PRETRGANE VEZI V KOMOLCU- MNENJE IN POMOČ

0412barbara

Zelenc'
24. okt 2015
5
0
1
Pozdravljeni!

Konec septembra sem v službi padla in si izpahnila komolec do te mere da so se mi pretrgale vezi na komolcu. Ob prihodu v bolnišnico so mi opravili samo RTG, naravnali komolec pod anestezijo, namestili longeto in me poslali domov. Po enem tednu sem imela kontrolo pri travmatologu. Ta me je nemudoma poslal na CT globinsko slikanje, kjer so se njegovi sumi potrdili, da imam pretrgane vezi. Dejal je, da moram na operacijo, ker drugače ne bom mogla več normalno uporabljati roke, saj so vezi preveč poškodovane. Naročena sem bila točno teden pozneje za sprejem v bolnišnico. Dan po sprejemu v bolnišnico, so mi pri glavni viziti dejali da mi bodo najprej pod regionalno anestezijo testirali komolec, če je dovolj stabilen. Na testiranju se je izkazalo, da je komolec dovolj stabilen in me niso niti operirali. Za to da so mi testirali komolec sem v bolnišnici ležala 5dni. Teden dni po odpustitvi iz bolnišnice sem imela ponovno kontrolo pri travmatologu, kjer mi je povedal samo da moram doma razgibavat roko in jo spraviti v gibanje. Dejal je, da roka sčasoma bo gibljiva in komolec stabilen, vendar mi ni mogel zagotoviti da bo moja roka funkcionalna tako kot pred poškodbo. A, in mimogrede, poškodovana roka je moja dominantna.

Zanima me ali je kdo imel podobno izkušnjo. Ali je smiselno ukrepati v smeri tožbe? Ali poiščem drugo mnenje iz strani travmatologa in koga bi priporočili?

HVALA
 

0412barbara

Zelenc'
24. okt 2015
5
0
1
Roka je v gibanju 10-15stopinj. Močne bolečine v komolcu, katera se ob vsakem manjšem gibu poveča. Oteklina je še vedno prisotna. Tablete proti bolečinam ne pomagajo( Doreta 325mg), prav tako ni velikega efekta z lokalnim hlajenjem. Fizioterapijo so mi odsvetovali zaradi kasnejših posledic nabiranja kalcija. Če sem še natančnejša, poškodba je bila 29.9.2015
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.880
3.005
113
Ti jaz povem kaj so meni rekli pri podobni poškodbi zdravniki. Če imaš denar čim prej sam poskrbi za sebe ker zdravstveni sistem sigurno ne bo. Porihtali te bodo toliko da boš vredu vse kar je več bo samo dodaten bonus na katerega se ne zanašaj. Če bi šel preko napotnic bi rabil 1 leto. tako sem rabil 4 mesece (od tega je bilo 3,5 meseca čakanja na operacijo ki je bila preko napotnice vse ostalo sem plačal). Na koncu se vprašal kaj ti pomeni več, dati 700€ svojega denarja ali čakati 7 mesecev več. Vsi denarja nimajo ampak meni več pomeni 7 mesecev ko lahko kaj počnem ne pa doma ležim. Žalostno ampak tako pač imamo v Sloveniji.
 

0412barbara

Zelenc'
24. okt 2015
5
0
1
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Ti jaz povem kaj so meni rekli pri podobni poškodbi zdravniki. Če imaš denar čim prej sam poskrbi za sebe ker zdravstveni sistem sigurno ne bo. Porihtali te bodo toliko da boš vredu vse kar je več bo samo dodaten bonus na katerega se ne zanašaj. Če bi šel preko napotnic bi rabil 1 leto. tako sem rabil 4 mesece (od tega je bilo 3,5 meseca čakanja na operacijo ki je bila preko napotnice vse ostalo sem plačal). Na koncu se vprašal kaj ti pomeni več, dati 700€ svojega denarja ali čakati 7 mesecev več. Vsi denarja nimajo ampak meni več pomeni 7 mesecev ko lahko kaj počnem ne pa doma ležim. Žalostno ampak tako pač imamo v Sloveniji.

V kateri bolnišnici so ti opravili operacijo in kateri zdravnik?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.870
5.469
113
Citat:
Uporabnik 0412barbara pravi:
Roka je v gibanju 10-15stopinj. Močne bolečine v komolcu, katera se ob vsakem manjšem gibu poveča. Oteklina je še vedno prisotna. Tablete proti bolečinam ne pomagajo( Doreta 325mg), prav tako ni velikega efekta z lokalnim hlajenjem. Fizioterapijo so mi odsvetovali zaradi kasnejših posledic nabiranja kalcija. Če sem še natančnejša, poškodba je bila 29.9.2015

Evo ti vaje za roko
grin1.gif


 

0412barbara

Zelenc'
24. okt 2015
5
0
1
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik 0412barbara pravi:
Roka je v gibanju 10-15stopinj. Močne bolečine v komolcu, katera se ob vsakem manjšem gibu poveča. Oteklina je še vedno prisotna. Tablete proti bolečinam ne pomagajo( Doreta 325mg), prav tako ni velikega efekta z lokalnim hlajenjem. Fizioterapijo so mi odsvetovali zaradi kasnejših posledic nabiranja kalcija. Če sem še natančnejša, poškodba je bila 29.9.2015

Evo ti vaje za roko
grin1.gif


<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/a8ZTs5gBGTY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Situacija z mojo roko je resna in mi ni do takšnih šal - vsaj zaenkrat ne, tako da, če ne misliš napisati kaj kar bi mi trenutno bilo v pomoč, raje ne komentiraj. Hvala ;-)
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Torej, najdi si še enega ortopeda (samoplačniško, če imaš denar), pojdi k njemu z vso dokumentacijo in to čimprej, če te napoti še na kak pregled, pojdi, pa vprašaj ga za fizioterapijo da ali ne. Po uspešnem zdravljenju pa lahko restestiraš moč prijema na mednožju, mogoče ne na svojem, ampak kamelæijevem, je pa res, da omenjeni še nima otrok...