Uvoz avta iz ZDA

kimusabi

Pripravnik
4. sep 2007
69
0
6
Ko Bushev $ rapidno pada, me mika, da si ubodem enega džipa. Ima kdo pojma, približno koliko stanejo prevoz in ostali stroški?
 

Paco

Pripravnik
6. okt 2007
62
4
8
Jaz samo vem, da je precej problematična in zamudna homologacija avtomobila namenjenega za ameriški trg.
 
Nazadnje urejeno:

MaliRevez

Pripravnik
14. avg 2007
116
20
18
Gorenjska
Homologacija takega avta je skoraj misija nemogoče. Vozilo more ustrezat vsem EU noramtivom. Kar pa Ameri, ki niso namenjeni striktno za EU ne ustrezajo niti približno.

Če ti ni škoda živcev, časa in denarja pol OK prpelji, čene pa raje pozabi. To je moj nasvet.
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
no no, zadnje čase se pri nas pojavlja vse več vozil, pripeljanih iz USA, tko da tak bav-bav to s5 ne more bit
smile-1.gif




@kimusabi - lahko se pozanimam bolj za detajle če te res zanima...
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ja, na ford forumu je tud marsikaj že napisal...

Ubistvu je simpl k pasul, sam ta model nima benih konkretno dobrih cen.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Koliko se spomnem, je največ dela okoli svetil. Tu mislim, da imajo Amerigoti neke popolnoma X standarde.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Takoje...enkrat je bilo še govora o debelini stekla sam ni več problem kokr vem.

Uvozit avto kateri je navoljo tudi v EU ni problem...
 

MaliRevez

Pripravnik
14. avg 2007
116
20
18
Gorenjska
V SLO se lahko homologirajo vozila, ki ustrezajo EU standardom DOKAZ da to vozilo ustreza EU standardom je Enotna Evropska Homologacijska oznaka. Ki je pa Ameri nimajo in je nemorejo pridobit razen če je tovarna to predvidela in je model homologirala za EU. Če tega ni pozabi na vse.
Edini, ki lahko uvozijo Američana so
-Tujci-stalno ali začasno bivanje v SLO
-Diplomati
-Zdomci (pogoj 1.ali več let bivanja v tujini ter več kot 6mesecev lastnik dotičnega vozila)
Pa še to morejo vsi predelat luči in smerokaze ker Ameri majo zadaj rdeče smerokaze.
Če je bilo vozilo registrirano kjerkoli v EU še ne pomeni, da bo lahko homologirano tudi pri nas.
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Citat:
Uporabnik MaliRevez pravi:Če je bilo vozilo registrirano kjerkoli v EU še ne pomeni, da bo lahko homologirano tudi pri nas.

To je res. Vse skupaj je žalostno in resnično.

Slovenija je unikum na zemlji, kar se raznoraznih predpisov in zakonov tiče.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
To je problem ja...sam za avte, kateri so mene zanimali oz. me zanimajo ni nobenih problemov.

Tudi ogromno praktičnih primerov že v Slo.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
nekje sem zasledil tabelo za nove avomobile kje je bilo tocno napisano kateri avtomobili se splacajo , koliko stane predelava za EU trg..bom probal najdit
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
To zame oz. ta, kateri je odprl temo?

Mene sta zanimala Impreza STi in Micka EVO, taki se tudi razbiti, uvoženi iz USA prodajajo na avto.net.
 

MaliRevez

Pripravnik
14. avg 2007
116
20
18
Gorenjska
Se bojim da novih Mick iz USA nebo več. Vsaj ne tako kmalu. Ali pa vsaj brez kakega napora nebo šlo več. Vsaj kar se homologacije tiče.
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Saj gredo najprej v nemčijo in se tam vse opravi nato pa uvoz v Slo...

Takoje avto ubistvu uvožen iz DE in ne USA.
write.gif
 

MaliRevez

Pripravnik
14. avg 2007
116
20
18
Gorenjska
Citat:
Uporabnik franci pravi:
Citat:
Uporabnik MaliRevez pravi:Če je bilo vozilo registrirano kjerkoli v EU še ne pomeni, da bo lahko homologirano tudi pri nas.

To je res. Vse skupaj je žalostno in resnično.

Slovenija je unikum na zemlji, kar se raznoraznih predpisov in zakonov tiče.

Pomoje ta stavek nekej pove.
 

ales27

Pripravnik
12. okt 2007
72
0
6
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
To zame oz. ta, kateri je odprl temo?

Mene sta zanimala Impreza STi in Micka EVO, taki se tudi razbiti, uvoženi iz USA prodajajo na avto.net.

Večina rally Evotov v Sloveniji je pripeljanih iz USA. Tkaj popravljenih in narejenih za rally.