V Kranju novo krožišče

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.796
-300
113
zakaj niso nardil normalnega rondoja? kot pr žalah, 3 pasovi pa je, wtf, dajejo te prepreke vmes?
Normalen rondo z enim pasom je tam obstajal predno so se lotili gradnje novega -turbo rondoja. In prejšnji ni povzročal nikomur nobenih težav, le ob prometnih konicah so bili zastoji, pa ne zaradi rondoja, ampak zaradi veliko prometa po koncu službe, semaforja 100m nižje, znižane hitrosti skozi naselje...
Še prej pa je na istem mestu obstajal rondo z dvema pasovoma, kjer so se pasovi križali (tako kot se sedaj), in takrat je tam na veliko pokalo. Pa še vedno manj kot pred uvedbo krožišča.
Sedaj, ko se pasovi spet križajo, pa še kolesarska pot gre skozi, se bo varnost poslabšala. Je pa res, da je nekdo miljonček v žep pospravil.
 

gimi

Fizikalc
23. avg 2019
358
115
43
ta zgori je zmaga, zakaj kranjčani ne pre*** tistga, ki je to odobril
 
Nazadnje urejeno:

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
zakaj niso nardil normalnega rondoja? kot pr žalah, 3 pasovi pa je, wtf, dajejo te prepreke vmes?
Ti to resno? To je pa daleč najslabša možna varianta.

Sicer pa ne razumem tega zgražanja nad turbo rondojem? V Kopru jih imajo koliko, 10 let že, pa vse funkcionira, tu pri gorenjcih pa cel halo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
Za ljudi s povprečnim IQjem tale rondo ne bo nič strašnega, je speljan čisto logično, važno je samo, da se na začetku pravilno razvrstiš in potem te samo pelje tja, kamor si se razvrstil.
Problem bo nastal pri butastem folku. Če se štejete med njih, potem bolje, da ste doma na kavču, vozniško dovoljenje pa vrnite, bo varneje za vas in za vse ostale normalne v prometu.
Opazil sem pa tudi, da mirsi pa čist v vsakem postu omeni tudi to, kako so izvajalci "vrgli stran" milionček. Mirsi, kwa je fora, da te to tolk boli in skrbi? Si mel kaj pri tem in so te odpikali al kwa?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
bandit: davkoplačevalski denar? kdo pa misliš, da je plačal? dedek mraz?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.352
3.441
113
Koliko vem Jado ti nisi kaj dosti v proračunsko vrečo prispeval v svojem življenju.
Pa si najbolj glasni.

Pa tak turbo Rondo čisto lepo funkcionira po svetu in ni vrag da nebi tudi na Gorenjskem.


Mogoče se pa motim in ste dovolj posebni???
 

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
bandit: davkoplačevalski denar? kdo pa misliš, da je plačal? dedek mraz?
Ja itak, razumem davkoplačevalski denar. Ampak da pa odpreš temo in potem čist v vsakem postu poleg splošnega pametovanja VEDNO omeniš še to, je pa že mal tu mač.
Ampak dejansko so naredili čisto fajn krožišče in upam, da ga čimprej odprejo, ker mi gre že pošteno na k. da se vsak dan bašem po obvozih. Seveda bi blo pa še boljš, če bi zdej z dvopasovnico povezali še do šenčurja in do delavskega mostu.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.694
3.576
113
Pusti jadota. Če dela do smrti ne bo odplačal kolikor je država vtaknila vanj.

Vse kar pišeš je res ampak cesto ali križišče narediš tako da ga še tak idiot zna uporabljat. Ne da se prvi dan že trije zaletijo in se potem pizdiš da ne znajo vozit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
Vse kar pišeš je res ampak cesto ali križišče narediš tako da ga še tak idiot zna uporabljat. Ne da se prvi dan že trije zaletijo in se potem pizdiš da ne znajo vozit.

Res ne kapiram kaj je tako faking zajebanga v tem krožišču :rolleyes:.
Edino kar moraš pazit je to, da se razvrstiš na pravilni pas PREDEN zapelješ v krožišče in pa da NIMAŠ prednosti pred tistimi, ki so že v krožišču. Vse ostalo gre potem avtomatsko, te vodijo robniki. Kwa je kle za zajebat pa res ne kapiram. Mrbit sem preneumen, da bi to razumel... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.796
-300
113
Res ne kapiram kaj je tako faking zajebanga v tem krožišču :rolleyes:.
Edino kar moraš pazit je to, da se razvrstiš na pravilni pas PREDEN zapelješ v krožišče in pa da NIMAŠ prednosti pred tistimi, ki so že v krožišču. Vse ostalo gre potem avtomatsko, te vodijo robniki. Kwa je kle za zajebat pa res ne kapiram. Mrbit sem preneumen, da bi to razumel... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Ti js razložim.
Težava je, naprimer pripelješ popoldan iz Britofa in nameravaš proti Šenčurju. Se postaviš na levi pas, prednosti nimaš in čakaš da bosta prosta tako notranji, kot zunanji pas. Torej oba. In se boš v prometni konici, ko krožišče prevozi 3500 vozil na uro, in ko v koloni vozijo iz Šenčurja in nadaljujejo v Kranj in Šk. Loko fajn načakal. In čakanje posledično potem prinese živčnost in izsiljevanje, ali pa, da ko bo zunanji pas prost, se boš pomaknil za 2m da boš, blokiral zunanji pas in čakal, da bo notranji prost in potem speljal.
Problem je, da rabiš prečkat zunanji pas in še notranji mora bit takrat prazen. Oboje hkrati. In to je ob gneči precej faking bolj zajebano kot na navadnem krožišču počakat na eno luknjo in se vrinit vanjo. Luknjo pa ti slejkoprej naredi tisti, ki pred tabo zavije ven.
 

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
Ti js razložim.
Težava je, naprimer pripelješ popoldan iz Britofa in nameravaš proti Šenčurju. Se postaviš na levi pas, prednosti nimaš in čakaš da bosta prosta tako notranji, kot zunanji pas. Torej oba. In se boš v prometni konici, ko krožišče prevozi 3500 vozil na uro, in ko v koloni vozijo iz Šenčurja in nadaljujejo v Kranj in Šk. Loko fajn načakal. In čakanje posledično potem prinese živčnost in izsiljevanje, ali pa, da ko bo zunanji pas prost, se boš pomaknil za 2m da boš, blokiral zunanji pas in čakal, da bo notranji prost in potem speljal.
Problem je, da rabiš prečkat zunanji pas in še notranji mora bit takrat prazen. Oboje hkrati. In to je ob gneči precej faking bolj zajebano kot na navadnem krožišču počakat na eno luknjo in se vrinit vanjo. Luknjo pa ti slejkoprej naredi tisti, ki pred tabo zavije ven.
Lej model, še odprli ga niso, pa ti že vse veš. Krnekej.
Predlagam ti, da se ti in tebi podobni na čim bolj daleč izogibate tega krožišča, pa bo vse ql. Pač nekatere stvari niso za butce in paničarje. Če ti vožnja v takem krožišču predstavlja tako nepremostljivo oviro potem rajši hodi okrog peš. Pa nehej po forumih zganjat paniko za brezveze.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
verjetno je mirsi en iz med tistih, ki se na navadnih 2-pasovnih krožiščih vedno vozi samo po zunanjem. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.796
-300
113
Lej model, še odprli ga niso, pa ti že vse veš. Krnekej.
Predlagam ti, da se ti in tebi podobni na čim bolj daleč izogibate tega krožišča, pa bo vse ql. Pač nekatere stvari niso za butce in paničarje. Če ti vožnja v takem krožišču predstavlja tako nepremostljivo oviro potem rajši hodi okrog peš. Pa nehej po forumih zganjat paniko za brezveze.
Ja, še odprli ga niso, pa ga že na vse pretehe hvališ, čeprav že od začetka gradnje dela same probleme. Da je zmeda pa potrjujejo tudi policisti, in to potrjujejo tudi s svojo prisotnostjo v urah, ko je odprt. Če bi šlo vse gladko, jih tam nebi bilo treba.

A vam je zmanjkalo argumentov, da ste se spravili na osebno raven, kako jaz vozim, pa naj se izogibam, pa naj hodim peš.
Bom upošteval nasvet, peš bom šel ob 4 popoldan tam čez zebro, pa ob pol petih nazaj. - Saj imam prednost, me morate počakat, na obeh pasovih :) , v dokaz večje pretočnosti, boste stali do šenčurja :)
 

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
Ja, še odprli ga niso, pa ga že na vse pretehe hvališ, čeprav že od začetka gradnje dela same probleme. Da je zmeda pa potrjujejo tudi policisti, in to potrjujejo tudi s svojo prisotnostjo v urah, ko je odprt. Če bi šlo vse gladko, jih tam nebi bilo treba.

A vam je zmanjkalo argumentov, da ste se spravili na osebno raven, kako jaz vozim, pa naj se izogibam, pa naj hodim peš.
Bom upošteval nasvet, peš bom šel ob 4 popoldan tam čez zebro, pa ob pol petih nazaj. - Saj imam prednost, me morate počakat, na obeh pasovih :) , v dokaz večje pretočnosti, boste stali do šenčurja :)
Ti kar izvoli. Ostali, ki ne rabimo pol ure praznega krožišca, da se lahko vključimo vanj pa se bomo peljali skozenj brez problema. ;)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.395
5.427
113
Brez zamere, če rabiš posebno zgibanko pa filmčke z navodili, pa policisti se pripravljajo vnaprej in se izkaže, da upravičeno (glede na to, kaj berem v dnevnem casopisju), potem že ni tako butelproof. Ja se bomo navadili, itak (Kranjčani ta prvi), ampak dobro planiranje v prometu naj ne bi slonelo na tem, da se zajebava voznika v smislu, daj je vsako križišče zgodba zase pri nas s svojo ureditvijo. Ja seveda, gledat moraš znake pa biti 100% skoncentriran pa vse to, ampak še bolj varno bi bilo, če bi se pričakovalo tudi, da kdaj kdo ni in da je za vse bolje, če je vedno povsod enako in lahko svoje opravi tudi avtomatizacija. Prometna ureditev seveda ni unikum, lahko posplosis na karkoli...
 
  • Všeč mi je
Reactions: ferdo in mirsi

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
Brez zamere, če rabiš posebno zgibanko pa filmčke z navodili, pa policisti se pripravljajo vnaprej in se izkaže, da upravičeno (glede na to, kaj berem v dnevnem casopisju), potem že ni tako butelproof. Ja se bomo navadili, itak (Kranjčani ta prvi), ampak dobro planiranje v prometu naj ne bi slonelo na tem, da se zajebava voznika v smislu, daj je vsako križišče zgodba zase pri nas s svojo ureditvijo. Ja seveda, gledat moraš znake pa biti 100% skoncentriran pa vse to, ampak še bolj varno bi bilo, če bi se pričakovalo tudi, da kdaj kdo ni in da je za vse bolje, če je vedno povsod enako in lahko svoje opravi tudi avtomatizacija. Prometna ureditev seveda ni unikum, lahko posplosis na karkoli...
Dej folk pejte kdaj malo pogledat še kam ven iz SLO, v kako večje EU mesto. Me zanima kako bi se taki, ki jim tale rondojček predstavlja raketno znanost potem znašli tam? A mislite, da so ljudi tam dali v extra izobraževanje, da so se lahko peljali skozi.
Pač je treba malo uporabit možgane, ne pa samo rinit na pamet ko svinja v buče.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ametist in Robert