Varčevanje za otroka - Alta baby

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
jello, tako, kot podjetja iscejo optimizacije, jih iscemo tudi mi. In vedno bo tako
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Ja, če mora firma državi plačat davek je krompir, če mora pa fizična plačat vrtec je pa jabolko. Dajva raje nehat, preden se še v vejice vtakneš.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Ja, napihujem se nad jamrovci, ki se v isti sapi napihujejo, kako so sposobni in jokajo ko je treba davke plačat.
Nekaj je plačevanje davkov, nekaj drugega je pa kaznovanje za to, ker si drzneš varčevati. Potem ti pa na konto že 3x obdavčenega denarja od plače, ki ga nisi zapravil, prileti kazen v obliki višjega vrtca ali česa drugega.

Zato folk raje vrže denar v kaj anonimnega, namesto da bi ga nosil nategunom v razne sklade, 'zavarovanja' itd. Seveda zato dilerji takega sranja sovražijo tiste, ki mislijo z lastno glavo.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
3x obdavčeno, potem pa še višji vrtec potem pa še kaj drugega praviš? Kakšna skromnost. Si prepričan da nisi česa pozabil? Še kakšnih 5 neimenovanih ali fiktivnih davkov recimo.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
3x obdavčeno, potem pa še višji vrtec potem pa še kaj drugega praviš? Kakšna skromnost. Si prepričan da nisi česa pozabil? Še kakšnih 5 neimenovanih ali fiktivnih davkov recimo.

No pa da ti dam svoj primer. Sem pošten in sem prijavil revolut račun. Ki ga imam samo za spletna plačila, denar nanj nakažem sproti iz TRR.

No in so iz CSD želeli podatke za mesec, ko so delali odločbo. Sem jim poslal mesečni izpisek, razložil da kar je priliva sem nakazal sam iz TRR. In kaj so gospodje naredili? V fiktivni denar, torej "prihranke" so mi šteli tisti dan denar na TRR, pa tudi denar na revolutu, torej dvojno. Gre se za minoren znesek, pa vseeno...

Enako mi avgusta vedno gledajo stanje takrat, ko je na računu nakazana plača. Ker sem ponavadi takrat na morju, mi celotno plačo štejejo v premoženje. Brez ene plačane položnice...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
In? Cela drama.

Zdaj pa preberi za sabo in poglej koliko enega jamranja in jokcanja za nekaj centov razlike. Bere se pa tako kot bi ti najmanj plačo pobrali barabe svinjske voluharske, Na poti domov srečaš še numija, casha in še kakšno ultra sposobno in hiper produktivno jokico ki se spozna na davke in finance in hopa, že kupujemo zlatnike prenakazujemo iz levega v desnega,...da ne bo pomote, nič narobe, samo ne bluzit kako je bil od vsega skupaj kakšen pozitiven učinek.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
jello, tehle nekaj centov pri meni pomeni nekaj sto evrov razlike na letni ravni (vrtec + otroški dodatki). Ponavadi res ne vpliva, v določenih primerih pa. Takrat pa to niso več malenkosti ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in guardy

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
In? Cela drama.

Zdaj pa preberi za sabo in poglej koliko enega jamranja in jokcanja za nekaj centov razlike. Bere se pa tako kot bi ti najmanj plačo pobrali barabe svinjske voluharske, Na poti domov srečaš še numija, casha in še kakšno ultra sposobno in hiper produktivno jokico ki se spozna na davke in finance in hopa, že kupujemo zlatnike prenakazujemo iz levega v desnega,...da ne bo pomote, nič narobe, samo ne bluzit kako je bil od vsega skupaj kakšen pozitiven učinek.

Zaradi takega sem eno leto plačeval cca 600e več vrtca zaradi padca v višji razred za par centov...

Če je to tebi neko bluzenje in jamranje pa si očitno en velik bogatun ;)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.711
113
In? Cela drama.

Zdaj pa preberi za sabo in poglej koliko enega jamranja in jokcanja za nekaj centov razlike. Bere se pa tako kot bi ti najmanj plačo pobrali barabe svinjske voluharske, Na poti domov srečaš še numija, casha in še kakšno ultra sposobno in hiper produktivno jokico ki se spozna na davke in finance in hopa, že kupujemo zlatnike prenakazujemo iz levega v desnega,...da ne bo pomote, nič narobe, samo ne bluzit kako je bil od vsega skupaj kakšen pozitiven učinek.
Ne boš priznal da sereš, pa če te mučjo, a nede.
Bluziš, nimaš blage veze, seveda znaš pa z jokicami otresat.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Če ti spomin ne dela ti pa sigurno prsti. Torej, poskrolaj do včerajšnjega prepucavanja kjer sem priznal ravno to. Da nimam pojma smo se pa že dan pred tem zmenili. Zeh.

Jamrači ja. Po kmečko rečeno, z napačno stranjo bilance se ukvarjate. Krivite šesto decimalko na odhodkih, medtem ko bi, sposobni kot ste (oziroma kot se imate) v istem času s pol toliko energije ustvarjali miljone. Zeh dva.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.711
113
Tok kot teb prsti šibajo men še nikol niso. Sicer pa, če ti je zeh, kaj se sploh ubadaš s tem.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
In? Cela drama.

Zdaj pa preberi za sabo in poglej koliko enega jamranja in jokcanja za nekaj centov razlike. Bere se pa tako kot bi ti najmanj plačo pobrali barabe svinjske voluharske, Na poti domov srečaš še numija, casha in še kakšno ultra sposobno in hiper produktivno jokico ki se spozna na davke in finance in hopa, že kupujemo zlatnike prenakazujemo iz levega v desnega,...da ne bo pomote, nič narobe, samo ne bluzit kako je bil od vsega skupaj kakšen pozitiven učinek.
Aja zdaj naj se nam jebe za drobiž in naj dajemo v sklade, kjer bomo ven dobili - drobiž. :rolleyes: