V upanju na bogato odškodnino si je namerno odrezala roko

I

Izbrisan uporabnik #9334

Zakaj ne bi malce na balkon stopil? Je samo par korakov...

Lej kako preproste nasvete ti delim.
 
  • Ljubezen
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.623
14.317
113
Zakaj ne bi malce na balkon stopil? Je samo par korakov...

Lej kako preproste nasvete ti delim.
Prav zares, izjemno preprost in koristen nasvet. Ti bom vrnil uslugo - klikni na svoj nick na tabli desno zgoraj in potem še enkrat na "odjava" ter prihrani IQ svojim soforumašem, saj se višina tega konkretno zmanjša vsakemu, ki prebere kakšnega od tvojih zadnjih postov tule in v zavarovalniškem kotičku :srce:
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy
I

Izbrisan uporabnik #9334

Greva skupaj? Pa še capa zraven, ki je tako navdušen? Ajd, gremo skupaj. Lahko se tudi dobimo nekje na piru ali dveh, toda v sredo, danes ne.

Moj predlog. Sicer bo pa prav prišlo, saj mi je že eden svetoval da mi delo trpi itd... :norec:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jih ne dam :poreden: . Ker so moja. Kar svoje si naj grejo iskati. Spustiš malce vode, tam ko je mokro, tam nekje so običajno. :fredi:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.623
14.317
113
Demz - glej ti to, to ga je zihr zavarovalnica podkupila, stoposto! #konstrukt

Oče Sebastiena Abramova, ki je kasneje skupaj s sinom sedel na zatožno klop, je pred dvema letoma opisal, kaj se je zgodilo: "Hotela je, da postavim mizo in da se požaga, pa sem šel stran in se je zgodilo."
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Pa se je slabo odrezalo še sodišče ...

 
  • Haha
  • Žalosti me
Reactions: Matey in tony
I

Izbrisan uporabnik #9334

Koliko podobnih primerov imamo pri nas (ali pa v celi Eu), kjer bi si nekdo namerno odrezal roko, nogo ... jajca, v zameno za zavarovalniško odškodnino?

Toda - to je zgolj obstransko vprašanje. Glavno vprašanje in bistvo vsega tega je, zakaj zavarovalnica ne izplača svoje obveznosti in sicer TAKOJ, brez izgovorov? Potem šele pride na vrsto dokazovanje scenografij in podobnih konstruktov.

Npr. Furs niti približno ne zanima, zakaj nimam davkov plačanih, takoj se mi vsedejo na moj račun. Zavarovalnice pa smejo drugače delati? Temu se v mojem svetu reče navadna kraja! :mad:

Prepričan sem da bo tale obsodba padla. Plačali bomo pa mi, iz naših žepov. Ter nobenemu mutibariji iz zavarovalnic se ne bo zgodilo nič, še naprej bodo smeli harati na isti način.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky in Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.623
14.317
113
Koliko podobnih primerov imamo pri nas (ali pa v celi Eu), kjer bi si nekdo namerno odrezal roko, nogo ... jajca, v zameno za zavarovalniško odškodnino?
Sploh ne malo. primere si že dobil a se spet malo špilaš (ali pa tudi ne) pozabljivo zlato ribico.

Glavno vprašanje in bistvo vsega tega je, zakaj zavarovalnica ne izplača svoje obveznosti in sicer TAKOJ, brez izgovorov? Potem šele pride na vrsto dokazovanje scenografij in podobnih konstruktov.
To niti približno ni glavno vprašanje, ta zadeva je popolnoma jasna praktično vsem razen tebi, ki kljub dobesedno stotim obrazložitvam še vedno ne dojemaš kako poteka izplačilo zavarovanice v primeru invalidnosti zaradi nezgode oz. v primeru suma na zavarovalniško goljufijo. Vse ostale bedarije, ki si jih spet spisal pa so vezane na to zadevo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

A ti veš kaj je obligacijsko pravo?

Na kakšen način so zavarovalnice vsilile svoj model poslovanja? Zadeva je verjetno celo protiustavna. Nič nimam proti če se gredo tožarit, ali je punca roko zanalašč rezala ali ne, sem pa izrecno proti, če je zavarovalnica podpisala zavarovalno pogodbo, izpolnit je pa ne misli. V njej namreč točno piše, da je dolžna izplačati odškodnino v toliko in toliko dneh od škodnega dogodka ali končanega zdravljenja itd. Zavlačevanje izplačila je nesprejemljivo.

Najprej naj izpolni svoj del pogodbe, potem pa naj raziskuje kaj in kako se je zgodilo.

Konec.

Če si zavarovalnice dovolijo enostransko zavlačevanje svojih obveznosti - zakaj si pa tega jaz kot mali subjekt ne morem? Npr. ob izplačilu davkov, kjer lahko z levo roko državi dokažem, da ni izpolnila svojega dela obveznosti, torej vzpostavljanja normalnih pogojev poslovanja v državi?

He ? :p
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.626
986
113
Ma daj no Demz, si ti sploh že kdaj kakšne pogoje zavarovalniške pogodbe prebral? Na kakšen način ti zavarovalnice vsiljujejo svoj model poslovanja? Na takšen, da ponujajo storitev, ti pa podpišeš. Kje piše, da morajo kaj ponujati in da ti moraš podpisati?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Oba sta podpisala pogodbo, ona da bo redno odplačevala anuitete, zavarovalnice pa, da bodo brez dileme izplačale zavarovalnino ob škodnem dogodku. Obe stranki sta bili zainteresirani za posel - več kot očitno.

Sedaj ko se je dogodek zgodil, bi pa zavarovalnica enostransko razdrla posel?
Ok, tudi to se da, vendar ni nikoli zastonj.

Naslednje je pa, da je punca čista kot suza, dokler ji ne bo goljufija dokazana. Zaenkrat je samo na sumu... pa je že celo odsedela v čorki nekaj kar je zgolj 'sum' ?

KJE je torej denar od zavarovalnic?
Ter - niti naši spoštovani tretji veji oblasti, namreč sodišču ni jasno, da je kpl. postopek nezakonit oz. v nasprotju z obligacijskim pravom. Resno me skrbi, kaj se dogaja z mojim denarjem ko poravnavam davščine ter kakšen konstrukt si lahko nekdo izmisli takrat, ko bom pa morda jaz na vrsti !
 
Nazadnje uredil moderator:
  • Haha
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.623
14.317
113
V njej namreč točno piše, da je dolžna izplačati odškodnino v toliko in toliko dneh od škodnega dogodka ali končanega zdravljenja itd. Zavlačevanje izplačila je nesprejemljivo.
Zavlačevanje oz. neizvedba izplačila je logična dokler ne pride do zaključenega zdravljenja (ali najkasneje v cca.4 letih po dogodku) in končne ocene stopnje invalidnosti ob predpostavki, da ne gre za goljufijo. Ker pa gre v tem primeru za močno utemeljen sum kaznivega dejanja zavarovalniške goljufije in se je enkrat že celo dokazalo, da gre za goljufijo a je bilo to zdaj preklicano ter se bo ponovno dokazovalo, da gre za goljufijo, mora biti normalno dojemljivemu in poslovno opravilnemu človeku povsem jasno, da do izplačila seveda še ni in tudi še nekaj časa ne bo prišlo oz. sploh ne bo prišlo v kolikor se ponovno ugotovi namerno dejanje (samo)poškodovanja.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.623
14.317
113
Npr. Furs niti približno ne zanima, zakaj nimam davkov plačanih, takoj se mi vsedejo na moj račun. Zavarovalnice pa smejo drugače delati? Temu se v mojem svetu reče navadna kraja! :mad:
Primerjaš neprimerljivo. Plačevanje davkov oz FURS je en svet, zavarovalnice so drugi svet, ostalo poslovanje v gospodarstvu spet tretji. Kot primer - si zbolel za rakom in se želiš zavarovati za primer smrti a te nobena od zavarovalnic ne bo sprejela v kritje kljub temu, da lahko ti na polno cepetaš in težiš, da hočeš kupit to zavarovanje. Oni ti pač lahko rečejo NE kar ti pa recimo v trgovini, kamor greš po kruh, ne smejo reči.

Pa da se sploh (spet) ne dotaknemo tega, da zavarovalnice v tem primeru prav vse počnejo skladno s podpisano pogodbo in veljavno zakonodajo vključujoč obligacijski zakonik. Lahko pa kadarkoli citiraš del pogodbe oz. pogojev katerega po tvoje kršijo kot na veliko razlagaš tu gor in me še malo dodatno nasmejiš :D