Varčevanje za otroka - Alta baby

jello

Guru
22. sep 2008
9.664
3.554
113
Haha, ko je treba narest korak nazaj in priznat, da klamfaš popolnoma na pamet, o zadevi o kateri ne veš absolutno nič, so pa moje vejice in rekreacija problem. Kaj pa rodilnik v nikalnih stavkih, si preveril če ga uporabljam pravilno? Sploh čudovito izpadejo takšni očitki v verziji brez šumnikov. Raje pojasni svojo prejšnjo neumnost, kako država šteje obresti malo drugače kot banka. In to ne enkrat. Kako že? Vosu.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.541
8.896
113
Mal vosla si tud ti tukaj. Država ti vse prihranke sešteje, tud keš na tvojmu TRR - plača, avto, prikolco, čoln... na dan vloge in potem izračuna nek fiktivni dohodek. No vsaj moralo bi tako bit. Ponavad imajo navodila, da najdejo dan v mesecu, ko je največ keša na računih in ti lahko tehnično tud avto štejejo dvakrat. Tako je bilo pri meni pred leti, ko je bilo črpanje kredita za avto na računu točno tri minute. Vrla referentka je seveda upoštevala znesek kupnine in avto kupljen s to isto kupnino. Sej, kot praviš, ni vplivalo na nič. Ko te pa taka budalaština za par centov vrže iz enega razreda v drugega, je pa tud deci scavnice v Blejsko jezero dovolj, da se ti na družinskih financah precej pozna. Pritožb pa ne šljivijo. Tko da, vosu si tud ti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

jello

Guru
22. sep 2008
9.664
3.554
113
Stanje premoženja in stanje na TRR ugotavljajo na točno določen dan in ne, nimajo mesečnega stanja po dnevih in potem referentka glede na menstrualni koledarček pogleda kaj bo upoštevala. Kar pa niti približno ne pomeni, da so lahko v tvojih letih delali drugače). Način ugotavljanja dohodka so v zadnjih petih letih spreminjali najmanj 3x. Pa ne še o tem kako pritožb ne šljivijo, še več, v tvojem času so nekatere (!) krivice popravljali kar na počez, kdor se je pritožil je imel avtomatsko rešeno. Ampak, še enkrat poudarjam, ne sodi stanja danes na podlagi težav, ki si jih imel z vlogami pred 5+ leti.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
No kaj je bolje, zlatnik/srebrnik, za katerega država ne ve ali stanje na računu? Od česa misliš, da boš padel v višji razred pri plačevanju vrtca?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Po njegovem ni možno v nobenem primeru, ker se pac on ne najde tu... Nemogoče je, da je kdo na meji...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

jello

Guru
22. sep 2008
9.664
3.554
113
Ma nehite bluzit, stopil mi je na žulj bebec, ki pametuje o zadevi o kateri evidentno nima najmanjšega pojma. In ja, vsakič, ko nekdo jamra o depozitih, kot bi ti država pobrala praktično pol prihrankov se oglasim in bom to počel še naprej. Kontrirali mi boste pa kot vedno picajzlji, ki ne razumete pointa in ki z mejnimi primeri in napakami dokazujete kako se motim. Zeh.
 
  • Všeč mi je
Reactions: yamahafazer

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Mene pa vedno zmoti, ko ti to svojo poanto poveš vedno na način, kot pač jo: nobeden ne ve, kaj in kako se šteje, nobeden ne zna računati ipd in ja vsakič, ko ti začneš svojeblebetanje, se oglasim in se bom to počela se naprej (dokler se pač ne naveličam)...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

jello

Guru
22. sep 2008
9.664
3.554
113
Vtaknem se samo v tiste ki, o zadevi nimajo pojma in pametujejo. Zakaj se ti šteješ med njih sama najbolje veš in jaz pri tem nimam nič. Kot tudi ne z dejstvom da to razumeš kot da trdim, da sem edini in še več, da trdim da napake in zmote niso možne. Point je seveda nekje drugje.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.375
9.110
113
vedno pride enkrat do mejnega primera. ...nic ne dam drzavi..
še vsi skladi so povečini blef in najbolj služijo ravno tisti, ki ga opravljajo. Ponavadi ravno pol tistega ven cukneš, ostalo miška papala. Marš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

jello

Guru
22. sep 2008
9.664
3.554
113
Še dobro da ne računajo na več decimalk, sicer bi vsi padli tam nekje na šesti decimalki. Zmente se v službi da vam ne dajo regresa al pa kakšno plačo manj, da bo za ziher. Ne pa da neke cente preštevate ko đanki pred štacuno, če mu bo zneslo še za posebno.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.541
8.896
113
Sereš in to dobro veš. Predvidevam, da nekdo od tvojih bližnjih dela na CSD. Dopuščam pa možnost, da je dons vse nad ok.
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.664
3.554
113
S CSDji opravim kar sam, tako da so moji bližnji za te užitke prikrajšani.

Ja, vem, nalašč serem, sistem je nepravičen ker devetim od desetih sfali glih za pol centa, smrk. In to ravno za tistega pol centa od obresti od otroškega šparovca smrk. Je rekel ježek in splezal s krtače.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Dej, pejd spat, kaj nej ti rečem. Denar je moj in če je možnost, da se legalno izognem slabši varianti, se bom. Tebe razni Googli in Appli nikoli ne bi zaposlili kot finančnika, kajti ravni taka velika podjetja iščejo mišji kirac, kako se izognit sistemu in tudi zato prenesejo razna poslovanja v druge države. Koliko dela za brezveze, a, bi ti rekel šefu...pa šefe, ne rabiš se toliko martrat...a kar v drugo državo.....pffffff...sej je sam par miljončkov davka manj...to ni nič za firmo...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.664
3.554
113
Pa ti si genij. Da nisi ti avtor one zgodbice o bejbi, ki je jajca velikosti L prelagala v škatlo od M jajc in prislužila g-wagen.

Mimogrede, povej en sam samcat razlog zakaj bi človek sploh plačal več kot 0 eur davka. Enega samega. Potem pojdi pa lastni drek odplaknit v applovo in googlovo greznico.

Jaz se grem pa skrit za skalo in tuhtat kje v življenju sem tako falil, da me google in apple ne marata za finančnika.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.541
8.896
113
S CSDji opravim kar sam, tako da so moji bližnji za te užitke prikrajšani.

Ja, vem, nalašč serem, sistem je nepravičen ker devetim od desetih sfali glih za pol centa, smrk. In to ravno za tistega pol centa od obresti od otroškega šparovca smrk. Je rekel ježek in splezal s krtače.
Sistem je glup, kot marsikaj v tej naši lepi in mi ni jasno, za koj k ga ti tko goreče zagovarjaš očitno si bolj glup kot zgledaš. Jeben izraz "fiktivni dohodek" je zrasel v možganski celici enga debila k je mel v mislih, kok bo po prstih užgal lastnike luksuznih avtomobilov pri vlogah za vrtec. V resnic zajeb.avajo lastnike 25 let starih kamp prikolic, tisti ubogi lastniki BMW jev so jih pa pač prepisali na koga drugega. No je blo zanimivo dopisovanje, ko so hotel od mene vrednost motornega vozila IMV Adria optima 500 letnik 1991. Sem jim gladko odpisal, da nisem lastnik motornega vozila znamke IMV.

In ja, lep čas so imel navodila gledat na dan najvišje razlike in ne na dan vloge, kot piše/je pisalo v zakonu. Pa lahko ti sereš o menstrualnem koledarčku kolikor hočeš.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Sistem je, kaki je, kar pa on prodaja je pa svojo kvazi "večvrednost", ker znotraj njega ne manevrira.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.664
3.554
113
Dajta vidva glave vkup in poiščita prosim, kje hudiča je bilo to in kdaj, da sem jaz zagovarjal sistem. (ne, nisem in nikoli nisem bil na CSD, niti v JU). Manevriram jaz zjutraj pred firmo, ko parkiram in grem potem s šublerjem pomerit če štima (tak približno je učinek premetavanja otroških prihrankov).

Jabe tebi sem že razložil, da je to kako ti mene vidiš, preslikava tvoje frustracije. Kot je že kalbo ugotovil, dajmo se zmenit, da sem glup, da damo zadevo dol z mize in se raje prepucavamo okol bolj pomembnih zadev. Recimo fenomena jamrajoče elite, ki je od 8 do 16 tako zelo sposobna, da je resno vprašanje kako da je še ni odneslo v sam vrh appla in googla, ob 16.10 ko na CSD izpolnjuje vlogo, pa ne ve ali ne bi še socialne pomoči obkljukal, kot po njegovo itak delajo vsi oni hepani, ki se zjutraj pred šolo pripeljejo v večjem avtu kot on.

Ja, napihujem se nad jamrovci, ki se v isti sapi napihujejo, kako so sposobni in jokajo ko je treba davke plačat. Ko gre za dvig minimalca gre pred kamero vpit kak futra lenuhe v JU (in hkrati kak bo jutri zaradi tega crknil), naslednji dan pa se hvali kaki đek je ko je davke "optimiziral". Vlečni konji gospodarstva in napol crknjena kljuseta obenem.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Jaz drugace čisto zagovarjam sistem. Urejene družbe ni nad davki in slično. Če se pogleda šire, družbe, ki socialno delujejo, v danasnjem svetu bolje funkcionirajo kot tiste, kjer je vsak sam zase. To rečeno, znotraj sistema je pa kar nekaj opcij, brez da stopiš ven in hvataš krivine. Optimizacijo lahko das kamotlih iz narekovajev. In tukaj pa veliko sreče pri tem, da bi me kdo lahko provociral, če izberem zame ugodnejšo opcijo. Ironija je toliko večja, ker tak kao pozna delovanje CSDja v nulo...

Frustracij okoli tega ni. Niti kakih drugih čustev. Je zgolj matematika.