VARJENJE LAGER PIVA

anze92

Pripravnik
23. dec 2015
178
12
18
Jaz uporabljam za razmnoževanje kar plastično vedro s prirejenim pokrovom, v katerem najprej deset minut vre voda (potopni grelec), ki jo odlijem in nato vlijem ohlajeno pivino, prižgem pumpo za zrak s filtrom (prej se je že prekuhala cevka s kamnom) in nato v prezračeno pivino vsipam kvas in zaženem magnetni mešalnik.

Problem je bil edino to, da plastika včasih nima dovolj ravnega dna in ji je treba malo pomagati, da obrne magnetek.
 

Tompri

Zelenc'
18. mar 2020
8
0
1
Mi je uspelo s cca 1 l slurrya, ki sem ga dobil pri fermentaciji 2x11g w-34/70 v 21l pivine, je 65 l lagerja sfermentiralo v 4 dneh na 12c. Sedaj je 5 dni v D-restu na 16-17c in ga bom v kratkem dal v lagering na -1c. Zanima pa me, ali je potrebno lagerat tudi pivo, ki sem ga naredil z w-34/70 na temperaturi fermentacije 16-17c, zaradi množenja kvasovk za lager. Ali ga lahko samo kot ostala Ale piva dam na cold crash in po tem v keg in prisilno karbonirat?
 

Tompri

Zelenc'
18. mar 2020
8
0
1
Pozdravljeni,
spet ja čas za kakšen lager zvarit. Sem v prejšnjih pogovorih prebral, da je možno tudi lageriranje v sodčkih. Zdi se mi praktična zadeva, ker jih lahko postavim v predelano hladilno skrinjo in me zanima, ali kaj vpliva, če se lagerira karbonizirano pivo? Zaradi tesnenja pokrovov bi bilo fino, če je v sodčku stalni tlak, kar pa pomeni, da bi se v času ležanja pivo prisilno karboniziralo.
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Delal bom lager vendar nimam možnosti za ohlajanje pivine na 8 stopinj (delal bom cold pitching). Ohladiti sem misnil na cca 18, stopinj nato dati fermentor na 8 stopinj za 24 ur in nato kvas. Počakati da zaštarta in nato dvignit na 10-12. Je to v redu, ali je tvegano z vidika okužbe puščati pivino 1 dan brez kvasa? Kako sami prakticirate cold pitching? Poleti je problem ohladiti na tako nizko temperaturo.
 

Podobne teme