grem kar po nov bojler?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
NIč, bom pogledal, pa da vidimo.

Katere bojlerje se sicer splača kupiti, vsaj 100litrski, če ne še večji. Ni potrebe po dodatnem priklopu na centralno, samo elektro gretje ob ok.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kot je Gonzo napisal, prerjavelo je in tam pusca. Odsraufaj, zbrusi do zeleza okoli in okoli, ocisti dihtungo, na tanko mamazi s silikonskim kitom in zasraufaj nazaj. Glej res, da bo vse 100% suho...naslednji dan napolni z vodo in izprazni ene par bojlerjev, da se precisti. (Sej tudi novega moras) Pri silikonskemu kitu NE sparaj. Sproti spucaj se vodni kamen, ko bos imel razdrto.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
...aja, se to. Ko bo vse zasraufano, lahko okoli naneses se eno plast silikona, da bo res 110%
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Kot je Gonzo napisal, prerjavelo je in tam pusca. Odsraufaj, zbrusi do zeleza okoli in okoli, ocisti dihtungo, na tanko mamazi s silikonskim kitom in zasraufaj nazaj. Glej res, da bo vse 100% suho...naslednji dan napolni z vodo in izprazni ene par bojlerjev, da se precisti. (Sej tudi novega moras) Pri silikonskemu kitu NE sparaj. Sproti spucaj se vodni kamen, ko bos imel razdrto.
Če je prerjavel rob, tam kjer so puščice, potem bo z razdiranjem in brušenjem samo še povečal luknjo. Kakšno varjenje bi prišlo v poštev, ampak se ne splača zajebavat.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Aja, ko sem napisal, da pri silikonskemu kitu ne sparaj, sem mislil na ceno in kvaliteto, torej kupi kvaliteten silikonski kit
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.596
67
48
Preveri zgornji čep, verjetno tam pušča tesnilo. V tem primeru ti voda teče po mrzlem kotlu dol in se pojavi, kjer je označeno na sliki. Ko je voda mrzla priteče dol, če je vroča se posuši na vročem kotlu kotlu. Ne teče v curku ampak rosi, kaplljice pa polzijo po kotlu.

LP
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Preveri zgornji čep, verjetno tam pušča tesnilo. V tem primeru ti voda teče po mrzlem kotlu dol in se pojavi, kjer je označeno na sliki. Ko je voda mrzla priteče dol, če je vroča se posuši na vročem kotlu kotlu. Ne teče v curku ampak rosi, kaplljice pa polzijo po kotlu.

LP
A zgoraj je tudi čep :).
Hm, tole bi sicer lahko držalo...

Če je pa prerjavelo na tistem stičnem robu, bom raje kar bojler zamenjal.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Prerjaveto in popravljano ne bo držalo dolgo. Največ eno leto in bo zopet spuščalo. Da ne omenjam koliko dela imaš s spuščanjem vode, demontažo, brušenjem, kitanjem, barvanjem, montažo, polnjenjem vode ...
Kupi v trgovini gorenjev boiler stoliterski in bo mir.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
ne ga no lomit z nekimi kiti in podobmo -če je preriavelo je konc z njim -ne splača se popravljat novega priporočam Tiki bojljer pa novi varnostni in nove cevi ;)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Tista s kupom silikona je res dobra. Po moznosti kislinskega, pa preverjene znamke mora biti, ne nek baushit.

Ce slucajno ni dovolj velika luknia sedaj, bo pa kislina iz silikona poskrbela da bo kmalu.
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.596
67
48
Rja na sliki je videti površinska in mislim, da ni posledica prerjavenja ampak zatekanja po zunanjem obodu kotla.
V tem primeru bo dovolj, če jo površinsko pobrusi in ne bo rjavelo naprej, če se sanira tesnjenje zgornjega čepa.
Ta rja ni videti posledica preboja tesnila pri grelcu ali prerjavenja kotla.

Če pa je dejansko kotel prerjavel (v tem primeru bi se kaplice pojavile najprej pri vroči vodi), je seveda najenostavnejša in najcenejša rešitev menjava.

LP
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Preveri zgornji čep, verjetno tam pušča tesnilo. V tem primeru ti voda teče po mrzlem kotlu dol in se pojavi, kjer je označeno na sliki. Ko je voda mrzla priteče dol, če je vroča se posuši na vročem kotlu kotlu. Ne teče v curku ampak rosi, kaplljice pa polzijo po kotlu.
Kateri čep si mislil to? Zgoraj ni nobenega čepa.
Mtl, si resil kaj al si sel po novega?
Trenutno še nič, ker nimam ravno časa, pa zaenkrat zadeva še ni kritična.
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.596
67
48
Vsak bojler ima na vrhu kotla čep, ponavadi je preko njega pokrovček.

Uporablja se za dovod zraka, za lažje praznjenje.

LP
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
O kakih cepih vi to? Jaz ga doma nimam, Mtl verjetno tudi ne, drugace bi ga ze nasel. Pod Google Slike vpisem bojler in niti na eni sliki ni cepa na bojlerjih, torej???