V Kranju novo krožišče

jello

Guru
22. sep 2008
9.671
3.558
113
Tistih par kmetov iz Britofa proti Škofji Loki je večino dneva za kolono do uvoza za Slogo, zjutraj pa daleč mimo Vrtača.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Sej da ne bo kdo narobe razumel. Pretočnost se za "kmete" ne zmanjša, se celo poveča če na bolj "obremenjenih" linijah hitrej spucaš promet. Ko se pa enkrat naredi zastoj je pa čisto vseeno kakšno je križišče, tam lahko postaviš tudi "azijski" model (velika asfaltna površina namenjena srečevanju vozil brez kakršnikoli pravil).
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.835
2.088
113
Krožišča bi morala biti taka, da teče najbolj prometni pas naravnost pod ali nad njim, krožišče pa je pote mlahko klasično, ptretočnost veliko boljša, ker ni potrebno čakati obeh pasov prostih, da lahko skočiš na notranjega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.700
113
Ko je zastoj, je krožišče enako sranje kot vsako drugo. Ko so na Ptuju delali most in je vse potekalo preko Puhovega mosta, si se pač moral zriniti v krožišče, sicer si lahko obstal za eno uro, preden levo od tebe ne bo prometa v krožišču.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
Pelješ po cesti z enim pasom za v eno smer, nato se ista cesta razširi v dva pasova, čez nekaj 10m pa se ista cesta spet skrči na en pas. po 100m pa semafor.

Zdej pa dejmo hvalit, kako dobra prepustnost vozil bo možna na tistem mestu, kjer sta dva pasova. :evil: Tako nekako opravičujete miljonček, zapravljen v novo krožišče.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Mirsi
Pri navadnih križiščih se en pas pogosto razširi celo v tri pasove. (Desno naravnost levo)
Žalski rondo je tudi tak (ajd en vhod je dvopasoven). Tako da to je čisto ok po mojih dosedanjih izkušnjah.
Na Brniskih rondojih se da koga prehiteti, samo moraš vedet da ti rondo to dovoli. Da te slučajno ven ne zapelje tam kjer ne želiš. Ker so trije rondoji pa tudi dva nista enaka (kar je nekdo že napisal zgoraj)
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Najboljš da gledamo tule live Traffic:

in pametujemo dalje :D

Kdaj pa v celoti odprejo to krožišča?
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Ne bo še otvoritve v ponedeljek, ne šampanjca odpirat, samo promet bo spet, z omejitvami jasno, stekel preko čez vikend zaprt rondo.
Bo pa precej pred na tablah navedenim pogodbenim rokom (30.10.).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Tukaj pa res ne vidim problema kako uporabiti smernike pri izhodu iz rondoja. Prikolica, je pa drug vic.
Mater me ima, da bom stestiral, če lahko z avtom naredim krog ne da bi zapeljal na "otok" v sredini. Ali pa če zino to naredi če je še v bližini.
Seveda daš lahko smernik pri izhodu iz rondoja, zdaj je samo vprašanje kolikokrat bo ta smerniki utripnil in kolikrat ga bo voznik ki čaka na vključitev v rondo videl. Ne pozabi, da smernik daš šele ko....
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
Meni tudi ni jasno, v katerih kroziscih smernikov ne mores uproabljati... Iz tega lahko samo sklepam, da si ti eden izmed tistih, ki jih ne uporablja :) ker je itak verjetno nesmiselno jih uproabljati... Kaj pa druge briga, kam gres ane? :D :D :D
to, kar hanzija muči, je problem majhnih rondojev oziroma rondojev z zgoščenimi uvozi/izvozi: vozniki smo navajeni vklopiti smernik par sekund "pred akcijo", v takem rondoju pa to pomeni vsaj en izvoz prekmalu. v praksi to pomeni, da na rondoju pri Žalah v LJ vsak mesec vidim kakega voznika, ki se po zunanjem pasu z desnim smernikom vozi mimo izvoza...
kar pa se tiče avtorja teme, se strinjam z njim: pri rondojih, ki imajo po dva smerna uvoza in izvoza, bi se promet po desnem pasu lahko vodil mimo rondoja, namesto da se po nepotrebnem prepleta s pasovi v rondoju. tak primer je recimo v BTC: vozila, ki z bratislavske zavijajo desno na letališko, se peljejo neodvisno od prometa v rondoju. po drugi strani vozila, ki po letališki potujejo naprej proti vzhodu, se po nepotrebnem prepletajo s prometom v rondoju, čeprav je dovolj prostora, da bi za njih speljali svoj ločen pas mimo osrednjega kroga v rondoju.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
E vidiš, potem pa dokazuje (vem da se da) da je imel zmigavec prižgan.zato mene ne dajanje smernikov v rondojih ne moti preveč. Ajd so primeri ko so dobrodošli ( kak meckač, tudi če ga malenkost izsilim , bo že bremzal) ampak....se zanašam na vrtenje volana, pogled voznika (desno kolesarji pešci....)
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

jello

Guru
22. sep 2008
9.671
3.558
113
Ne deluje in niti slučajno ni nič tiho bilo.

 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
Ja zdej so pa spet vozniki krivi, ki ne znajo vozit po krožišču, prej so pa 15 let znali, znanje pa so izgubili ravno na dan odprtja krožišča.

Nikoli pa ne bodo priznali, da tudi v tretjem poiskusu niso znali narest krožišča tako kot bi morali. To sedaj je namreč že tretje krožišče na tem mestu. Da so ga zakomplicirali in narediliše bolj nevarnega kot prej tudi ne bodo priznali, bodo raje kasirali.
Nekdo si je samo dobro nabasal žepe, žal na račun naše varnosti.
Tistih kritičnih točk, ki jih vedno poudarjajo pri gradnji krožišč (da jih je manj kot v navadnem križišču), je namreč več kot prej. In drugje gradijo krožišča da bi umirili promet, v kranju bi ga radi pohitrili.
 

Bishop

Pripravnik
25. jun 2011
70
21
8
Turbo krožišče je čisto ok, samo problem nastane, ker vozniki ne pogledajo prej na znak(+ talne označbe), kako naj se razvrstijo predno vstopijo vanj. V BTC-ju jih je kar nekaj in so prov fajn.