v največji demokraciji ni huawei

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.066
1.272
113
mene nobena od teh treh ne gane.

leta nazaj sem se profesionalno boril proti gmailu.. neuspešno. potem je gmail spremenil politiko zasebnosti in se je rešilo samo.
po sveti znam brez gmaps, ne rabim streetviewa. dol mi visi za 1000 aplikacij iz gplay (mam eno vremenarsko, pa še ta narobe kaže).
yt na telefonu me ne gane. doma občasno kaj pogledam,a preživim brez.

je pa ukinitev dostopa do vsega tega povezano tudi z velikim upadom pridobljenih informacij iz teh naslovov. pa en kup jeznih potrošnikov.

Vse stekam. To si ti, pa se nekaj drugih. Nekdo pa gleda vse to, uprablja appe, igre in ostale storitve. Bv posplosevat. Velik udarec za Huawei, bomo videli koncne ukrepe Googla in odzive Huaweia. Zanimivo bo.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Pa še to. Huawei ima sigurno podpisano kakšno pogodbo z Googlom, tako, da po mojem Google ne more kar tako prekinit sodelovanja s Huawei-om.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Vse skupaj se zna močno obrniti proti Američanom, več o tem pa citat Dr. Raškoviča :
Vir
Ne samo to glede Huawei, ampak tudi druge stvari, ki jih sedaj pod slo zetom počnejo: protekcija (cerine), izsiljevanje, grožnje, ...
Casi se spreminjajo. V svetovenem merilu imamo vec mocnih akterjev in mocnih trgov.
Saj ce pogledamo za nazaj - globalizacija. Kdo je zacel in kdo je od nje najvec profitiral oz. se razvil.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.993
3.744
113
Ljubljana
hmpg.net
Kaj ZDA očitajo Huawei-ju:
Da je to (čeprav lastniki naj bi bili zaposleni in druge fizične osebe) firma, katere razvoj in prodajo nadzira država.

Kaj ZDA dela sama:
Država nadzira razvoj in prodajo domačim firmam.

Lud jebe zbunjenog.

Ali kako je največji demokraciji na svetu padla maska z obraza pred največjim centralno planskim gospodarstvom na svetu.
AMpak igleda da nihče ni tisto, za kar se deklarira. Je mogoče, da so vsi isti? :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in boc

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Mislim, da je vse skupaj samo napenjanje mišic in da se bo rodila miš. ZDA naj bi ustavile prodajo polprevodnikov Kitajski, pri tem pa ima Kitajsko praktično monopol nad redkimi elementi, ki so potrebni za proizvodnjo teh polprevodnikov, pa ne samo za čipe, tudi za magnete, laserje itd. Torej bi sami sebe nekam kavsnili.
 

B81

22. jul 2007
34.542
8.986
113
Evropa bi lahko pokazala cut za pravicnost in prepovedala prodajo ios naprav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 9999

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Mislim, da je vse skupaj samo napenjanje mišic in da se bo rodila miš. ZDA naj bi ustavile prodajo polprevodnikov Kitajski, pri tem pa ima Kitajsko praktično monopol nad redkimi elementi, ki so potrebni za proizvodnjo teh polprevodnikov, pa ne samo za čipe, tudi za magnete, laserje itd. Torej bi sami sebe nekam kavsnili.

zda bodo surovine dobile po malce daljši poti. kitajci jih morajo pa izvozit.

bi bilo pa zanimivo, da kitajci rečejo..adijo usa industrija, zaprtje fabrik, stop ves izvoz. stop uvoz.

čisti zrak, višek energentov, padec svetovnega standarda. ne vem pa ali so se zmožni prehraniti sami oz ali so samozadostni.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.949
5.026
113
Najhujše bo, ker bodo cene vsega poletele v nebo. Bogateli bodo pa multimiljarderji na obeh straneh + še kak posrednik. In to od nafte naprej...
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Glede na to, da uporaniki teh google storitev menjate telefon letno, ne vidim tu nekega problema. Bote pa menjali znamko.
 
22. jul 2007
12.816
1.318
113
123
Saj verjetno ste vsi funkcionalno pismeni, pa malo znate tudi razmišljat?
Trenutno je scenarij takšen - sicer neimenovan guglov vir navaja:
- Huawei ZA NOVE MODELE telefonov ne dobi več dostopa do novih Androidov (naslednji izide jeseni)
- enako velja potem v povezavi za vse ostale plačljive Guglove storitve - brezplačne oz. prosto dostopne še vedno ostajajo

Iz tega sledi, da STARI UPORABNIKI ostanemo na enakem stanju kot je danes: še vedno vse varnostne posodobitve obstoječega in prejšnjih Androidov, dostop do vseh funkcij,...

Edit:
PS: če sem fejst zloben, lahko sedaj Huawei podraži obstoječe modele, ker se zna zgodit, da bodo delujoči Android Huawei kmalu prava rariteta kot stare Nokie. :evil:
Torej možnost nadgradnje na android Q za Hueawei telefone več ne obstaja.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.481
3.119
113
Nabijaš v prazno. Tvoj PAMETNI kitajski telefon je brez američanov sposoben samo telefonskega klicanja in z njim ne moreš prodajat naprimer blodenj na Alterju.
če bi bil ženska bi ti rekel, da je v tvojem življenju verjetno vse razen tistega kar pogoltneš kitajsko.

predelaj na moški spol skladno domišljiji.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.481
3.119
113
kitajcev:

Ga ni, ker so ga Kitajci sestavili.
Procesorji so narejeni iz kovin, ki jih uvažajo iz Kitajske.
Spet tvoja blodnja.
Intel uvaža surovine ( kositer, tantal, volfram in zlato)iz več kot 20 držav. So pa prenehali sodelovati z nekaterimi afriškimi (kongo) državami da ne podpirajo islamskega terorizma.