utrgalo mikrojermen alternatorja/kompresorja klime na pezoju

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.459
113
Al pa izkušeni mehaniki....

Sam sem tak kot tony.....ko nekaj začne zajebavat grem na osebno raven in stvar naštudiram do zadnje podložke....

Vse možne kombinacije jermenic in jermenov...
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.389
1.354
113
Kak naj dam praviln odgovor če avta vido nisn. Ogovore na daljavo (pametovanje) pri takih stvareh dajejo samo teoretiki. Kak naj zaj tu vem kaj narobe dela.
Če se bo dalo, bom poskusil slikati jermen, ki ne gre gor kljub odmontiranemu napenjalcu... Enostavno bo vidno, da je 6PK1125 jermen prekratek.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.459
113
Ta starega etak nimaš.... Pa tud če bi ga mel... Po 10ih letih tam ne bi bilo več oznak (niti po pol leta več ne če laufa po sprednji in zadnji strani...)
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

kremenko123

Pripravnik
6. dec 2017
57
18
8
Skoraj prepričan sem,da bi moral imeti jermen 6PK1145.Je na večini tehle motorjev v PSA skupini.To je pa 2 cm razlike.Role ti priporočam ,da jih zamenjaš. Njihovo pravilno delovanje se ne da preveriti kar na uč,razen kadar je ležaj že totalno uničen.Rola stane pri nas v trgovini cca 20€ kos. Izkušen mehanik lahko napne zelo dobro jermen tudi po občutku,drugače pa obstajajo namenski merilci napetosti. Govorim pa iz dobrih 30 let izkušenj prodaje rezervnih delov,no pa tudi kakšen jermen sem že zamenjal .
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.389
1.354
113
Moral v štacuno po modri Loctite, ki je bil na navojih vijakov rolic že prej... Najprej sem seveda odlomil kitajski pretvornik za 3/8 nasadne ključe :valjamse:
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.459
113
Šravf ki je bil zaliman prej pogrej po matici oz tam kjer je lim!

So lepila tako narejena da popustijo če jih pregreješ...

Čist navaden plinski gorilnik na bombico iz baubaua/merkurja/..... ;)

 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.389
1.354
113
Bi se dalo narediti, ker so rolice kovinske, ideja za drugič :). Šravfa rolic se je dalo odšravfati, ampak šele s pol metrskim podaljškom na račni...

6PK1145 jermen paše gor ko ata na mamo. :aplauz:

Pri zategovanju nap. rolice v novi nosilec, predpisan moment 45 Nm (se komu zdi to veliko za imbus vijak št. 6?) sem utrgal vijak, dobiti moram novega. Vsaj odtrgani del je šel ven b.p. ... :valjamse: Ker je bil pred tem stari nosilec že počen (sicer na mestu enega drugega vijaka), gre domnevati, da so tudi ta vijak že kdaj prej pretegnili...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.389
1.354
113
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.459
113
Braker bar...unior (€€€).... Lincos (bolj average roba kolker slišim)

Vprašaj RoMeX kje je on svoje kupil...

Če lomiš vijake pač nastavi manjši moment in močnejši Loctite (rdeč....vijolčen...mislim da gre tako lestvica)
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.459
113
Google daje ft/lb vrednosti... Namesto Nm.... Uporabi pretvornik ft/lb to Nm (najbrž zaradi mojih cookijev)

Pa tudi poglej kjer tip navoja maš (1.0...1.25....)

M6x1.0 (ali 1.25) torque chart pa daj na slike...
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
.... sem se mal zamislil, ko sem bral zadnjič to temo in pol šel prec preverit še na moji "nepremičnini", če je še vse Ok ... :zavijazocmi:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
¤ Vsi po vrsti ter povsod, vam lažejo in vas zavajajo, da se kar kadi ! ¤ :gorjaca: *
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
Fak ej kera znanost. To je samo na alterju možno, ko iz parminutnega dela nastane večdnevni projekt z zaključnim doktoratom iz vsega.
6 imbus zategneš z navadno račno po filingu brez loktajta in ne spusti. Še enega španerja nisem lepil in na navor kluč šraufal.
pa moreš bit res kojn brez občutka, da vtrgaš šrauf. Saj te čutiš, ko prime in ga začneš preveč pritegovat.
 
  • Haha
Reactions: BigPoppa

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.459
113
Napisal je da je podan podatek na 45Nm....kolker googlam so zatezni momenti po Pe.Esu pol manj cca....

Se zgodi....tudi pri denso grelnih je v škatli večji navor napisan kot na njihovi spletni strani....

Pa bod pol pameten kaj je prav!
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Pa bod pol pameten kaj je prav!
Jest sem pa Bosch svečke za mojo makino nabavljal par let nazaj (one s 3-masa jezičke za iskro) ...
Je bila napaka v databazi = v katalogu.pdf + OL web! ... Šele ko sem doma odprl in primerjal dimenzije o originalnimi za vsak slučaj opazil, da nekaj ne bo štimalo :zavijazocmi: ... je*at ga, se zgodi (kud baš meni :evil: )
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.389
1.354
113
Fak ej kera znanost. To je samo na alterju možno, ko iz parminutnega dela nastane večdnevni projekt z zaključnim doktoratom iz vsega.
6 imbus zategneš z navadno račno po filingu brez loktajta in ne spusti. Še enega španerja nisem lepil in na navor kluč šraufal.
pa moreš bit res kojn brez občutka, da vtrgaš šrauf. Saj te čutiš, ko prime in ga začneš preveč pritegovat.

ne bos verjel, ampak romane pisem samo iz enega razloga: da bi komu prisparal nekaj jebe, ko bo sam delal nekaj podobnega.

locktite sem dal samo zato, ker je bil prej tud gor, ko so stvar delali profiji. ce ne znajo niti tega narediti kot bi bilo treba, naj grejo operirat kurja ocesa (prosto po enem partizanskem filmu)! so pa imeli toliko pameti, da so ga dali samo na tisto, ki se vrti v levo...

na roko je tak srauf z racno nemogoce zlomiti, je preprosto rocica prekratka ali pa moja roka presvoh.

z moment kljucem nastavljenim na previsok navor pa gre, hudic ima rocico dvakrat daljso od polcolske racne.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi