V Mariboru pretepli sodnico

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.648
3.904
113
Sodišče zavrnilo prepoved približevanja, osumljenec obiskoval žrtev v bolnišnici

Osumljenec za napad na mariborsko sodnico 16. junija je po neuradnih navedbah žrtvin partner in je trenutno na prostosti. V ponedeljek so proti njemu vložili kazensko ovadbo zaradi utemeljenega suma poskusa umora, policija pa je predlagala prepoved približevanja žrtvi, a naj bi sodišče ta predlog zavrnilo.

Direktor mariborske policijske uprave Rafael Viltužnik je za Odmeve potrdil, da je okrožno sodišče v Slovenj Gradcu zavrnilo predlog prepovedi približevanja, vendar vsebine in obrazložitve sklepa sodišča ni komentiral. Zagotovil je, da bo policija naredila vse v okviru zakonskih pooblastil za zaščito žrtve tega kaznivega dejanja.

Upajmo, da bo tako uspešna pri zaščiti, kot sedaj.
je pa drgač vse ok, rožice v vazo in objem...

upajmo, da Mesec ob naslednjih batinah zopet ne bo filozofiral, tako kot o Ahilovi peti.....

ps.. to je folklora muslimanske družine in je družbeno sprejemljiv odnos moški ženska.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Mr_Wolf

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.704
113
V tej zgodbi je več možnosti:
1. Imamo daleč premalo info in si domišljamo, da nekaj vemo iz tega kar poročajo mediji.
2. Osumljenec se je kako pogodil (priznanje) in mu zato niso dali ukrepa prepovedi približevanja ali pa je sodišče na podlagi nečesa drugega sklepalo, da tak ukrep ni potreben.
3. Na sodišču nihče ne mara kolegice in so zato zavrnili policijski predlog približevanja osumljenca.

optiplex : pred tisočletji je bil konflikt v partnerskih odnosih (morebitna nezvestoba) obravnavan kot najhujši prekršek, takoj za umorom in negiranjem verske "resnice". Vse ostalo, kar se nam danes pravno gledano zdi hudo (denimo rop), je bilo takrat bolj sprejemljivo. V tisočletjih se je zahodna družba spremenila, premoženju dajemo bistveno večji pomen kot so ga takrat, zato so ti prekrški tudi bolj kaznovani kot prelom iskrenih človeških odnosov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: membrain

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.648
3.904
113
V tej zgodbi je več možnosti:
1. Imamo daleč premalo info in si domišljamo, da nekaj vemo iz tega kar poročajo mediji.
2. Osumljenec se je kako pogodil (priznanje) in mu zato niso dali ukrepa prepovedi približevanja ali pa je sodišče na podlagi nečesa drugega sklepalo, da tak ukrep ni potreben.
3. Na sodišču nihče ne mara kolegice in so zato zavrnili policijski predlog približevanja osumljenca.

optiplex : pred tisočletji je bil konflikt v partnerskih odnosih (morebitna nezvestoba) obravnavan kot najhujši prekršek, takoj za umorom in negiranjem verske "resnice". Vse ostalo, kar se nam danes pravno gledano zdi hudo (denimo rop), je bilo takrat bolj sprejemljivo. V tisočletjih se je zahodna družba spremenila, premoženju dajemo bistveno večji pomen kot so ga takrat, zato so ti prekrški tudi bolj kaznovani kot prelom iskrenih človeških odnosov.

A bejž....
No Šarko ma par dobrih o babah.......
Zdej je celo na čelu vlade.

 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Upajmo, da bo tako uspešna pri zaščiti, kot sedaj.
je pa drgač vse ok, rožice v vazo in objem...

upajmo, da Mesec ob naslednjih batinah zopet ne bo filozofiral, tako kot o Ahilovi peti.....

ps.. to je folklora muslimanske družine in je družbeno sprejemljiv odnos moški ženska.
Muslimanov pa res ne rabiš vsepovsod noter tlačit, imamo svojih dovolj. Ne pozabi, da je to izjavila nekdanja učiteljica.

Likovičeva šokirala po napadu na sodnico: »Dobila je to, kar si je zaslužila«
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.109
3.418
113
https://www.rtvslo.si/crna-kronika/...sumljenec-obiskoval-zrtev-v-bolnisnici/493007

Režimska RTV spet blesti.
Žrtvino ime se pojavlja non-stop medtem, ko imena osumljenca še vedno nihče od režimskih medijev noče napisati?!?!?
Očitno je tip res "posebno zelo NAŠ".
Pa v bolnici jo je obiskal - predvidevam, da ji je rekel, da če bo še kaj sr.la, da bo dobila še eno porcijo in takrat jo ne bodo več oživljali.
:bonk::nigladek::nigladek::zavijazocmi:
Pa itak, da so komentarji zaklenjeni - da jim ni treba vsega brisati....
.
3.14zda v kakšni državi mi živimo!
Sam še đupan najlepšega mesta na svetu naj ji roš'ce nese - z odpetim šlicem:nigladek:.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.704
113
Očitno res še danes delujejo močne veze. Kot v dobrih starih časi ene prave partije.
Da je osumljenec na prostosti, bi mi bilo denimo da malo razumljivo v primeru, če bi bil "samo" naročnik. Ampak policija ni nikjer tega rekla. Ali bi bil na prostosti tudi, če gospa ne bi preživela?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Očitno res še danes delujejo močne veze. Kot v dobrih starih časi ene prave partije.
Da je osumljenec na prostosti, bi mi bilo denimo da malo razumljivo v primeru, če bi bil "samo" naročnik. Ampak policija ni nikjer tega rekla. Ali bi bil na prostosti tudi, če gospa ne bi preživela?
Aktivni član stranke SD, če te kaj potolaži.
Sicer pa če prebereš članek požarreporta in izluščiš zgolj dejstva brez ostalih namigovanj, že vsak otrok vidi, da gre spet za gnilo sodstvo režima, ki pri nas nikoli ni usahnil.
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
https://www.rtvslo.si/crna-kronika/...sumljenec-obiskoval-zrtev-v-bolnisnici/493007

Režimska RTV spet blesti.
Žrtvino ime se pojavlja non-stop medtem, ko imena osumljenca še vedno nihče od režimskih medijev noče napisati?!?!?
Očitno je tip res "posebno zelo NAŠ".
Pa v bolnici jo je obiskal - predvidevam, da ji je rekel, da če bo še kaj sr.la, da bo dobila še eno porcijo in takrat jo ne bodo več oživljali.
:bonk::nigladek::nigladek::zavijazocmi:
Pa itak, da so komentarji zaklenjeni - da jim ni treba vsega brisati....
.
3.14zda v kakšni državi mi živimo!
Sam še đupan najlepšega mesta na svetu naj ji roš'ce nese - z odpetim šlicem:nigladek:.
Kaj ima pa Jankovič s tem primerom, veš pa samo ti.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.109
3.418
113
Kaj ima pa Jankovič s tem primerom, veš pa samo ti.
Do predstavnic nežnega spola je posebej pozoren, čuten in razumevajoč.
In ljubljanskim sodnicam se ob pogledu na njegove šarmantne, plave očke, kar šibijo kolena...
Se strinjam, direktno nima veze... ...posredno pa recimo, da se kar spozna na "dotično tematiko":zavijazocmi::nigladek:.
.
Zanimivo, da te je to zmotilo.
Moj zapis o "malo čudnem" dogajanju okrog tega, bodimo realni, poizkusa umora, pa sploh ne.
Levičarska ideološka zaslepljenost je epska.:nigladek::zavijazocmi:
"Svoje" bomo ščitili, četudi nam z "basebolkami" glave razbijajo!:nigladek::zavijazocmi:
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: optiplex in Matey

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.109
3.418
113
Letno je v Sloveniji verjetno tisoče ločitev in koliko descov ob tem svojim ex. babam z basebolko razbije glavo?
..
Vsakdo, ženska ali moški, ki se loči od partnerja zahteva izplačilo svojega deleža od premoženja, ki mu ga (pre)pusti.
To partnerju, ki odhaja iz skupnega premoženja pripada in je nekaj najbolj normalnega.
S tem, da tukaj žrtev, kot sodnica ni bila "socialni problem", se ves zakon šlepala brez prihodkov - kao "vzgajala otroke" + cele dneva "na kavicah s frendicami", zdaj hoče pa pol "moje" bajte...
In "opravičevanje" poizkusa umora z njeno zahtevo po izplačilu deleža premoženja, je... ...bolano.

Edit:
Aja, še to: če je (bil?) tip, osumljenec, katerega imena režimski mediji še vedno nočejo zapisati, sodni izvršitelj(!), verjetno lahko upravičeno sklepamo, da kakšna nežna, umetniško-pesniška dušica verjetno ne more biti...
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
No sedaj sta se partnerja do danes najbrž že pogovorila, ugotovila, do kam kdo lahko seže, in kaj res komu pošteno pripada, zato ni potrebe po prepovedi približevanja. Najbrž je šlo pri poročanju o dogodku sprva v želji po "ogroženosti sodnikov" tudi za pretiravanje pri ocenah poškodb, So najbrž že sodniki pisali,koliko €€€ še rabijo dodatka k plači, ker so ogroženi. Ker če bi ded res hotel babo umorit, bi tudo jo. In ker jo ni, lahko rečemo da jo ni hotel mrtvo. In sedaj po pretiravanjih v obtožnici. To ni nikakor poizkus umora, kot piše v obtožnici, ni bilo nobenega, ki bo storilcu preprečil, kar se je namenil. Taka obtožba bo na poštenem sodišču padla. Baba je sprevidela, kot mnoge pred njo zakaj jo je fasala in bo to požrla, zahtevek pa zmanjšala na realno raven - če bo do loćitve sploh prišlo.
Baba je mislila do kosti obrat deda, češ kam mi kdo kaj more, Sdaj je videla, kaj ji kdo kaj more.

Upam, da provociraš. :) Njo so parkrat oživljali. Težko bi rekel, da gre za nenaklepni poskus uboja recimo v afektu, ker mu je počil živec, če se je vsaj malo pripravljal na to (orodje, zaseda). In da je baba spredvidela.... ter da bo ostala z njim. :) Ja vsakič ko se bo pogledala v ogledalo, ga bo imela še raje, a ne?

V bistvu je tale izvedenec slabič z velikim egom, ki ne prenesa da ga baba vara. Po moje je itak on kriv, da ga sploh vara. Ljubezni ne moreš s silo dobit. Če je res dedec bi bila kvečjemu priložnost naj si najde drugo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Sploh vprašanje, če ga je dejansko varala. Čisto možno, da se ga samo losati ni mogla zaradi njegovih psihopatskih izpadov. Da jo je nalomil zagotovo ni bil njegov prvi in edini psihopatski izpad.