V Kranju novo krožišče

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
LOOOOL, sem se prejle peljal skozi. Tik pred mano bi kmalu usekalo, ko je en butast ljubljančan zapeljal čez robnike na drug pas direkt pred en drug avto. Če ta nebi bremzal na polno, bi usekalo na full. Pa kwa enim budalam ni jasno no?!?
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Danes je bil odprt ja. Ampak danes ob 15.ih gneča žal še vedno do Šenčurja. Ne vem, kako je bilo kasneje.

Žal ljudje niso skopčal, da sedaj lahko vozijo hitreje, da je celo dovoljeno 90, razen pri odcepu za Hrastje in AC. Že voznja z 60 km/h bi bila milina v primerjavi s prej. Je treba peljat 30-40 in z "priiiiimeeeeeeernoooooo" varnostno razdaljo, potem pa zadnji hip pred krožiščem ugotovijo, da je pred njimi oooogroooomnaaa luknja in panično pritiskajo po gasu, da zakrpajo luknjo. No, potem pa turbo skozi križišče, saj je turbo, kajne... :bonk:
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
397
263
63
Primerna varnostna razdalja v zastojih je pri marsikomu tudi zato, da lahko v miru tipkaš po telefonu in se ležerno premikaš, videno (pre)večkrat...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.528
113
Ja je bilo, odlična animacija, predvideva da je uvoz iz Britofa samo za okras. Sicer pa, danes zjutraj nobene gužve in nobenega AriPekke ki bi skakal čez robnike.
 
  • Haha
Reactions: Hondi

Corvette

Majstr
6. nov 2008
397
263
63
Mirsi se že dolgo ni javil, upam, da ni kje obtičal iz smeri Britofa med čakanjem na oba prosta pasova, notranjega in zunanjega...
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
Ha, ha... V animaciji šest avtomobilov skozi rondo. Samo ob dveh zjutraj mogoče. V špici ob dveh bo zadeva krepko drugačna.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.528
113
Ob vstopu v rondo kar gre, pri izstopu proti brniku pa vsi na levem pasu, tako da stojijo tudi v rondoju, desni pas pa prazen.:obesise:
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Jaz trenutno ugotavljam, da bi se iz LJ smeri kolona lahko enostavno gibala hitreje, ljudje enostavno spijo, delajo ogromne "varnostne razdalje". Verjetno stvar navade, ker se je prej tako cijazilo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.301
5.332
113
čeprav meni še zmeraj ni jasno, zakaj so tako naredili, da če grem iz delavca proti kranju (torej levo), zakaj ne smem nonstop po notranjem pasu? kaj so hoteli doseči s tem, da me pošljejo na zunanjega pred britofom?
 
Nazadnje urejeno:

Corvette

Majstr
6. nov 2008
397
263
63
čeprav eni še zmeraj ni jasno zakaj so tako naredili, da če grem iz delavca proti kranju (torej levo), zakaj ne smem nonstop po notranjem pasu? kaj so hoteli doseči s tem, da me pošljejo na zunanjega pred britofom?
V prvi fazi zafrkniti Mirsija.

Sicer pa folk to počne (tudi na brniških rondojih sem že videl) - ko iz smeri Škofje Loke zapeljejo mimo izvoza proti LJ/Brniku, se nepravilno "razvrstijo" na notranji pas, misleč, da jih bo zunanji izpljunil na drugem izvozu (Britof).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.261
5.819
113
pri taščici
Jaz trenutno ugotavljam, da bi se iz LJ smeri kolona lahko enostavno gibala hitreje, ljudje enostavno spijo, delajo ogromne "varnostne razdalje". Verjetno stvar navade, ker se je prej tako cijazilo.
Itak, na torovem, logu nekateri se kar 80 vozijo, čeprav CP že leto ni več.....počasi se sicer to ukinja, ampak prve mesece je bilo pa....
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.528
113
Jaz trenutno ugotavljam, da bi se iz LJ smeri kolona lahko enostavno gibala hitreje, ljudje enostavno spijo, delajo ogromne "varnostne razdalje". Verjetno stvar navade, ker se je prej tako cijazilo.

Zmenjeno. Bom jaz jutri peljal tako da se ne cijazim iz lj, ti pa probaj iz britofa uletet tako da me ne fašeš v levi bok.