V Kranju novo krožišče

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Ne govorim o dirkanju skozi rondo. Govorim o vožnji v mejah dovoljenega od Šenčurja do Kranja. Ljudje enostavno cijazijo od AC izvoza iz LJ smeri, kjer bi lahko "potegnili" do 90, uspeh bi bil že 70. Pred krožnim se itak zmanjša hitrost, plus da se kolona "razredči" na dva pasova. Tako, da ni boljazni za tvoje pisanje, čeprav tepca lahko narajmaš povsod.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Ne govorim o dirkanju skozi rondo. Govorim o vožnji v mejah dovoljenega od Šenčurja do Kranja. Ljudje enostavno cijazijo od AC izvoza iz LJ smeri, kjer bi lahko "potegnili" do 90, uspeh bi bil že 70. Pred krožnim se itak zmanjša hitrost, plus da se kolona "razredči" na dva pasova. Tako, da ni boljazni za tvoje pisanje, čeprav tepca lahko narajmaš povsod.
Trenutno je zaradi vseh delovišč na Britofu in Šenčurju tale rondo v Kranju še najmanjši problem.
 

altermost

Fizikalc
14. maj 2015
258
73
28
A se lahko kdo poglobi in pojasni kdo je krivec če bi počilo-, če prideš iz Predvora in želiš v Šenčur se ustaviš pri črti in ker ni nobenega zapelješ na zunanji pas kjer in čakaš da prideš na notranji pas kjer je po notranjem kolona -promet, takrat prileti po pasu kjer stojiš raketa(ki ti trobi in maha kljub temu, da takrat ko si zapeljal na njegov pas njega ni bilo na vidiku) Kdo bi bil kriv a voznik ki čaka ali voznik, ki se je zaletel v bok stoječemu avtomobilu?
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
hm, prednost ima vozilo v rondoju, ne glede kako hitro vozi (ajde...). čakanje na sredini obeh pasov pa se kar prakticira (videl že večkrat). za vstop v rondo pač čakaš pred rondojem. če pa je rondo narejen tako, da se lahko razvrstiš med pasove, pa lahko čakaš...a tale ni tak. skratka...ja, pač moraš spremljati oba pasova, če hočeš na notranjega...
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
mislim, da je zadeva jasna:

57. člen (približevanje križišču in razvrščanje pred križiščem)
...

(2) Voznik ne sme zapeljati na križišče, če bi zaradi gostote prometa, ovire ali drugega vzroka obstal na križišču in oviral ali onemogočil promet vozil z leve ali desne.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Točno tako.
Je pa ta alineja neumnost od polovice naprej, list dovolj bi bilo:
(2) Voznik ne sme zapeljati na križišče, če bi zaradi gostote prometa, ovire ali drugega vzroka obstal na križišču
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
se strinjam. zdaj se bere tako, kot da tiste, ki ti prihajajo nasproti in zavijajo levo, pa lahko blokiraš v križišču
 

altermost

Fizikalc
14. maj 2015
258
73
28
Se pravi da je namesto pohitritve prometa ta krožni dela ravno obratno. Mi je jasno da če sta oba polna ne smeš v krožišče če pa je zunanji pas prazen in zapelješ nanj in ker se ti približa avto ki je bil prej skrit za otokom moraš da nisi v prekršku zapeljat v mesto in naredit krog okoli merkatorja - projektant in vsi ki so to požegnali pa ne vem če so končali fax.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.057
-900
83
Od 11 strani te teme bi lahko kdo posnel video, z auto kamero ali telefonom. Odpeljal kakšen krog, ali dva, izhode, vhode v krožišče. Pa bi se potem komentiralo. Lep dan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-203
113
Točno tako.
Je pa ta alineja neumnost od polovice naprej, list dovolj bi bilo:
(2) Voznik ne sme zapeljati na križišče, če bi zaradi gostote prometa, ovire ali drugega vzroka obstal na križišču
Torej nebi smel zapeljat v krožišče, npr iz smeri Šenćurja, pa za hribćkom pri Mercatorju pešci prečkajo cesto, in moraš počakat, ker imajo prednost ????? Al kako?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Js sem tudi po prejšnjem že večkrat peljal skozi... iz vseh smeri, problemov ni bilo nobeniih, sem preživel.

Kolikor berem, nekaterim dela tanovi velike probleme... predvsem ocitno v glavi... Ce nekdo visi na telefonu, itak, da nima cajta gledat, kako mora peljat, potem se pa dogajajo takele situacije, kot pred nekaj dnevi na kroziscu pri Brniku...

 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Od 11 strani te teme bi lahko kdo posnel video, z auto kamero ali telefonom. Odpeljal kakšen krog, ali dva, izhode, vhode v krožišče. Pa bi se potem komentiralo. Lep dan.

Mah ne vem... jest sm se dons prvič peljal v rush hour. Direkt skoz, po mojem clo preko omejitve. Prej je vse stalo. Je pa res, da zdej stoji eno krožišče prej.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-203
113
Kolikor berem, nekaterim dela tanovi velike probleme... predvsem ocitno v glavi... Ce nekdo visi na telefonu, itak, da nima cajta gledat, kako mora peljat, potem se pa dogajajo takele situacije, kot pred nekaj dnevi na kroziscu pri Brniku...

Vidim da tudi tebi tanovo krožišče dela probleme, če do 11-te strani nisi dojel, kje je glavna težava.
Ni problem da se vozniki nebi znali razvrstit, ampak kako iz Britofa oz, Šk loke zapeljat na notranji pas pri večji gostoti prometa (tekoči koloni) v smeri KR-Šenčur in obratno. (beri par postom nad tvojim) Raje to pojasni, kot pa da tistemu pri Brniku podtikaš telefoniranje, ker pri tistem krožišču je imel probleme v glavi edino projektant.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Bila je tista... in telefonirala je se dalje... pri odcepu za AC sem jo prehitel in hci, ki je bila z mano, je videla, da se vedno telefonira ... in ce v tem kroziscu sledis crtam in orometnemu toku, zadeva cisto lepo funkcionira... dokler se ne najdejo taki, ki bi malo po svoje vozili in menjali pasove tam, kjer to ni predvideno... in nekateri celo zgresijo tisto “luknjo”, pa kar cez robnike...

Glede problema, ki ga opisujes... Dosedaj nisem videl, da bi imel kdo probleme, tudi sam sem se ze peljal iz smeri Skofje Loke proti Kranju ob sedmih zjutraj, pa nisem imel nobenih problemov priti na notranji pas... Je pa res, da zaenkrat nisem bil se prwv velikokrat tam, takrat, ko sem bil, pa nisem imel problema s tem... Itak se recimo iz smeri Skofje Loke naredi “luknja”, ce kdo iz Brnika ali Preddvora pelje proti Skofji Loki... In takrat se komot vkljucis na notranji pas... Je pa predpogoj, da smremljas promet... in ne da ti je dogajanje okoli tebe zadnja briga...

Sicer pa... po cem pa to vidis, da mi tanovo krozisce dela probleme. si me ze kdaj srecal tam?

V glavnem... ni tako slabo, kot bi nekateri radi prikazali...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: mukwai

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-203
113
Bila je tista... in telefonirala je se dalje... pri odcepu za AC sem jo prehitel in hci, ki je bila z mano, je videla, da se vedno telefonira ... in ce v tem kroziscu sledis crtam in orometnemu toku, zadeva cisto lepo funkcionira... dokler se ne najdejo taki, ki bi malo po svoje vozili in menjali pasove tam, kjer to ni predvideno... in nekateri celo zgresijo tisto “luknjo”, pa kar cez robnike...

Glede problema, ki ga opisujes... Dosedaj nisem videl, da bi imel kdo probleme, tudi sam sem se ze peljal iz smeri Skofje Loke proti Kranju ob sedmih zjutraj, pa nisem imel nobenih problemov priti na notranji pas... Je pa res, da zaenkrat nisem bil se prwv velikokrat tam, takrat, ko sem bil, pa nisem imel problema s tem... Itak se recimo iz smeri Skofje Loke naredi “luknja”, ce kdo iz Brnika ali Preddvora pelje proti Skofji Loki... In takrat se komot vkljucis na notranji pas... Je pa predpogoj, da smremljas promet... in ne da ti je dogajanje okoli tebe zadnja briga...

Sicer pa... po cem pa to vidis, da mi tanovo krozisce dela probleme. si me ze kdaj srecal tam?

V glavnem... ni tako slabo, kot bi nekateri radi prikazali...
Sej nima dost veze, al je kdo telefoniral (kar nismo vidli) ali ni, da je tisto krožišče pri Brniku totalno sfušano smo ugotovili že prej v tej temi.

Tam zgrešijo tudi mnogi tisti, ki ne telefonirajo, ker je postavljeno v naprotju s splošnimi prometnimi pravili - potem pa z znaki - ki imajo večjo veljavo, ta pravila spreminjajo. Povsem brez potrebe. Na tej cesti so v zaporedju 3 krožišča, in vsako je malce drugačno. Le zakaj - ob enakem prometu???? In najbolj problematično je ravno to krožišče s posnetka.

A si na kranjskem krožišču pred izgradnjo tega za miljonček tudi videl kake probleme? A si prej vedno znal priti, kamor si bil namenjen?
Ker jaz še vedno trdim, da je bilo staro križišče mnogo bolj varno od sedanjega.
Sem se js prejšnji teden preljal tam popoldan, smo stali že na mostu čez Kokro, in tudi pred novim krožiščem, da ne boš semaforje krivil. šele po novem krožišču se je promet sprostil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony