Varčevanje za otroka - Alta baby

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Samo Alte ne, bo kmalu na polovici noter danega žal..... Bolje kak zlatnik pa na toplo vsake toliko časa....
 
  • Všeč mi je
Reactions: dem

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Varno dolgoročno varčevanje je varčevalna vloga pri katerikoli banki! Trajnik in mesečno nakazuješ denar vsakega x. dne. Na otroka, se pravi na njegovo ime jaz osebno ne odpiram TRR ali delam varčevalne vloge, ker, ne daj bože, se komu kaj zgodi in imaš potem cel problem s socialno, ki se vmeša, saj gre za otrokov denar.
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Varno dolgoročno varčevanje je varčevalna vloga pri katerikoli banki! Trajnik in mesečno nakazuješ denar vsakega x. dne. Na otroka, se pravi na njegovo ime jaz osebno ne odpiram TRR ali delam varčevalne vloge, ker, ne daj bože, se komu kaj zgodi in imaš potem cel problem s socialno, ki se vmeša, saj gre za otrokov denar.
Otroku odpres racun, starsa sta pooblascena na ta racun. In ne more bit problemov
 

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.200
8
38
40
Jst sem zaprl ALTO BABY, ko sem videl, da so vrednosti na izpisku iz socialne za vrtec itd... Je moj oče odprl varčevalnega in tam dajemo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Numy

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Daj se zbudi in povohaj rožice. Tak račun te lahko tepe vse do polnoletnosti, sploh če ti ga sociala ne pusti zapreti.
Dokler ima otrok žive starše, ki so njegovi zakoniti zastopniki, nima socialna tu nič zraven. Socialna se lahko vmešava le ko oni tudi določijo otrokovega skrbnika zaradi smrti, odvzema ali podobnih dogodkov.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Sedaj o kakšnih zneskih je govora , da te potem tepe pri nekih otroških in plačilu vrtca je najboljše doma v šparovec.
Da bi pa v neke sklade dajali ???
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Daj se zbudi in povohaj rožice. Tak račun te lahko tepe vse do polnoletnosti, sploh če ti ga sociala ne pusti zapreti.
Ne vem kaj mislis, da te lahko tepe do polnoletnosti. Lahko pa na otrokov racun neomejeno polagas in dvigujes saj si na njega pooblascen. Seveda ga pa lahko tudi zapres, navsezadnje si mu ga tudi odprl. Imam tako narejenza oba otroka. Res pa je, da ce imas neke enormne prihranke se bo poznalo pri otroskih dodatkih, vrtcih in podobnih transferjih
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Varcevanje za narascaj je zmeraj dolgorocno. Pri danasnjih politicnih razmerah pa ne mores dolgorocno racunati s stabilnimi obrestnimi merami. Morda se ti danes zdi 3% dobra nalozba, cez 10 let pa imamo inflacijo po 6-7% procentov, tvoj Denar bo pa zamrznjen in ko bo otrok star 18 let, mu bo inflacija pol pozrla.

Vsako leto 1-2 zlatnika sta verjetno najbolj ziher in zlatniki Bodo tudi najlepsi startni kapital.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.670
3.558
113
Ja, steje pa drzava to varcevanje vsepovsod zraven. Vpliva na vrtec, stipendije, otroske... vse. Ni da ni.

Ne izumljaj neumnosti. Če s svojega TRR nakažeš na otrokovega nimaš nič več denarja kot prej, ampak kvečjemu manj ker si plačal še provizijo. Obresti (!!!) od stanja na računu (eksperti boste znali sami zguglat kakšne blazne višine dosegajo obrestne mere za bančne depozite) se upoštevajo pri ugotavljanju fiktivnega mesečnega dohodka na družinskega člana. Za začetek si lahko izračunaš koliko je obresti na leto pri 1k depozita. In jih potem deliš s številom mesecev v letu, potem pa še s številom družinskih članov. In boš prišel do tega da si v zadnjem stavku celo zadel bistvo. Ni da ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Success

jello

Guru
22. sep 2008
9.670
3.558
113
Ja waw no. Daj se dvakrat poščij v blejsko jezero in izmeri koliko višja je gladina v primerjavi s tem da to storiš samo enkrat. Točno tako se upošteva kot sem napisal in nič drugače. Ampak glej, kdo bi se ukvarjal s tehnikalijami če se pa tako lepo bere kako nam požrešna država jemlje še tisto kar si uspemo odtrgat od ust.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.063
1.270
113
Zgleda zadnje par dni nisi dobil doma, pa si mal tecen. Sej mas prav verjetno glede te zadeve. Sam se je treba znat tudi obnasat. Te noben ni nikjer napadel, kot ti tu zdaj skaces. Pa mal vejice tudi ne bi bilo skoda postavljat. Se vse drzi skupaj.