V upanju na bogato odškodnino si je namerno odrezala roko

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Če te prav razumem: dva sta ga šla zasliševat v neprebojnih jopičih, ker se ga je en bal, imeli ste dokaze za uboj iz malomarnosti, vendar ne za umor, čeprav ste precej očitno dognali, da je šlo za umor in takega človeka ste mirno spustili nazaj med ljudi, ki nimajo strokovnih znanj za obrambo in neprebojnih jopičev?
In potem je imel nenadzorovan štiri leta (ali koliko že) časa, da je našel novo žrtev.
Ne, ne razumes prav.

Kot prvo, jaz lahko marsikaj sumim (ali pa sem preprican) pa to se ne pomeni da ti lahko dokazem.

Kot drugo, osnova samozascitnega ravnanja je, da preden gres k nekomu ki ga ne poznas, da preveris kdo to je. In ko je kolega to preveril, mi je rekel ce grem lahko zraven ker to da nekoga ubijes (iz malomarnosti al pa namerno) je pac dolocena okoliscina ki terja mal vec pozornosti. In moje razmisljanje je, da ce nekaj delas, ne delaj na pol. Torej sem sel tja oblecen tako, da bom odsel ziv tudi ce se tipu skeglja vmes.

Kot tretje, v Sloveniji je na prostosti kar nekaj ljudi ki so ze ubijali. Ker so pac odsedeli svoje kazni - to se ne pomeni da cesa takega ne bodo ponovili. Ampak to je problem zakonodaje, ne policije.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Bali so se ga na podlagi forumskih komentarjev, ali so obstajali kakšni resni dokazi, ki so kazali na nevarnost, zaradi česar se ga je zasliševalo v neprebojnih jopičih?
Da si jaz neprebojca oblecem ne rabim nobenega dokaza. Dovolj je da mi vila na desni rami rece da nekaj ni ok.
In ta vila se pri meni oglasi vsakic ko je v igri nekdo ki ima rad orozje. Razni sportni strelci, lovci, ljudje ki so imeli nesrece z orozjem...

In karkoli se abramovu ocita - na sodiscu bodo pricali ljudje z imenom in priimkom. Ne preko FB ali slovenskih novic. V zivo, tam bodo morali odgovarjat na vprasanja sodnika, tozilstva in obrambe. In ce bi primere gradili na podlagi komentarjev, bi bili zapori v sloveniji prazni. Ce se ti pa to zdi neverjetno pa pojdi na kako obravnavo - javne so.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko in nacek

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.153
113
Ne, ne razumes prav.

Kot prvo, jaz lahko marsikaj sumim (ali pa sem preprican) pa to se ne pomeni da ti lahko dokazem.
Tole se bere, da je bilo dovolj dokazov za malomarnost:
Niso pa zeleli podat ovadbe za smrt iz malomarnosti, ker ce bi jo, ga nikoli vec ne bi mogli preganjat za umor. In bi tip ven prisel po dveh letih.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Tole se bere, da je bilo dovolj dokazov za malomarnost:
Niso pa zeleli podat ovadbe za smrt iz malomarnosti, ker ce bi jo, ga nikoli vec ne bi mogli preganjat za umor. In bi tip ven prisel po dveh letih.
Za malomarnost je bilo itak dovolj dokazov. Samo dejstvo, da pri rokovanju z orozjem ne upostevas pravila varne smeri, je malomarnost. Za uboj/umor moras pa naklep dokazat - torej da je bilo namerno in ne ponesreci
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Tudi tu lahko stalno beremo kako nesposobna je policija ko nekaj pade zaradi procesnih napak. Kriminalisti SKP PU Celje so ocitno skupaj s tozilstvom ocenili da nimajo dovolj dokazov za ovadbo za umor. Niso pa zeleli podat ovadbe za smrt iz malomarnosti, ker ce bi jo, ga nikoli vec ne bi mogli preganjat za umor. In bi tip ven prisel po dveh letih.

Ne gre za nesposobnost policije, še manj tebe osebno, a vseeno me zanima sledeče: kriminalisti niso imeli dokazov za umor, iz povsem razumljivo napisanih razlogov pa niso želeli podati ovadbe zaradi malomarnosti. Ampak ...
Minila so 4 leta (od 2015) in v teh 4 letih se ni zgodilo nič (vsaj ne v očeh zunanjega opazovalca). Če tip ne bi nastopil v drami "odrezana roka" kot glavni akter, bi se ta čas razpotegnil do kdaj? Dokler ne bi tip prej umrl (recimo naravne smrti leta 2060)? Ali kako?
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Preko telefona/modema. To je ena bolj zazeljenih prepovedanih dobrin v priporu. Sej tud Samo Tadin je pravosodnega policista napadel ker so mu modem zasegli. Tko kot dobijo v zaporu drogo, dobijo tudi telefone.
Kakšnih motilcev signalov v priporih -( kjer je pomembno, da se storilci med sabo ne dogovarjajo) pa še niso jemali?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Kakšnih motilcev signalov v priporih -( kjer je pomembno, da se storilci med sabo ne dogovarjajo) pa še niso jemali?
Itak je vse prirejeno na mafijo. Če ne bi večina po zaporih bila podkupljenih, ne bi v zapor spravili niti grama mamil, kaje še le telefone, računalnike, nože, ...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Kakšnih motilcev signalov v priporih -( kjer je pomembno, da se storilci med sabo ne dogovarjajo) pa še niso jemali?
Ti kibse tok za pravice in zakonitost zavzemas.... a mas pravno podlago za motilce?

V tujini se to resuje z imsi catcherji. Na white listi mas zaposlene in sluzbene telefone, vse ostalo je pa blokirano.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Ne gre za nesposobnost policije, še manj tebe osebno, a vseeno me zanima sledeče: kriminalisti niso imeli dokazov za umor, iz povsem razumljivo napisanih razlogov pa niso želeli podati ovadbe zaradi malomarnosti. Ampak ...
Minila so 4 leta (od 2015) in v teh 4 letih se ni zgodilo nič (vsaj ne v očeh zunanjega opazovalca). Če tip ne bi nastopil v drami "odrezana roka" kot glavni akter, bi se ta čas razpotegnil do kdaj? Dokler ne bi tip prej umrl (recimo naravne smrti leta 2060)? Ali kako?

Apollo ??
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Ne gre za nesposobnost policije, še manj tebe osebno, a vseeno me zanima sledeče: kriminalisti niso imeli dokazov za umor, iz povsem razumljivo napisanih razlogov pa niso želeli podati ovadbe zaradi malomarnosti. Ampak ...
Minila so 4 leta (od 2015) in v teh 4 letih se ni zgodilo nič (vsaj ne v očeh zunanjega opazovalca). Če tip ne bi nastopil v drami "odrezana roka" kot glavni akter, bi se ta čas razpotegnil do kdaj? Dokler ne bi tip prej umrl (recimo naravne smrti leta 2060)? Ali kako?
Dinamiko postopka dolocajo tozilci z usmeritvami.

Afera roka naj bi storila dvoje: pripravila bliznje od pokojne, da so zaceli sodelovat s policijo v smislu podaje raznih podatkov. Ter utrdila dokazovanje naklepa - da je tip nagnjen k takim zadevam itd... ovadbe ne poznam, vse to se bo pa videlo tekom sojenja ko bo znana obtoznica
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Ti kibse tok za pravice in zakonitost zavzemas.... a mas pravno podlago za motilce?

V tujini se to resuje z imsi catcherji. Na white listi mas zaposlene in sluzbene telefone, vse ostalo je pa blokirano.
Pravno podlago se lahko zrihta v zelo kratkem času, če se le hoče, v kolikor jo ni. (a niso v kinematografih motilci? ).
Že zaradi ene same osebe so znali v preteklosti spremenit zakonodajo - da so zagotovili pravno podlago.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Se bo pa on spet zmazal, ker je oolicija naredila par procesnih napak. Namerno?