UTP splitter

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
Prosim za pomoč. Imam speljan UTP kabel do ene zunanje kamere (na konektor). Sedaj bi rad od te kamere dalje speljal UTP še do druge kamere. A bi tak preprost UTP razdelilec bil dovolj? A ima kdo kako drugo (boljšo) idejo? Zunaj v nobenem primeru ne bi imel razdelilca na 220v (v smislu splitterja). Hvala vnaprej!
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.174
679
113
Kingo,

imam občutek da nam nisi napisal kaj in kako točno imaš stvar postavljeno zdaj ter kaj in kako bi rad stvar “nadgradil”. Predvsem me bega da si omenil 220V. Če imaš zdaj zunanjo kamero in en UTP kabel, preko katerega kamero tudi napajaš, je to to, kar zmore ta kabel. Da bi z enim kablom napajal dve kameri in prenašal podatke ne bo šlo.

Lp, DS
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
368
162
43
Prosim za pomoč. Imam speljan UTP kabel do ene zunanje kamere (na konektor). Sedaj bi rad od te kamere dalje speljal UTP še do druge kamere. A bi tak preprost UTP razdelilec bil dovolj? A ima kdo kako drugo (boljšo) idejo? Zunaj v nobenem primeru ne bi imel razdelilca na 220v (v smislu splitterja). Hvala vnaprej!
bo šlo, imam sam enako - dve kameri, napajanja so ločena... vsak spusti skozi 100Mb, drugače pa imam Gb linije... ampak za kamero zadosti
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
S takim razdelilcem mu ne bo nič šlo, to je bilo kvečjemu koristno za delitev analognih telefonov. Sicer pa se mora najprej izjasniti kako napaja te kamere.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.835
2.089
113
S takim razdelilcem mu ne bo nič šlo, to je bilo kvečjemu koristno za delitev analognih telefonov. Sicer pa se mora najprej izjasniti kako napaja te kamere.

Gre, ampak ne z enim, potrebuješ 2. enega na strani kjer imaš swicth in priklopiš 2 UTP kabla v stran spliterja, kjer sta dva konektorja in potem pelješ en kabel do prve kamere, na koncu tega kabla spet priklopiš ta spliter in ta konec kabla priklopiš tam, kjer je en konektor, na pa spelješ na tisti strani kjer sta dva konektorja po en kabel na eno kamero, drugi kabel na drugo kamero oz, kamorkoli že želiš. Edino hitrost bo samo 100Mbps.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
S tem tvojim bi prenos delal, vprašanje pa kaj bi se dogajalo s POE (pa še tukaj lažejo v opisu, so napisali 10 Gbps, ko je jasno, da čez 100 Mbit ne bo delalo).

Na tisti strani, ko je on linkal pa niti opisa ni.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
Gre, ampak ne z enim, potrebuješ 2. enega na strani kjer imaš swicth in priklopiš 2 UTP kabla v stran spliterja, kjer sta dva konektorja in potem pelješ en kabel do prve kamere, na koncu tega kabla spet priklopiš ta spliter in ta konec kabla priklopiš tam, kjer je en konektor, na pa spelješ na tisti strani kjer sta dva konektorja po en kabel na eno kamero, drugi kabel na drugo kamero oz, kamorkoli že želiš. Edino hitrost bo samo 100Mbps.
Poznam zadevo ampak marsikateri tak spliter, povsem identičen je samo imel povezane vse vhode na dva izhoda in ne zgolj 1,2,3,6. Posledično je bil neuporaben.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.835
2.089
113
Poznam zadevo ampak marsikateri tak spliter, povsem identičen je samo imel povezane vse vhode na dva izhoda in ne zgolj 1,2,3,6. Posledično je bil neuporaben.
Jaz pa imam povsem identičnega nekje v stari šari še in je deloval tako kot mora :) Dejtvo, da ne bo vedel, dokler ne kupi ali pa kupi preverjenega za 6€več.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Delovalo bi v primeru, da kamera ima ločeno vtičnico za napajanje, tako da je na kablu zraven RJ45 konektora, ločeno obešen konektor za napajalnik (moja ima 12V).
Prek enega PoE ne bo mogel napajati več kamer, ker za tolikšno obremenitev ni predviden. Problem je tudi v voltaži kamere. Staro Hofer kamero sem imel z PoE napajalnikom na 24V. Zaradi povečane razdalje UTP kabla, je napajalnik združil po dve dvanajst voltni parici skupaj. Potrebno je pogledati v specifikacijo kamere, kateri PoE standard podpira, ker je možno več variacij.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Prosim za pomoč. Imam speljan UTP kabel do ene zunanje kamere (na konektor). Sedaj bi rad od te kamere dalje speljal UTP še do druge kamere. A bi tak preprost UTP razdelilec bil dovolj? A ima kdo kako drugo (boljšo) idejo? Zunaj v nobenem primeru ne bi imel razdelilca na 220v (v smislu splitterja). Hvala vnaprej!

NE!

Načeloma bi lahko rešil s PASSTROUGH POE switchem (odvisno od tipa kamere)
 

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
Hvala za vse odgovore in pojasnila (žal včeraj nisem bil dostopen... :) ). Skratka, imam dve kameri, vsaka ima ločeno napajanje (220V v 12V). Potem pa ima vsaka še en vtič za LAN. Če sem prav razumel, bi torej v tem primeru šlo na navaden adapter (1 v 2).
 

serviser!

Fizikalc
21. jun 2021
231
34
28
Hvala za vse odgovore in pojasnila (žal včeraj nisem bil dostopen... :) ). Skratka, imam dve kameri, vsaka ima ločeno napajanje (220V v 12V). Potem pa ima vsaka še en vtič za LAN. Če sem prav razumel, bi torej v tem primeru šlo na navaden adapter (1 v 2).
Kolikor je meni znano ti ne bo delovalo ker ima vsaka kamera svoj ip. In ne vem kako ti bo to delalo preko tega pasivnega adapterji
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
Mas zgoraj primere takih, ki bojo dejansko delovali, ker tale iz Megamiške dvomim, da bo.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Pasivni splitterji za ethernet ti fizično ločijo parice znotraj kabla. Efektivno iz 1GBit/s kabla s štirimi paricami narediš 2x 100Mbit/kabel z dvema paricama. Potrebuješ pa dva splitterja (enega za vsako stran ethernet kabla). Torej 2x kabel iz switcha/routerja. Ta dva kabla s splitterjem "združiš" v en ethernet kabel. Na drugi strani pa potem s splitterjem ta en kabel spet ločiš v dva ethernet kabla, kjer vsakega všekaš v svojo kamero. Če ti je 2x 100Mbit/s dovolj, potem je to najcenejša rešitev. Za vse drugo je boljši en PoE switch, kjer nisi omejen s hitrostjo in številom priklopljenih naprav.
 

Tomas

Pripravnik
6. avg 2007
524
15
18
Tega ima jaz, preverjeno deluje



Ima enega viška, če te zanima - pod zasebno
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Pasivni splitterji za ethernet ti fizično ločijo parice znotraj kabla. Efektivno iz 1GBit/s kabla s štirimi paricami narediš 2x 100Mbit/kabel z dvema paricama. Potrebuješ pa dva splitterja (enega za vsako stran ethernet kabla). Torej 2x kabel iz switcha/routerja. Ta dva kabla s splitterjem "združiš" v en ethernet kabel. Na drugi strani pa potem s splitterjem ta en kabel spet ločiš v dva ethernet kabla, kjer vsakega všekaš v svojo kamero. Če ti je 2x 100Mbit/s dovolj, potem je to najcenejša rešitev. Za vse drugo je boljši en PoE switch, kjer nisi omejen s hitrostjo in številom priklopljenih naprav.
Ne delat doktorata iz tega. Se pač naredi dva konektorja na eni strani in vsakega vtakne v switch (po dva para na 1 2 3 6 na vsakem konektorju). Na drugi strani pa dva para na konektor (1 2 3 6) na prvo kamero, druga dva para pa podaljša z novim kablom do druge kamere, kjer se zaključi s konektorjem spet na 1 2 3 6 in vtakne v drugo kamero.

Pa če bi imel namesto navadnega swicha poe switch (npr. 4+2 od Dahue), lahko tudi priklopiš tako in bo preko ločenih konektorjev napajal vsako kamero posebej (ja, poe na večini tudi navadnih switchev potrebuje samo dva para, gre tako 48V kot komunikacija po istih 4 žicah). Če sta kameri poe, v tem primeru lahko ukineš napajalnike pri kamerah.

Vse tole zgoraj je 100mbit/s, kar je popolnoma dovolj za IP kamero (beri za 20 IP kamer). Kamera tipično potrebuje med 1-3Mbit/s in se nima smisla prerekati o prednostih gigabitnega omrežja. Ampak če imaš kamero zelo daleč (recimo 200 metrov), pa lahko na takšnem poe switchu spustiš poe porte na 10Mbit/s, kar je še vedno dovolj. Pa zadnje verzije cenenih dahua poe switchev spustijo samo poe porte na 10, uplink pa ostane na 100, tako da tudi večje razdalje niso problem.

Jernej
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Ne delam nobenega doktorata. Meni je jasno, da lahko na vsako stran pripneš dva konektorja. Jaz sem se samo potrudil zadevo čim bolj poljudno razložiti... ker se večina pač ne spozna na mrežno opremo in bodo mislili, da je en pasivni splitter dovolj.