V petek stavkajo otroci - za podnebje gre

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Rešitev ni v recikliranju, ampak v zmanjševanju embalaže, ki jo zna biti tudi več kot samega izdelka. Predvsem pa v zmanjševanju potrošništva samega po sebi. Da se cikel uporabnosti izdelkov podaljša, da ne kupujemo vsako sezono novega tekstila, vsako leto telefona in vsake tri leta novih aparatov. Da recimo poskušamo v gospodinjstvu uporabljati osnovne surovine in če se le da kupujemo izdelke s čim manj nepotrebne embalaže.
heh zmanjševanje embalaže... ko EU direktive hočejo met vse posebej pakirano zaradi čistoče in ko potem rečejo da vrečke pa niso v redu... shizofreniki ne vedo kaj hočejo
aja pa več embalaže je tudi zaradi ovc. namesto da bi 100 gramsko čokolado podražili za 5% naredijo 80g in pocenijo za 5% in ljudje jo veselo kupujejo ker prišparajo... :bonk::bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic in Cash
13. jul 2011
2.677
625
113
Jaz pa pravim, da bi lahko uradniki že nehali buzerirati ljudi s takimi in drugačnimi ukrepi ter nehali svojo nesposobnost reševati na njihovih plečih. Če imamo problem z odpadki, potem to ni zaradi ljudi (ker po ločevanju smo na vrhu EU, po proizvodnji odpadkov v sredini) ampak zaradi neustreznega sistema zbiranja in ravnanja z odpadki.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
preveč embalaže + prepovedati nekvalitetno robo, primer gorenje mikser je delal 20 + let kitajc je dušo spustil po enem letu da o novih avtomobilih ne pišem
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.392
113
mešalec ročni gorenje izdelan 1984 MYwQJhR (1).jpg


Ta je res neuničljiv.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash