V upanju na bogato odškodnino si je namerno odrezala roko

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Dober deal za Abramova & co. sklepam. Praktično sta kazen že odslužila.

Razen, če ciljaš na to, da bi jima "priskrbel" milijonsko odškodnino, to bi bilo pa seveda še bolje (zanju-zanje). Ampak slednje, glede na vse dosedanje dokaze, meji na ZF. Se ne strinjaš? Ali si pač "demz"?
Tudi, ce sta jo ze odsluzila, ni macji kaselj. Se vedno sta bila dolgo zaprta. Meni se vsekakor ne zdi dober deal. Dober deal (minimalni) bi zame bil, ce bi jo odnesla z nulo. Nic zapora, izplacano kolikor sta neupraviceno odsedela, ampak brez zavarovalnine.

In ne, nisem Demz. Toliko se mi se ni skisalo.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Tudi, ce sta jo ze odsluzila, ni macji kaselj. Se vedno sta bila dolgo zaprta. Meni se vsekakor ne zdi dober deal. Dober deal (minimalni) bi zame bil, ce bi jo odnesla z nulo. Nic zapora, izplacano kolikor sta neupraviceno odsedela, ampak brez zavarovalnine.

In ne, nisem Demz. Toliko se mi se ni skisalo.
Ampak, glej, kako naj računata na odškodnino, če sta kriva, da smrdi? To je bilo vidno iz aviona. Že poskus zav. goljufije je kazniv, čeprav sta v resnici sitni ribi. Vsota potencialne odškodnine je sicer konkretna, ampak biznisa sta se lotila na najbolj butast način: na lastni koži. (Hm, to kaže, da Abramov ni tak butelj, ker roka le ni bila njegova... :sprasujemse:)

Poravnava je bila ugodna za državo (ker bi se zaradi zahteve po človeškem kadravru reč lahko vlekla še leta, mi bi jima pa plačevali penzjon) in ugodna zanjo, ker je bejba tako zmanipulirana kot pol foruma v temi Zakaj se ne cepiti ( :cheer: ) in je pravzaprav žrtev tistega manipulatorskega psihopata (tega, da so žrtev FB radikalizacije sicer pol foruma ne bo pogruntalo še leta :valjamse:). Zato je prav, da je model dobil daljšo kazen.

Zdi pa se, da tožilstvo zanj računa še, da bo procesiran v obtožbi za umor, in če bo sreča za družbo mila, ne bo videl svobodnega sonca še dolgo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ne razumes me. Kaj onadva racunata je njun problem. Jaz samo pravim, da tega ne smatram kot dober dogovor za njiju.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Za poskus prigoljufati milijon EUR? Scott free. Ljudje delajo vse življenje, pa ne vidijo takega denarja.

Bejba je tako zmanipulirana, da še uživa, ko se vidi na novinarskih fotkah v sodni dvorani. Zanjo je to instagram na steroidih.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
(Popravljam zgoraj napisano: poskus po 211. členu KZ ni kazniv. Ampak to laiku nič ne pove, in iz tega lahko takoj naredimo še eno temo.)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
(Popravljam zgoraj napisano: poskus po 211. členu KZ ni kazniv. Ampak to laiku nič ne pove, in iz tega lahko takoj naredimo še eno temo.)
Poskus po 211. KZ res ni bil kazniv. Vendar KZ ne velja vec in takratni 211 clen je sedaj 204 clen KZ-1 (ki tudi ni kazniv ce gre za poskus).
Goljufija pa je 211. clen KZ-1 in je poskus kazniv.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Za poskus prigoljufati milijon EUR? Scott free. Ljudje delajo vse življenje, pa ne vidijo takega denarja.

Bejba je tako zmanipulirana, da še uživa, ko se vidi na novinarskih fotkah v sodni dvorani. Zanjo je to instagram na steroidih.
Ne, ni. Za zacetek je sel tale milijoncek najbrz na polovico. Pozabil si odsteti zamujene priloznosti zdaj, ko jo vsi poznajo poleg njene invalidnosti. To namrec ni "zastonj".
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Običajnemu človeku pljuniti pol mio ali pa cel mio ne pomeni kaj dosti razlike. Vse to so ogromne številke za običajnega človeka.

Bejba v pozornosti javnosti naravnost uživa. O tem priča dejstvo, da je uletela na obravnavo s puloverjem z napisom Queen. (Ljudje ki jim je nerodno, da bo javnost videla, da jih vlačijo po sodiščih pa na obravnave hodijo z mapami in z njimi skrivajo svoj obraz pred kamero. Tema dvema kljukcema je tuj že samo tak način razmišljanja...)

Zamujene priložnosti pa pridejo zraven, ko se človek ukvarja s kriminalom in ga sistem pri tem ujame in nato sprocesira. In prav je tako.

Sicer pa: dokler se ji ne bo uspelo rešiti manipulatorskega vpliva Abramova, jo pošteno delo ne bo niti zanimalo...
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ni pomembno, ce uziva ali ne. Bistvo je, da je na slabsem kot prej. Ze ce bi delala tacas za minimalca (ali rentala fuflo), bi imela vec. Pa se roko.

Zdaj imam pa dovolj :)
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.841
4.953
113
Verjetno bomo še brali o temu loleku. Zaradi nesreče pri čiščenju orožja ni bil še obsojen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony