varnostni ventil na bojlerju...

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
324
83
...mi kaplja ko se voda segreva.

Oboje novo, dokler se voda ne segreva (širi) je vse ok. Ko se stuširam in je potreba po novem gretju, pa začne kaplati ven (kak dcl na noč).
Kako preprečim? za ekspanzijsko posodo nimam placa...lahko bi napeljal iz varnostnega ventila cevko v tuš ali kotliček, vendar mi je bolj grdo...
Še kaka ideja?

Lp
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Pa imaš izvedbo bojlerja, ki ne potrebuje ekspanzijske posode? Pri segrevanju se ustvarja tlak, ki nekje mora ven. Določeni tipi bojlerjev imajo sami v sebi dovolj prostora za širjenje (pomeni, da imajo na vrhu zrak), določeni rabijo ekspanzijsko posodo.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Pa si dal varnostni ventil pred bojlerjem, ali si ga slučajno dal na izhodu vroče vode iz bojlerja?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.835
2.088
113
Ali ni vseeno? Voda se širi povsod, tako na vhodu kot izhodu.

Sicer pa preveri tlak v ekspanzijski posodi, lahko je prenizek za tvoj pritisk v vodovodnem omrežju.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Ni vseeno, ker je ventil kombiniran. Varnostni za previsoki pritisk in nepovratni, da ne gre voda nazaj v omrežje. Mogoče je prišla smetka v ventil in se zatika. . Odvij kapico da nekaj vode odteče in privij nazaj.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
324
83
Sem lev, vendar tolk vseeno ne :D
Sem dal na pravo stran, hladno oz. Vhod...
Pomojem imam preveč pritiska v dovodu...ne znam pa tega rešiti...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Sem lev, vendar tolk vseeno ne :D
Sem dal na pravo stran, hladno oz. Vhod...
Pomojem imam preveč pritiska v dovodu...ne znam pa tega rešiti...
Če imaš prevelik tlak vodovodnega omrežja se dobi neke vrste regulator. Ponavadi je to problem pri hribovitih območjih ja, tudi sam sem imel tak problem na vikendu.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.843
113
pri taščici
Kako omrežje, A ste prebral prvo vrstico?
Bo treba nekam.ekspanzijo stlacit, saj ne rabiš velike. Bo že 5l najbrž dovolj
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Ekspanzijska je priporočljiva 10% velikosti bojlerja. Jaz sem takrat na vikendu dal regulator za števcem, ker sem dejansko imel prevelik tlak, cena le tega 50eur. So pa mi rekli, da obstaja velika verjetnost, da bo ventil še naprej curil, pa potem hvala bogu ni.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
324
83
To bo najbrz to...smo v hribih, ja
Pa obcutek imam da je full pritiska
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.843
113
pri taščici
Potem bi spuscal.stalno, ne samo takrat ko greje (kot si zapisal v prvi vrstici). Ce si v hribih, imaj vsi pod tabo se vecje tezave
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
zrelo preprosto -ne komplicirat vstavit razrezno in gotovo -nehalo bo kapljati !! Vse ostale debate so odveč !! Montaža : najprej tkos dvojni navoj ,varnostni ventil in povezava na vodovod -na sredini t kosa montirat raztezno posodo 5l je dost in to je to
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Ni vseeno, ker je ventil kombiniran. Varnostni za previsoki pritisk in nepovratni, da ne gre voda nazaj v omrežje. Mogoče je prišla smetka v ventil in se zatika. . Odvij kapico da nekaj vode odteče in privij nazaj.
Pri meni je šlo za visoki pritisk. Varnostni je nastavljen na šest barov. Rastezna posoda je pred boilerjem. Rastezna je da prevzame višek vode pri segrevanju. Pred rastezno nepovratni ventil ne pusti vodo v omrežje.
Pri takšnem sistemu je voda še vedno kapljala iz varnostnega ventila.
Pritisk vode sem izmeril s pumpo za bicikel, ki ima manometer. Bil je malenkost čez šest barov. Pred hišo v jašku sem vgradil regulator pritiska in ga nastavil na štiri bare. Preblem rešen.
Pred regulatorjem pritiska še dal filter za drobne delce, da pesek ne moti delovanje regulatorja. :fredi:
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Bi se še jaz pridružil tej temi.
Bojler Ariston TI 100 R T EE (električni grelec + spirala za ogrevanje na centralno) je pričel kapljati. Ko sem odprl spodaj plastičen pokrov so vidne konkretne kaplice, ki meni ličijo na kondenz. Kakšen nasvet, kako naprej?
Je to možno še kaj rešit ali grem kar v menjavo bojlerja.
Stvar je 10 let funkcionirala bp, sprememb na vodovodu ni bilo (vsaj da bi jaz vedel), sosedi pa so takoj ob vgradnji vgradili tudi ekspanzijsko posodo, ker ji je nekje puščalo.
bojler-1.jpg

bojler-2.jpg
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pusti pokrov odstranjen, obrisi vodo in pocakaj, kaj se bo zgodilo. Ce je res kondenz, bo seveda cela povrsina ponovno orosena, ce pa kje pusca, bos pa videl samo na enem delu. Samo, ce je tam kondenz, pomeni, da je tam mrzla povrsina, prej pa je bila verjetno topla, ce se ni nic rosilo gor?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.843
113
pri taščici
Mtl
Ali je na tistem pokrovu kakšna izolacija, ki bi preprečila da bi
topel kopalniski zrak kondenziral na hladnem dnu bojlerja (ko v njega priteče večja količina hladne vode. Če pa je stalno mokro, pa tudi mene zanima razlog.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Pa imaš izvedbo bojlerja, ki ne potrebuje ekspanzijske posode? Pri segrevanju se ustvarja tlak, ki nekje mora ven. Določeni tipi bojlerjev imajo sami v sebi dovolj prostora za širjenje (pomeni, da imajo na vrhu zrak), določeni rabijo ekspanzijsko posodo.
je stara tema -samo napiši tip bojljerja kjer ni potrebna ekspanzijska če je tlak vode v omrežju prevelik -pustimo pretočne bojljerje -govorimo o visikotlačnih
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Bi se še jaz pridružil tej temi.
Bojler Ariston TI 100 R T EE (električni grelec + spirala za ogrevanje na centralno) je pričel kapljati. Ko sem odprl spodaj plastičen pokrov so vidne konkretne kaplice, ki meni ličijo na kondenz. Kakšen nasvet, kako naprej?
Je to možno še kaj rešit ali grem kar v menjavo bojlerja.
Stvar je 10 let funkcionirala bp, sprememb na vodovodu ni bilo (vsaj da bi jaz vedel), sosedi pa so takoj ob vgradnji vgradili tudi ekspanzijsko posodo, ker ji je nekje puščalo.
bojler-1.jpg

bojler-2.jpg
po sliki sodeč kondenc -vzrok kondenca je visoka tem. razlika hladne vode