UTP - USB pretvonik

cviklo200

Pripravnik
20. feb 2020
41
1
8
Živjo,

prosim za pomoč :)

imam prenosnik in manjšo površino mizice posledično me tudi motijo vsi USB kabli ki so neposredno priklopljeni iz leve in desne strani...

UTP priklop ima prenosnik od zadnje strani in tukaj bi mi bilo idealno speljati ven in priklopiti usb in potem magar usb razdelilec naprej za več naprav...

ali ima kdo z tem izkušnje ? in kje bi to lahko pri nas dobil ?

gledal sem nekaj takega https://www.walmart.com/ip/Insten-2x-USB-A-Female-F-to-Ethernet-RJ45-Male-Router-Adapter/28881380

je kdo že to testiral v praksi in dela? ali plug in play windows zazna normalno napravo ,ki jo noter vstaviš ? dela povezava 3.0 ?



lp
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.275
122
63
Živjo,

prosim za pomoč :)

imam prenosnik in manjšo površino mizice posledično me tudi motijo vsi USB kabli ki so neposredno priklopljeni iz leve in desne strani...

UTP priklop ima prenosnik od zadnje strani in tukaj bi mi bilo idealno speljati ven in priklopiti usb in potem magar usb razdelilec naprej za več naprav...

ali ima kdo z tem izkušnje ? in kje bi to lahko pri nas dobil ?

gledal sem nekaj takega https://www.walmart.com/ip/Insten-2x-USB-A-Female-F-to-Ethernet-RJ45-Male-Router-Adapter/28881380

je kdo že to testiral v praksi in dela? ali plug in play windows zazna normalno napravo ,ki jo noter vstaviš ? dela povezava 3.0 ?



lp

Verjetno tole nima smisla oziroma skoraj en more delati na navadnem PCju. Če ne drugega, tole mora od nekje dobiti elektriko in ker je v mrežnem vmesniku prenosnika ni, potem tole samostojno ne gre. Pa če pogledaš slike na tisti strani, ima to uporabljeno zato, da poveže dve mrežni napravi med seboj preko usb kabla, kar lahko narediš direktno z navadnim mrežnim kablom. Meni stvar nekako ne deluje kot vmesnik, ki iz mreže naredi pravi usb temveč zgolj kot pretvornik ene vrste kabla v drugo.

Pač kupi en usb hub, usb kabel s kotnim priklopom, priklopi na najmanj motečem bočnem mestu in ne kompliciraj.

Jernej