v največji demokraciji ni huawei

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.666
3.927
113
To je res. Kitajci ne kupijo praktično ničesar iz ZDA, nikakav trg za ZDA.

Recimo številke za GM 2018 pravijo:
2.950.000 vozil prodajo v ZDA
in



shit, nekaj je narobe:
3.645.000 vozil prodajo na Kitajskem.

https://www.statista.com/statistics/304367/vehicle-sales-of-general-motors-by-country/

A bejž

recimo leto 2018
export 120 vs import 539,5 B
primanjkljaja 419 B oz presežka za pokrovke

šit neki je narobe?

Raje govor v številkah $, ker vse skupaj izredno slabo razumeš...
Pa pustmo noro babo, ki več od šminke ne razume.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.666
3.927
113
Zaslužijo pa vseeno več kot v ZDA.
Svet se pele v novo recesijo. Nemci so tehnično baje že tam.

Kako to? Šarko prav, da je in bo velika gospodarska rast, zato je treba trošiti? Tako so tudi naredili rebalans proračuna.
Glede nato, da praviš da so Švabi tako rekoč v recesiji, obenem pa je Nemčija, naša največja zunanje trgovinska partnerica.
?
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.524
2.999
113
Sicer Obama ni ravno začel vojne, je le sprožil le nekaj incidentov, ampak imaš vseeno prav, da Trump niti tega ni naredil in pa res ni začel nobene vojne, ampak verjetno bolj zaradi tega, ker se večina boji, da bi jo res lahko, če se mu ne ugodi v njegovih željah. Predvsem zaradi tega, ker po občutku nima mere ozr. reagira kot užaljen froc, če ni po njegovem.
Incident?
Pri Trumpu je bilo že zelo narobe ko je zahteval 5 milijard za zid proti ilegalnim migrantom. Razni ferdoti popolnoma znoreli češ kaj počne ta Trump.Nacist. Fašist.
Medtem pa za kenijca obamo pa ni bilo protestov ko je želel 130 milijard za vojne...
Hecno kako so dvolični. Podtalni manipulanti.
20190520_223232.jpg
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.071
5.752
113
blizu močvirne prestolnice
ksz
Sam sem proti vsem sankcijam in podobnim stvarem. Je pa zanimivo kako "levi" podpirajo eno kitajska, katera je največja kršiteljica človekovih pravic. V Afriki so zasužnjili cele države pa vas nič ne moti. Tibet imajo še vedno okupiran, vsi musli loverji spregledate kako kršijo Ujgurom osnovne pravice do vere, jezika, šolanja, naseljujejo svoje.....
Ste gladki ali pa zaradi osebnega sovraštva ne vidite niti prst pred roko?
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy in endvatri

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
To je pa čista resnica. Ko je bil vpoklican, se je izognil vojski (5x - ne 1x), 4x zaradi šole, enkrat zaradi težav z nogami. Tako da vojske Trump definitivno ne pozna.

In tudi John Bolton (Trumpov National Security Advisor), največji vojni hujskač, je draft dodger.
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
ksz
Sam sem proti vsem sankcijam in podobnim stvarem. Je pa zanimivo kako "levi" podpirajo eno kitajska, katera je največja kršiteljica človekovih pravic. V Afriki so zasužnjili cele države pa vas nič ne moti. Tibet imajo še vedno okupiran, vsi musli loverji spregledate kako kršijo Ujgurom osnovne pravice do vere, jezika, šolanja, naseljujejo svoje.....
Ste gladki ali pa zaradi osebnega sovraštva ne vidite niti prst pred roko?
O kakšnem osebnem sovraštvu ti to? Jaz osebno ne sovražim nobenega Američana, pa vendarle se mi zdi bizarno da nekdo, ki ima doma Cisco, uporabi Google da omeji konkurenco zaradi domnevnega vohunjenja. Samo facebook še manjka na sceni, pa po moje bi tudi njega mirno prezrl.

edit:
A nisi ti eden izmed tistih, ki piše da Afričani itak niso ničesar sposobni brez belega človeka? Belci lahko, Kitajci pa ne? Tudi o muslimanskih manjšinah ki so jim kršene človekove pravice smo že pisali, pa dobili odgovor da tako mora biti, ker so agresivni do večine in se preveč širijo.
 
Nazadnje urejeno:

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
ksz
Sam sem proti vsem sankcijam in podobnim stvarem. Je pa zanimivo kako "levi" podpirajo eno kitajska, katera je največja kršiteljica človekovih pravic. V Afriki so zasužnjili cele države pa vas nič ne moti. Tibet imajo še vedno okupiran, vsi musli loverji spregledate kako kršijo Ujgurom osnovne pravice do vere, jezika, šolanja, naseljujejo svoje.....
Ste gladki ali pa zaradi osebnega sovraštva ne vidite niti prst pred roko?

Zadeva se suce okrog sankcij, ekonomije, ne pa o levih, desnih onih v tretjem stoku ali v kleti. Mimogrede, amerikanosi so jim dali 90 dni casa, da se preusmerijo na druge dobavitelje komponent .
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.524
2.999
113
To ni popolnoma nič za američane. Lani je facebook izgubil čez noč 120 milijard in brez problema preživel. 120 milijard je enako 15 kitajskih huaweijev. Čez 3 mesece tega kitajca ne bo več.
Ja saj se je ze vceraj poznalo na delniskem trgih kot padec pri teh dobaviteljih.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Zanimivo gledat, ko se senilen in samovšečen politični nastavljenec igra s preživetjem celih panog, podjetij, njihovih zaposlenih in družin.
Sem mislil, da je to možno le v naši banana državi, pa vidim da je tudi Amerika že tam. Sedaj pa le še počakamo na kick (aka Lehman Brothers), pa bo cel svet spet v gnoju za par let.
Me zanima, če ga bodo butli še volili, ko bodo brezposelni, velika podjetja pa tolkla dobičke z 0 obdavčitve.
 
Nazadnje urejeno:

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.666
3.927
113

V familji smo koplet šaltali iz Samsunga na Huawei. Telefoni so res kvalitetni. Vendar pa, če kdo to zmore, zmore ZDA in noben drug. Still mislim, da bo v najbolj črnem scenariju Huawei ponudil kakšn "njihov naknadno uradno podprt" custom rom.

In potem bi zaobšli ves ta nonsense.

Vseeno mislim, da bo Trump izsilil neko precej bolj (do zdaj) boljše izhodišče za bolj uravnoteženo zunanje trgovinsko menjavo.
Ampak, v danem trenutku, je ZDA skoraj edina, katera lahko izsiljuje Kitajsko, saj Kitajci kljub carinam, omejitvam delajo z ZDA rekordni zunanje trgovinski presežek.

Googlu se pa tudi gre za Kitajski trg, saj bo prišlo do množine blokade njihovih storitev, tudi recimo google maps, apps, oblačnih rešitev itd, ter navsezadnje adwords.....

Bo pa zanimivo.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
V tej zgodbi igrajo eno ključnih vlog redke zemlje/kovine (rare earths), na katere se rado pozablja in ki jih pridobiva skoraj izključno Kitajska. Brez teh kovin ne bi bilo pametnih telefonov in ne bi bilo visokotehnološke vojaške in druge tehnologije.

Pridobivanje redkih kovin je ekološko umazano in za okolje zelo obremenjujoče, zato se zaradi okoljevarstvenih razlogov (in zakonov) ni razvilo drugje, kot na Kitajskem, ki pa ima sedaj monopol,
čeprav ima Rusija nekaj več zalog od Kitajske, vendar se s tem (še) ne ukvarja.

Apple naprimer, ima proizvodnjo na Kitajskem predvsem zaradi tega, ker Kitajska ne dovoljuje izvoza teh kovin v surovem stanju, razen, če so že vgrajene v izdelke, ki pa jih lahko proizvedejo samo na njihovem ozemlju.
Če bi Kitajci zaprli dostop do teh kovin, lahko tudi Apple zapre proizvodnjo, da težav v katere bi zašla celo ameriška vojska ne omenjamo.