V Kranju novo krožišče

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Križišče je super tam kjer imaš eno glavno žilo in stranske z manj prometa, upočasniš promet da se uni iz stranskih enostavno priključijo, ko imaš pa vse 4 dokaj prometne krake je pa pač zastoj.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.327
954
113
Ne vem kako so si zamislili s tem "polovičnim" odpiranjem. Traparija. Pripeljem iz LJ konca, pred krožiščem še vedno stojijo vse oznake o zaporah, ko se približaš so pasovi ločeni z stožci, kaj zdaj, levo ali desno? Je odprto ali zaprto? Ko pa zapelješ notri, pa vidiš, da lahko pelješ "po novem", čeprav te vsi znaki opozarjajo da je zaprto. Zdej pa, ali se postavil levo in greš lahko za ŠKL, če si se postavil desno, pa pač obvoziš. Sej ni hudega, ampak, če ga odpirajo, naj ga v celoti odprejo, ne pa na pol.

Aja še to... Nisem gledal, ali se da odpeljati cel krog, če se pripelješ iz LJ smeri in se vrneš nazaj proti LJ??? Ker ne vem, kaj bodo potem naredili z odcepom za "jagode (Hrastje)", ker si prej moral obrniti okoli krožnega, zdej pa kaj? Boš peljal okoli celega Mercatorja/Tuša? Ali pa bodo dovolili zavijanje levo za Hrastje in bodo spet nastajali zastoji?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.688
3.572
113
Če pripelješ z Brnika ne moreš obrnit nazaj ker te pripelje ven najkasneje za Šk. Loko. Ta polovična odprtja so totalna neumnost. Logično da folk ne ve kaj bi če pa za 100m naprej ne ve ali bo lahko nekam zavil ali ne.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
A je kdo kdaj potoval kje po svetu? V usa, kanadi je vsaka vpadnica v mesto s 30.-40.000 prebivalci vsaj stiripasovnica. Pri nas pa enopasovnica sredi polja z drekom naspricanega sranja z ubogim kroznim kriziscom, ki so ga sedaj za prebivalce gorenjske predelali v 1.5 pasovnico. In za to so rabili tri mesece. Lol
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.327
954
113
Če pripelješ z Brnika ne moreš obrnit nazaj ker te pripelje ven najkasneje za Šk. Loko. Ta polovična odprtja so totalna neumnost. Logično da folk ne ve kaj bi če pa za 100m naprej ne ve ali bo lahko nekam zavil ali ne.
V Hrastju je dokaj močen ARC, pa Agromehanika... Kar pogosto vidim tovornjake zavijati tja... Kje bodo potem ovinkarili tovornjaki za Hrastje, ki bodo zavili z avtoceste? Še en mimosun...? :sprasujemse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.788
-255
113
kolikor js razumem, se bo it Brnika (in Kranja) dalo obrnit in peljat nazaj, ne pa tudi iz Britofa in Šk loke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson

jello

Guru
22. sep 2008
9.688
3.572
113
Če pridem z brnika po notranjem pasu ni nič drugače kot če se na notranjega nataknem iz britofa. V obeh primerih me pelje ven za škofjo loko.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.363
5.401
113
A ti je začasno tako ali bo skos? Rondoji so perfektni se za eno stvar. Če zafrknes pot se meni zdi to najbolj varen način obrniti pa iti nazaj.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Za Hrastje sploh pomislil nisem kako bodo rešili , če ti ta krožno ne bo to omogočilo. Sem šel 2x po njem, katastrofa bo. Ko bo 100% dan v promet bo adijo pamet.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.788
-255
113
Če pridem z brnika po notranjem pasu ni nič drugače kot če se na notranjega nataknem iz britofa. V obeh primerih me pelje ven za škofjo loko.
In ker ima tisti, ki prihaja iz Britofa tudi možnost zapeljat proti Brniku, bo imel isto možnost tudi tisti,ki pride iz Brnika.(sta na istem pasu). Lahko zaviješ dol za ŠK. Loko ali nadaljuješ, pa te pelje ven za Branik. Tako da iz Brnika do krožnega pa nazaj na Hrastje se bo dalo.

In že to, da tu razglabljamo, ali se bo dalo ali ne, kljub temu da smo videli prispevek, pa načrt.... je jasen dokaz da je krožišče sfušano. Krožišče bi moralo bit takšno, da ga vsak (tudi penzionist) razume iz prve, brez dvomov, brez debate.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Očitno je pretežko v googla vpisati "kranj krožišče" in pogledati skico, iz katere je jasno razvidno, da se v smeri KR-Brnik da v obeh primerih odpeljati cel krog, v smeri Jezersko-Škofja Loka pa v nobenem primeru.

Sicer pa krožišče poskusno odpirajo za 2 uri na dan (vir Dnevnik) v spremstvu policistov, ker prihaja do zmede :)

o_961732_1024.jpg
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
A je kdo kdaj potoval kje po svetu? V usa, kanadi je vsaka vpadnica v mesto s 30.-40.000 prebivalci vsaj stiripasovnica.
Ja, pa štiripasovnice so tudi stalnica v precej manjših naseljih in pozabil si omeniti, da v veliki večini US mest (govorim iz prakse za zahodni del) nimajo absolutno nobene infrastrukture za kolesarje, še za pešce je marsikje bolj tako-tako. So pač strogo avtocentrično usmerjeni in če kdo misli, da so pri nas hudi zastoji, naj gre za teden dni npr. v Los Angeles z okolico :)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.688
3.572
113
In ker ima tisti, ki prihaja iz Britofa tudi možnost zapeljat proti Brniku, bo imel isto možnost tudi tisti,ki pride iz Brnika.(sta na istem pasu). Lahko zaviješ dol za ŠK. Loko ali nadaljuješ, pa te pelje ven za Branik. Tako da iz Brnika do krožnega pa nazaj na Hrastje se bo dalo.

In že to, da tu razglabljamo, ali se bo dalo ali ne, kljub temu da smo videli prispevek, pa načrt.... je jasen dokaz da je krožišče sfušano. Krožišče bi moralo bit takšno, da ga vsak (tudi penzionist) razume iz prve, brez dvomov, brez debate.

Uf, sem falil, vse mi je jasno. Tam kjer je zob te samo zapelje z notranjega na zunanjega in potem po zunanjem pelješ mimo izvoza za loko na izvoz za brnik.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.788
-255
113
Uf, sem falil, vse mi je jasno. Tam kjer je zob te samo zapelje z notranjega na zunanjega in potem po zunanjem pelješ mimo izvoza za loko na izvoz za brnik.
Ja si falil. In še veliko drugih bo falilo, tako in drugače. Pa pokalo bo tudi.

In kdo je sedaj kriv da si falil ?

A ti , ker ne znaš vozit, pa ker si butast, pa kljub vsem skicam, prispevkih po TV in večdnevni debati še vedno fališ, al tisti, "strokovnjak" ki je krožišče zakompliciral in sprojektiral (in dobro kasiral, pa bogvekomu podmazal...) tako, da ni vsem takoj iz prve jasno, kot bi moralo bit ??????

Sicer pa odgovor je že vnaprej znan. V medijih že beremo naslove - Vozniki ne znajo voziti po novem kranjskem krožišču.....
 
Nazadnje urejeno:

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.788
-255
113
Sicer pa krožišče poskusno odpirajo za 2 uri na dan (vir Dnevnik) v spremstvu policistov, ker prihaja do zmede :)
Do zmede pa prihaja, ker vozniki kar naenkrat ne znajo več vozit, prej so pa 20 let znali. :evil:
Samo da tisti, ki je krožišče zajebal nebi bil nič kriv. :evil:

Evo vprašanje za alter strokovnjake:
Na skici vidim, da krožišče prečka od Mercatorja proti ŠK. Loki tudi prehod za pešce in dvopasovna kolesarska steza.
Kdo ima prednost na prehodu za pešce? Pešci ali tisti, ki po dveh pasovih iz Šenčurja pripeljejo izza hribčka sredi krožišča, pa do tik do zebre niti ne vidijo da kdo iz smeri tuša za hribčkom že prečka cesto? Isto sprašujem za kolesarje na kolesarski stezi.

Po dveh pasovih pa zato, da gre hitreje, za večjo pretočnost, - to krožišče ni zgrajeno, da bi umirjalo promet, temveč da bi povečalo pretočnost. posledično bo višja hitrost,. Z večjo pretočnostjo so namreč opravičevali miljonsko investicijo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.363
5.401
113
Madona sveta... Zdele šele po skici vidim, o čem vi to... Pa kva je s Slovenci in njihovo potrebo vsakič malo drugače narediti, kot je povsod drugod. Ne mi reči, da so taki rondoji običajni.

Ja nič, pustimo se presenetiti...
 
Nazadnje urejeno:

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Ok vidim Šenčur Kranja Hrastje se bo dalo, samo ojoj.......ne vdiim neke hude prednosti tega turboja, mar bi naredil posebej odcepe za Britof iz smeri Brnika ter posebej odcep za Brnik/LJ iz smeri Loke pa bi bo že bolje. In pa odcep Kranj-Loka posebej itd.
Glede pešcev/kolesarje pa kak nadvoz ali podvoz, da se ne bremza promet.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.788
-255
113
Madona sveta... Zdele šele po skici vidim, o čem vi to... Pa kva je s Slovenci in njihovo potrebo vsakič malo drugače narediti, kot je povsod drugod. Ne mi reči, da so taki rondoji običajni.

Ja nič, pustimo se presenetiti...
Pelji se še naprej mimo letališča. Tam imaš tri krožne, vsako drugačno, vsako po svoje zakomplicirano. Naprimer se peljaš od Domžal proti Kranju torej vedno naravnost, enkrat se moraš postavit na levi pas, drugič na desni. (levi te pelje v servisno cono)
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.788
-255
113
Ok vidim Šenčur Kranja Hrastje se bo dalo, samo ojoj.......ne vdiim neke hude prednosti tega turboja, mar bi naredil posebej odcepe za Britof iz smeri Brnika ter posebej odcep za Brnik/LJ iz smeri Loke pa bi bo že bolje. In pa odcep Kranj-Loka posebej itd.
Glede pešcev/kolesarje pa kak nadvoz ali podvoz, da se ne bremza promet.
Tole križišče nima kar se varnosti tiče nobenih prednosti pred prejšnjim, ima več nevarnih točk v primerjavi s prejšnjim, je pa nekdo (ali več njih) v žep pospravilo miljonček.
Če bi že hoteli kaj izboljšat, bi lahko naredili takega, kot je animacija v tretjem postu te teme. Ampak pri takšnem bi težko miljon računali, ker bi bilo za dodat samo par robnikov, zarisat par črt in postavit 4 table.
 

gimi

Fizikalc
23. avg 2019
357
115
43
zakaj niso nardil normalnega rondoja? kot pr žalah, 3 pasovi pa je, wtf, dajejo te prepreke vmes?