V upanju na bogato odškodnino si je namerno odrezala roko

I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne poznam niti nje niti njega. Ju tudi ne nameravam kaj spoznavati, to ni moj posel.

Toda vsi upravni postopki sledijo v gosjem redu. Tule bi pa zavarovalnica rada preskočila. E - tako pa ni prav. Še nikoli ni šlo drugače kot po vrsti. Torej: zavarovalnice naj plačajo svoj del pogodbe, potem pa smejo veselo dokazovat kaj je bilo in kaj ni bilo. Danes svet ni tako velik da bi bila bojazen da bi ti kdo ušel. Sploh pa ne z zgolj milijonom. :confused: Kwa boš z njim? Zadostuje za par let življenja in nič več. Če bežiš ali pa celo če ga je treba še deliti z nekom, pa zgolj za par mesecev.
 
  • Haha
Reactions: Matey

tony

Guru
23. jul 2007
9.397
1.356
113
Prosim, preberi tale post:

Uporabnik Demz je napisal:

Zato ker - zavarovalnice naj najprej poravnajo svoj del pogodbenih obveznosti (stranka ga je že :fredi:),
Stranka je podpisala polico po zav. pogojih, v katerih eksplicitno piše, da za namerno povzročene poškodbe odškodnine zavarovalnica ni dolžna izplačati.

Stranka torej ne samo, da ni izpolnila svojih pogodbenih obveznosti, še huje: eksplicitno jih je (namerno) kršila.

Zavarovalnica ji torej po pogodbi (evo obilgacijsko pravo itd.) ni dolžna niti centa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in Matey

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.375
9.809
113
kod Džej-Zija
Evo, spet predvidljiva nebuloza. Nimaš prav, čeprav tega ne boš priznal. Če zavarovalnica sumi na goljufijo, mora (je dolžna) preveriti situacijo pred izplačilom. TAKO PRAVI UPRAVNI POSTOPEK. A veš, to je tisti del, ki ga ti ne razumeš in misliš, da je vrstni red
  1. izplačilo,
  2. preverjanje izplačila.
Za začetek je vrstni red ravno obraten, pa ti tega ne dojameš. Trd ko mirsi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dejan_ in Matey

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
Ne poznam niti nje niti njega. Ju tudi ne nameravam kaj spoznavati, to ni moj posel.

Toda vsi upravni postopki sledijo v gosjem redu. Tule bi pa zavarovalnica rada preskočila. E - tako pa ni prav. Še nikoli ni šlo drugače kot po vrsti. Torej: zavarovalnice naj plačajo svoj del pogodbe, potem pa smejo veselo dokazovat kaj je bilo in kaj ni bilo. Danes svet ni tako velik da bi bila bojazen da bi ti kdo ušel. Sploh pa ne z zgolj milijonom. :confused: Kwa boš z njim? Zadostuje za par let življenja in nič več. Če bežiš ali pa celo če ga je treba še deliti z nekom, pa zgolj za par mesecev.

jao, pa to tumbaš že odkar se je to zgodilo, pa že večkrat si bil smiselno in logično demantiran.

tukej nimaš prav, sprijazni se.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
ne poznam nikogar da bi zanalašč zažgal svojo propadajočo nepremičnino da bi pobasal od zavarovalnice.

ergo - to ne obstaja.

ja logika ni ravno najmočnejša točka Demz a
 
  • Ljubezen
Reactions: Matey
I

Izbrisan uporabnik #9334

Nič "trd kot mirsi" :mad: !
Imam zgodbo s fursom, takrat "Davčno upravo RS". Pri obračunu prispevkov iz plač je šlo pri nekaterih kontih navskriž za nekaj centov v takratnih tolarjih. Ko sem dokazoval da je moj izračun pravilen, sem dobil izvršbo in plombo na poslovnem računu o_O !!!

Potem sem jim po nekaj mesecih dokazal, da je moj izračun matematično pravilen, saj sta dve punci imeli samoprispevek v svojih občinah itd bla bla bla, davčna uprava je pa imela nekaj hroščev pri decimalkah, kar sem jim dokazal. Potem so mi vrnili denar. Nekaj današnjih centov :nigladek: . Stroški postopka so pa ostali tam seveda, kwa si pa mislite.

Čez pol leta sem nabavljal elektromaterial za obnovo ene mašine v delavnici. Želel sem veleprodajne cene, njihov poslovodja je pa šel pogledat : "Ja, pred nekaj meseci ste imeli blokado na računu!" o_Oo_Oo_O

Zato - Yebise ! Če se gremo, se pojdimo enakovredno. Ne pa da neka zavarovalnica izkorišča svoje pravniške premoči! Zavarovalnica naj plača svoje obveznosti, ker njena stranka jih je že. Šele potem naj dokazuje ali je primer sporen ali ni.

In to je vse. Mene ne zanima ali si je bjonda zanalašč rezala roko. Jaz samo zahtevam, da zavarovalnica plača kar ima. Ker je na vrsti.
 
Nazadnje uredil moderator:
  • Haha
Reactions: Matey

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.375
9.809
113
kod Džej-Zija
Aaaaaammmm, kakšno zvezo ima tvoja prečudovita zgodbica z zavarovalnico? Aja, nima. :valjamse: Lahko jo pa zvečer preberem otrok za lahko noč. Paše nekam v okvir Piki Jakob: Francoska solata.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Nič "trd kot mirsi" :mad: !
Imam zgodbo s fursom, takrat "Davčno upravo RS". Pri obračunu prispevkov iz plač je šlo pri nekaterih kontih navskriž za nekaj centov v takratnih tolarjih. Ko sem dokazoval da je moj izračun pravilen, sem dobil izvršbo in plombo na poslovnem računu o_O !!!

Potem sem jim po nekaj mesecih dokazal, da je moj izračun matematično pravilen, saj sta dve punci imeli samoprispevek v svojih občinah itd bla bla bla, davčna uprava je pa imela nekaj hroščev pri decimalkah, kar sem jim dokazal. Potem so mi vrnili denar. Nekaj današnjih centov :nigladek: . Stroški postopka so pa ostali tam seveda, kwa si pa mislite.

Čez pol leta sem nabavljal elektromaterial za obnovo ene mašine v delavnici. Želel sem veleprodajne cene, njihov poslovodja je pa šel pogledat : "Ja, pred nekaj meseci ste imeli blokado na računu!" o_Oo_Oo_O

Zato - Yebise ! Če se gremo, se pojdimo enakovredno. Ne pa da neka zavarovalnica izkorišča svoje pravniške premoči! Zavarovalnica naj plača svoje obveznosti, ker njena stranka jih je že. Šele potem naj dokazuje ali je primer sporen ali ni.

In to je vse. Mene ne zanima ali si je bjonda zanalašč rezala roko. Jaz samo zahtevam, da zavarovalnica plača kar ima. Ker je na vrsti.
Nekak je podlaga za FURS in njegovo terjatev drugačna kot za zavarovalnico in njeno obvezo za plačilo. Eno je država, ki ima svoje zakone, drugo je gospodarska družba, ki pač ima spet svoje zakone in pogoje ko skleneš polico.
Da eno z drugim nima veze so ti že rekli, da ne priznaš svoje zmote pa....gremo dalje. Upam, da bodo tipa zaprli za dolgo. Mora pa biti vrhunski manipulator, da mu uspe nekoga prepričati, da si dejansko odreže roko.
Tale bi moral ljudi prepričevati v cepljenje in zaščitne ukrepe pri COVID-u :):)
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.638
14.342
113
  1. Če bi bila zadeva čista, bi imeli v familiji zaradi "narave dela" vsi zavarovane roke. Le zakaj jih je imela samo Julija?
  2. Tip je šel na 5 (z besedo: pet) zavarovalnic. Torej je bila punca resnično ogrožena.
  3. Pred sklenitvijo zavarovanja se je zelo natančno pozanimal in spraševal, kako je z izplačilom, koliko časa mora preteči od sklenitve do poškodbe itd.
  4. Praktično takoj po "nesreči" je letel na zavarovalnico in zahteval denar, vsaj predujem. Ko so mu pojasnili, da postopek ni končan, je znorel in začel kričati na usluižbenko.
  5. Julija se je nadvse trudila, da bi roko dokončno izgubila. Po končani operacije šivanja je roko tiščala v zmrzovalnik, da bi ji odmrla. Odškodnina je namreč bistveno višja, če roko izgubi v primerjari z roko, ki bi jo obdržala, a bi imela funkcionalne posledice.
  6. Po "nesreči" so roko "pozabili" doma. Znano je, da je uspeh rekonstrukcije bistveno odvisen od pretečenega časa med poškodbo in operacijo. Je bil kar čudež, da so Juliji zdravniki roko rešili.
  7. Sebastienova osebna zgodovina s smrtjo punce.
  8. Ob tem je njene starše izkoristil in jih oskubil za nekih 16 k€ (nisem prepričan v točno cifro) z kredit, ki ga ni nikoli poplačal.
  9. Skrivanje premoženja pred upniki.
Skratka, toliko "naključij", da lahko samo en Demz verjame, da so to resnična naključja.
Ne pozabi še na to "naključje", da se je punca zavarovala na 5ih zavarovalnicah v času, ko je bila (oz. je še vedno nezaposlena) in v osebnem stečaju. Ker denarja torej ni bilo ravno na pretek, je bilo še toliko večje "srečno naključje", da je prišlo do "nesreče" v zelo kratkem času po sklenitvi in ni bilo potrebno zmetati preveč denarja za zavarovalne premije. Se je na to lepo spomnil tudi Andrej Enej in pa jaz v mojih prejšnjih točkovnih naštevanjih kaj vse je milo rečeno "čudno" v temu primeru.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.638
14.342
113
Mene ne zanima ali si je bjonda zanalašč rezala roko. Jaz samo zahtevam, da zavarovalnica plača kar ima. Ker je na vrsti.
Ammmm, ne pa ni. Zaradi suma na kaznivo dejanje zavarovalniške goljufije je na vrsti sodišče, da določi kaj se je uradno zares zgodilo.

Ma kaj ti sploh pišem, kot da boš to zdaj pa dojel, ko prejšnjih 374628 razlag nisi.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.747
6.352
113
Nič "trd kot mirsi" :mad: !
Imam zgodbo s fursom, takrat "Davčno upravo RS". Pri obračunu prispevkov iz plač je šlo pri nekaterih kontih navskriž za nekaj centov v takratnih tolarjih. Ko sem dokazoval da je moj izračun pravilen, sem dobil izvršbo in plombo na poslovnem računu o_O !!!
Torej na kontih je slo navzkriz za nekaj tokarskih centov in si dobil blokado?

To pomeni da si bil brez denarja. Ker sicer bi ti tistih par tolarjev uspesno odtrgali z racuna.

A vidis...hudic je v podrobnostih. Tako pri goljufijah kot pri tvojem pisanju pravljic tule na alterju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik in 9999

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.747
6.352
113
In pa veleprodajna cena je pogojevana s kolicino nabave. To da si mel blokado ti vpliva na odlog placila ne pa na cene.

Tezek obrtnik.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

:D

Ne. Blokada je bila objavljena avtomatsko, ko so se samovoljno odločili trgati tiste cente iz računa. KER NISEM hotel plačat nekaj, kar jim ne pripada !
Če se ti nekdo vsede na račun, je avtomatska blokada, če ne veš tega. Pa imaš lahko +milijon na njem. Se je ne da ustavit, ker (zdajšnji) Furs istočasno pošlje priporočeno pismo s povratnico dolžniku ter banki. Vmes je rezerviranih tistih 8 dni. Ker je bila banka uradno že v istem hipu obveščena, se postopka ne da več ustavit, gospot policaj :nigladek: . Tako je in približno tako je bilo tudi v 90. letih, kamor ta moj dogodek spada.

In - DA. Ker je šlo za opremo v kar precejšnjem znesku in to pri firmi, s katero smo se poznali že dolga leta in precej sodelovali nekoč. Zadnjih ~5 let pa ne, ker nisem trenutno potreboval njihovih storitev itd ...

Hudič je v podrobnostih, dragi apolo. Ki te pa prav nič ne brigajo. Zgodba je pa lep primer, kako imamo večkratne kriterije, ko se gre za funkcioniranje družbe.

Nekdo ti da robo in plačaš - stvar rešena.
Nekdo ti da robo in jo plačaš z zamikom - stvar rešena.
Nekdo ti obljubi da bo plačal, če mu boš dal nekaj malega kot predplačilo (avans itd ) - stvar rešena.

Potem ti nekdo obljubi, da bo plačal, če mu boš dal nekaj malega kot predplačilo - potem pa noče plačat ?? ( ravno tale primer) ??

Ja, naj se razjasni. Toda obligacija mora tečt ! V tem je štos kar govorim. Dokler zavarovalnica ni sprejela akontacije za zavarovalno pravico, bi se zares smela izvleči iz posla. Ker ga je pa sprejela - naj pa požre kar je pač sprejela. End. Tudi zame kot malega državljana so postavljena ta pravila. Je morda zavarovalnica (in država zanjo) kaj več?

Apolo - nikar. Ne smeši se.
 
Nazadnje uredil moderator:

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.414
638
113
Cilj sklepanja vsakega zavarovanja je zaščita in varnost v primeru nepredvidenega dogodka, ki vam povzroči škodo.
Ko pride do škodnega dogodka, je pomembno predvsem, da zavarujete vsa dokazila o obstoju škodnega dogodka in višini škode.
Dokazno breme je namreč na strani zavarovanca.
Zavarovalnica odkloni izplačilo škode, če ni dokazil, da se je ta res zgodila na način, ki je krit z zavarovalno pogodbo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
:D

Ne. Blokada je bila objavljena avtomatsko, ko so se samovoljno odločili trgati tiste cente iz računa. KER NISEM hotel plačat nekaj, kar jim ne pripada !
Če se ti nekdo vsede na račun, je avtomatska blokada, če ne veš tega. Pa imaš lahko +milijon na njem. Se je ne da ustavit, ker (zdajšnji) Furs istočasno pošlje priporočeno pismo s povratnico dolžniku ter banki. Vmes je rezerviranih tistih 8 dni. Ker je bila banka uradno že v istem hipu obveščena, se postopka ne da več ustavit, gospot policaj :nigladek: . Tako je in približno tako je bilo tudi v 90. letih, kamor ta moj dogodek spada.

In - DA. Ker je šlo za opremo v kar precejšnjem znesku in to pri firmi, s katero smo se poznali že dolga leta in precej sodelovali nekoč. Zadnjih ~5 let pa ne, ker nisem trenutno potreboval njihovih storitev itd ...

Hudič je v podrobnostih, dragi apolo. Ki te pa prav nič ne brigajo. Zgodba je pa lep primer, kako imamo večkratne kriterije, ko se gre za funkcioniranje družbe.

Nekdo ti da robo in plačaš - stvar rešena.
Nekdo ti da robo in jo plačaš z zamikom - stvar rešena.
Nekdo ti obljubi da bo plačal, če mu boš dal nekaj malega kot predplačilo (avans itd ) - stvar rešena.

Potem ti nekdo obljubi, da bo plačal, če mu boš dal nekaj malega kot predplačilo - potem pa noče plačat ?? ( ravno tale primer) ??

Ja, naj se razjasni. Toda obligacija mora tečt ! V tem je štos kar govorim. Dokler zavarovalnica ni sprejela akontacije za zavarovalno pravico, bi se zares smela izvleči iz posla. Ker ga je pa sprejela - naj pa požre kar je pač sprejela. End. Tudi zame kot malega državljana so postavljena ta pravila. Je morda zavarovalnica (in država zanjo) kaj več?

Apolo - nikar. Ne smeši se.

caki. nekaj je izvrsba, nekaj je pa blokada. o cem ti zdej govoris.

ce so e na racunu, banka vzame in ni blokade.
ce ni e na racunu, banka blokira racun, in je tudi vidno v raznih evidencah.