V upanju na bogato odškodnino si je namerno odrezala roko

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
Pr njemu tud če ne bi videl registrske na Polotu bi vedu da je severo-zahoden :D
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Kakor sem pred časom bral o tem primeru je bil ob Jamnikovem umoru tudi Stephan pozvan na test profitnosti delcev smodnika na njegovih rokah (oblačilih?), a je poziv gladko zavrnil. "I nikome ništa."
Stephan zdaj sedi zaradi napeljevanja k umoru (še) enega zaposlenega na KI s tem, da so mu - kakor je bilo zapisano - precej "pomagali" pti prekvalifikaciji njegovega dejanja tako, da je dobil kakšnih 10 let manj, kot bi jih lahko.
Zadeva smrdi do neba.
In ja, na KI so se očitno dogajale res čudne zadeve.
Ti si bral, jaz sem pa delal na case-u. Ampak dej ti meni povej kako se je pomagalo pri prekvalifikaciji (in cesa tocno, da ne bos nekaj pocez nabijal) in kaj konkretno smrdi do neba.

oder je tvoj
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Ti si bral, jaz sem pa delal na case-u. Ampak dej ti meni povej kako se je pomagalo pri prekvalifikaciji (in cesa tocno, da ne bos nekaj pocez nabijal) in kaj konkretno smrdi do neba.

oder je tvoj
Hvala.
Izvoli:
Tekom sojenja pa se je tožilka odločila tudi za prekvalifikacijo kaznivega dejanja iz napeljevanja k umoru na napeljevanje k uboju, kar pomeni bistveno nižjo zagroženo kazen. Iz 15-30 let, zagroženih za napeljevanje k umoru, na 5-15 za napeljevanje k uboju. Odločitev za spremembo temelji na dokaznem postopku, ki naj ne bi dokazal, da je šlo za nizkotne nagibe.

https://www.domovina.je/sodisce-lib...uboju-usluzbenca-kemijskega-instituta-plavca/

Zdaj lahko pa še ti malo "počez nabijaš".

Edit:
Se opravičujem za off topic.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
Kva si alter zdej....sej ma 17ke pa carbon nalepko na tanku! Čist zadost hudo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Polo? WTF? AndrejEneju pritiče najmanj BMW 3 / Audi 4 ali višje (pa to ne 4 leta stare zgonjene uvožene kante), ostalo je absolutno pod nivojem. Halo.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Hvala.
Izvoli:
Tekom sojenja pa se je tožilka odločila tudi za prekvalifikacijo kaznivega dejanja iz napeljevanja k umoru na napeljevanje k uboju, kar pomeni bistveno nižjo zagroženo kazen. Iz 15-30 let, zagroženih za napeljevanje k umoru, na 5-15 za napeljevanje k uboju. Odločitev za spremembo temelji na dokaznem postopku, ki naj ne bi dokazal, da je šlo za nizkotne nagibe.

https://www.domovina.je/sodisce-lib...uboju-usluzbenca-kemijskega-instituta-plavca/

Zdaj lahko pa še ti malo "počez nabijaš".

Edit:
Se opravičujem za off topic.
Wtf, a to sploh obstaja ... napeljevanje k uboju? Niso našli bolj neumne prekvalifikacije?
Kot bi za Abramova rekli, da je Julijo napeljeval k temu, da si roko ponesreči (nehote) odreže ...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Wtf, a to sploh obstaja ... napeljevanje k uboju? Niso našli bolj neumne prekvalifikacije?
Kot bi za Abramova rekli, da je Julijo napeljeval k temu, da si roko ponesreči (nehote) odreže ...
Seveda obstaja. Uboj je kaznivo dejanje ko storilec zrtvi naklepno vzame zivljenje. Obstaja priviligirana oblika - uboj na mah, ko se storilca kaznuje mileje ker je slo za dejanje v afektu. Ce gre za nenaklepno dejanje govorimo o povzrocitvi smrti iz malomarnosti.
Umor pa je po slovenski zakonodaji kvalificirana oblika kaznivega dejanja uboj. To pomeni da more prvo bit dokazano da je storilec nekoga naklepno ubil. Dodatno pa je za obsodilno sodbo za KD umor potrebno dokazati (ne v gostilni za sankom ampak na sodiscu) da je pri uboju slo za eno od naslednjih okoliscin:


Kdor koga umori s tem, da mu vzame življenje

1) na grozovit ali zahrbten način;

2) zaradi ukrepanja pri uradnih dejanjih varovanja javne varnosti ali v predkazenskem postopku ali zaradi odločitev državnih tožilcev ali zaradi postopka in odločitev sodnikov ali zaradi ovadbe ali pričanja v sodnem postopku;

3) zaradi kršitve enakopravnosti;

4) iz morilske sle, iz koristoljubnosti, zato da bi storil ali prikril kakšno drugo kaznivo dejanje, iz brezobzirnega maščevanja ali iz kakšnih drugih nizkotnih nagibov;

5) z dejanjem, storjenim v hudodelski združbi za storitev takih dejanj,

se kaznuje z zaporom najmanj petnajstih let.
[/i]

Napeljevanje h kaznivemu dejanju pa je mozno za vsa naklepna kazniva dejanja.

Tozilci morajo realno ocenit kaj lahko dokazejo in kaj ne. Eno je teorija in domneva, drugo pa ali to lahko dokazes na sodiscu. In v tem primeru je ocitno tozilec ali pa tozilka ocenila da bo tezko dokazala nizkoten nagib. In je startala na osnovno obliko - uboj. Za katerega je bilo dokazov dovolj. V nasprotnem bi se lahko zgodilo, da bi lahko bil Stephan oproscen za ocitek napeljevanja k umoru, ker pa se o isti stvari sodi le enkrat, mu za napeljevanje k uboju ne bi mogli vec soditi.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Hvala.
Izvoli:
Tekom sojenja pa se je tožilka odločila tudi za prekvalifikacijo kaznivega dejanja iz napeljevanja k umoru na napeljevanje k uboju, kar pomeni bistveno nižjo zagroženo kazen. Iz 15-30 let, zagroženih za napeljevanje k umoru, na 5-15 za napeljevanje k uboju. Odločitev za spremembo temelji na dokaznem postopku, ki naj ne bi dokazal, da je šlo za nizkotne nagibe.

https://www.domovina.je/sodisce-lib...uboju-usluzbenca-kemijskega-instituta-plavca/

Zdaj lahko pa še ti malo "počez nabijaš".

Edit:
Se opravičujem za off topic.
Ker si ocitno funkcionalno nepismen je mozno dvoje:
a) nerodno se izrazas in si s svojim prvim postom zelel povedati nekaj drugega
b) ne razumes kaj pise v tekstu ki si ga sam prilepil

Ti si napisal, da Stephan sedi zaradi napeljevanja k umoru (kar ni res, to izhaja tudi iz teksta ki si ga prilepil), ter da so mu “precej pomagali” (ne navajas kdo naj bi mu pomagal) in je zato dobil deset let manj kot bi lahko. Ter da zadeva smrdi do neba.

vse kar si v utemeljitev svojih trditev navedel pa je kopija clanka ki povzema potek sojenja. Kot prvo je ocitno da ne locis med ubojem in umorom. To ni nic takega ker se s tem verjetno ne ukvarjas dnevno, je pa precej nonsalantno da potem pametujes o tematiki. Za Stephana so bili kljucni dokazi to, da je “morilec” sel vse skupaj prijavit, da je po tem Stephan izrocil fotografijo zrtve, da je Stephan priskrbel morilsko orozje ter da sta sla orozje tudi sprobat. Nato je bil prijet. Vse skupaj se je odvijalo relativno hitro, paziti je bilo potrebno tudi na zrtev, ker se ni vedelo ali je narocil dejanje samo enemu “izvajalcu”. V tem casu se je pridobilo toliko dokazov kot se jih je. Tudi njegov motiv je domneva, sklepanje preiskovalcev, ker Stephan ni sodeloval in sam policiji ni razkril zakaj je napeljeval k dejanju. In ocitno se je tozilstvo odlocilo da nima dovolj materiala za trdno obsodbo. Morda bolje. Lahko bi se zgodilo da bi zaradi nedokazanega motiva (ki je v tem primeru pogoj za obstoj kaznivega dejanja umor) Stephan odkorakal....in bi spet brali o nesposobnosti pravosodja.

ves, ce zelis ta posel delat profesionalno moras postat pragmaticen. Ker vsega se pac ne da dokazati. Jaz raje vidim da je zrtev ziva in Stephan sedi 8 let, kot pa da bi zadevo vlekli v upanju da se bo zbralo se vec dokazov in bi se dva tedna kasneje vsi cudno spogledovali ob truplu. Pa na sodiscu, ker bi bli sokrivi za (neprepreceno) smrt.

Tko da...manj beri portale dvomljivega slovesa in ne delaj neumnih zakljuckov ce ne poznas zadev.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Pri Stephanu se je težko znebiti občutka, da mi je pri prekvalifikaciji njegovega kaznivega dejanja vsekakor "malo pomagal sistem".
Kolikor sem bral je bil Stephan tudi med osumljenci za Jamnikov umor a se je izognil "jemanju vzorca" - se mi zdajle ne da googlat, ampak pozvan je bil, na neko analizo (kože, oblačil??) - in je preprosto rekel ne.
.
Kar pa se tiče "portalov dvomljivega slovesa" - dotičnega portala sploh ne obiskujem, je pa bil edini na prvi strani googlovih zadetkov, ki je o tej prekvalifikaciji Stephanovega kaznivega dejanja sploh pisal. Dvomljiv portal gor ali dol, navedli so pač dejstva.
Zakaj google ni našel tozadevnih informacij na naših MSM "priznanih", "objektivnih", "neodvisnih" portalih, ki niso dvomljivega slovesa, boš pa verjetno ti bolje vedel.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113

Probaj drugič uporabit iskalnik na poljubni MSM.

Čist tako za info, s katerimi izrazi si pa googlal?
Ker pri meni je ta rtv prvi zadetek, drugi dnevnik... iskanje je bilo “michel stephan spremenjena obtožnica”.
 
Nazadnje urejeno:

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Zanimivo.
Zdajle se res ne spomnim kaj sem vpisal v google, ampak res mi zgornjega članka na prvi strani ni našlo, ampak je bil nekje v 2. polovici prve strani link na članek iz Demokracije(?).
Če vpišem tvoje iskalne besede je na 1. mestu članek iz Dnevnika, ki pa ne govori o spremembi obtožnice, na 2. mesto pa RTV Slo, ki to navaja.
Očitno neki googlovi algoritmi:sprasujemse:.
.
Kakorkoli že, očitno je KI eno bolj nevarnih delovnih okolij v Sloveniji.
.
Sicer pa lahko tudi zaključimo s tem off topicom.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Milku...

jaz bi Abramovu predlagal včlanitev v SDS, potem ima zagotovljeno skupino geriatričnih glasnih vernikov, ki se bodo pred sodiščem drli, da gre za krivosodje in da si je Julija itak odrezala levo roko, vsi pa vemo, da leva stran za nič ni dobra!

Pa še dobavitelj bi bil lahko. Po referencah je vsaj vštric z dobavitelji testerjev.