v največji demokraciji ni huawei

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
TRump ni prepovedal aparatov. Prepovedal je uporabo 5G tehnologije in nabil carine.

5G uporabo Huawei tehnologije je prepovedal, ker sumijo, da so v naprave vgrajeni vohunski dodatki.

Kako so ZDA sploh prišle na tko obskurno idejo, da bi multinacionalka, ki prodaja mrežne naprave po celem svetu, v VSE te naprave vgradila backdoor dostop, ki bi potem omogočal prisluškovanje. Si lahko sploh predstavljate, koliko pogovorov in informacij naenkrat bi potem prihajalo v vohunski štab?

V ZDA si predstavljajo. Tak backdoor je NSA vgrajeval v Cisco naprave.
https://www.tomshardware.com/news/cisco-backdoor-hardcoded-accounts-software,37480.html
https://www.engadget.com/2016/08/21...VZlXwwWknqT05LWvNZBk_TJYyNk96sJsDUqw7NoWPXLCP

Je treba bit lopov, da prepoznaš lopova:)
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
eh, ne bo dolgo ko bo moral popustiti 5g. ko se bo razsirila drugot po svetu, bo tudi tam moral biti.

to je zdej fora k se s kitajsko bockajo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.392
113
Huawei je vodilno podjetje na področju razvoja tehnologije 5G. Z vlado Združenih držav Amerike želimo in smo pripravljeni sodelovati pri pripravi učinkovitih ukrepov za zagotovitev varnosti izdelkov. Z omejevanjem poslovanja podjetja Huawei na njihovem ozemlju ZDA ne bodo varnejše ali močnejše; ti ukrepi bodo zgolj omejili ZDA na uporabo slabših in hkrati dražjih alternativnih rešitev, zaradi česar bodo zaostajale pri vpeljavi tehnologije 5G, s tem pa sčasoma škodovale interesom ameriških podjetij in potrošnikov. Poleg tega bodo nerazumske omejitve kršile pravice podjetja Huawei in sprožile druga resna pravna vprašanja.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Huawei verjetno ni hotel vgraditi vohunske opreme za NSA, pa so ameri sedaj hudi :valjamse:
Omejevali bodo razvoj nove tehnologije 5G :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
imam dve stari nokii doma... kupi kdo? baterije je treba mogoče menjat drugače mislim da dela (niso bile prižgane že par let) niti kitajci niti američani vas ne bodo vohunili
pa žena tudi ne... :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Burgmann

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
Huawei verjetno ni hotel vgraditi vohunske opreme za NSA, pa so ameri sedaj hudi :valjamse:
Omejevali bodo razvoj nove tehnologije 5G :bonk:
NSA ne rab nic od huaweia da spiunira, dost je pritisk na operaterja preko lokalne politike.
Problem pri ameriki je, da vojaska infrastruktura dela na isti frekvenci kot 5G, zato morjo najprej to spremenit, prej 5G od nobenga ne morjo met.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
opla opla.

ni več updatov androida.
kaj pa sedaj? slovenski uporabniki omenjenih telefonov? eu uporabniki?

ali ima eu jajca blokirat usa proizvode zaradi takega sranja? nima
a bo cerar poslal protestno noto? ne bo
bo klical veleposlanika na zagovor? ne bo

a mogoče kdo na svetu odstopi od nakupa zda zadev?

tole je kaplja čez rob, ki bi jo eu mogla ujet in odgovorit. pa ne bo. ker je samostojna malo morgen. mi smo pa podrejeni tej eu. toliko o samostojnosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: splash, Cash in B81

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Toliko o komunistični samooskrbi:fredi: kitajc nima aplikacij nima čipov nima nič svojega. Kot bi odprl prazno kartonsko škatlo:valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA