v največji demokraciji ni huawei

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Mislim da je to dobro. Firme bodo zacele uvidevati, da ni dobro bit odvisen od ene (muhave) firme in bodo zacele razvijati svoje rešitve. Torej se bomo lahko odlocili ali zelimo podatke posredovati tem ali onim ....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in softi

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.483
3.120
113
To mi deli.
nokia6110.png
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.066
1.272
113
Mislim da je to dobro. Firme bodo zacele uvidevati, da ni dobro bit odvisen od ene (muhave) firme in bodo zacele razvijati svoje rešitve. Torej se bomo lahko odlocili ali zelimo podatke posredovati tem ali onim ....

You wish. Povej mi alternativo za omenjene aplikacije.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.443
862
113
Ksz
Postaja zanimivo.
Očitno je kitajc delal velike packe, da so jih takole odjebali...
Za navadno rajo imamo premalo informacij, kaj se dogaja
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
You wish. Povej mi alternativo za omenjene aplikacije.

mene nobena od teh treh ne gane.

leta nazaj sem se profesionalno boril proti gmailu.. neuspešno. potem je gmail spremenil politiko zasebnosti in se je rešilo samo.
po sveti znam brez gmaps, ne rabim streetviewa. dol mi visi za 1000 aplikacij iz gplay (mam eno vremenarsko, pa še ta narobe kaže).
yt na telefonu me ne gane. doma občasno kaj pogledam,a preživim brez.

je pa ukinitev dostopa do vsega tega povezano tudi z velikim upadom pridobljenih informacij iz teh naslovov. pa en kup jeznih potrošnikov.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.525
9.218
113
Tole pa je udarec.
Upam, da bo to dober razmislek vsem, ki ponujajo Android operacijski sistem in morda res pride kakšna alternativa ven.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
eno je os, drugo pa platforma za vse možne dodatke in na koncu..gps ali enostavni g maps.

kdo lahko nadomesti gmaps? komu bo dovoljeno vse to snemanje, slikanje?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.888
113
Tole pa je udarec.
Upam, da bo to dober razmislek vsem, ki ponujajo Android operacijski sistem in morda res pride kakšna alternativa ven.

To nima veze z Androidom. Stock android lahko uporabljaš zastonj in bilokjer ker ima odprtokodno licenco.

To kar je govora je govora samo o google services ki so del večine android okolji ne pa vseh. Imaš custom ROMe ki namensko nimajo teh servisov noter in BP jih namestiš na svoj huwei (ali bilokateri android telefon) že danes.

Seveda potem pridemo do tega da s čim boš zamenjal google servise kot so youtube, gmail, gmaps in google play!? ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: boc

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj verjetno ste vsi funkcionalno pismeni, pa malo znate tudi razmišljat?
Trenutno je scenarij takšen - sicer neimenovan guglov vir navaja:
- Huawei ZA NOVE MODELE telefonov ne dobi več dostopa do novih Androidov (naslednji izide jeseni)
- enako velja potem v povezavi za vse ostale plačljive Guglove storitve - brezplačne oz. prosto dostopne še vedno ostajajo

Iz tega sledi, da STARI UPORABNIKI ostanemo na enakem stanju kot je danes: še vedno vse varnostne posodobitve obstoječega in prejšnjih Androidov, dostop do vseh funkcij,...

Edit:
PS: če sem fejst zloben, lahko sedaj Huawei podraži obstoječe modele, ker se zna zgodit, da bodo delujoči Android Huawei kmalu prava rariteta kot stare Nokie. :evil:
 
Nazadnje urejeno:

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
malo si olepšal.
stanje bo kot je danes za vse današnje uporabnike.

čez eno leto ne bodo mogli nadgradit telefona, posledično bodo imeli 'slabši' telefon kot danes enakovredni samsung.
seveda zna trend iti v smer, da se tudi andgradnje maps, paly ne bodo dovolile.

skratka demokracija ti da izbiro, jo plačaš in ti jo vzame.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne drži - uradnega odziva gugla sploh ni, to kar pa pravijo pa je zavito v celofan, ker dobro vedo, da drugega najmočnejšega odjemalca se ne jebe v glavo. ;)

Pa v praksi mi povej kaj ima Android 8 al 9 takega danes kar 7ka nima? Jaz opazim samo večje zatikanje - je pa res da nisem zelo hard user in da tistih 15 GPlay aplikacij pač ne bom tako hudo pogrešal.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
nimam pojma kaj ima, dejstvo je, da nekaj nima, če ne moreš posodabljat. drugo sva pa tam tam, ne poznam, ne nucam, ne rabim.

odgovor je tale
"Spoštujemo izvršni ukaz in preučujemo njegove posledice," so sporočili iz Googla.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.483
3.120
113
Kitajc ima 19% delež prodanih telefonov na svetu. Čez en mesec bo padlo na 5% kupljenih na domačem terenu za kitajskim zidom ker drugje po svetu nobeden bo kupoval PRAZNIH ŠKATEL. Čez tri mesece te firme več ne bo.
Samsung pa zna priti iz 22% na 35% ali morda celo na 40%.