USA riots 2020

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Dolgo nazaj, tako 30 let recimo sem bil prvič v ZDA in sem rental avto. So mi lepo povedali, da če me ustavi policija naj dam roke na vrh volana in se ne premikam ter ne ugovarjam policaju. Niso me ustavili, pa tudi rizična skupina očitno nisem.

Po drugi strani so tam živečega bratranca (čisti belec) zvečer zahaklali policaji, ko se je rahlo okajen prepiral s kolegom kdo bo vozil - kdo je manj/bolj pijan. So ga poklicali k avtu, preverili njegov "dosje" - par neplačanih parkirnin - pa je šel nagradno s policijskim vozilom na postajo in potem v keho, dokler ga ni foter rešil s plačilom parkirnin.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Kolikor je znano, je Floyd skušal kupiti čike z ponarejenim bankovcem. Ko je prodajalka poklicala policijo (kar po protokolu mora), Floyd ni želel počakat (kar bi moral), ampak je šel ven in bil nedaleč stran v avtu skupaj z tremi kolegi. Ko ga je policija našla so mu večkrat rekli, da naj stopi iz avta, pa ni htel in se je upiral, zato so ga zvlekli ven na silo. Motali so ga na silo vklenit, pol pa se je začelo...

Govoriti da je ljudstvo na nogah zaraadi enega obogega Floyda je enostavno.... smesno.

Problemi v obljubljeni dezeli se kopicijo ze leta, jih je cel spisek in raznorazne "Blacklifesmatter" floskule so samo kamencek v mozaiku.

Seveda ce poslusamo MSM, smo dnevno izpostavljeni pranju mozganov da tako dobro ZDA se nikoli ni slo, revnih da skoraj da ni, ce pa je kdo slucajno propadel je pa itak ali crn, ali si pa je cisto sam kriv. V obljubljeni dezeli je namrec tretjina prebivalstva revezev, za zacetek iz razloga da biti revez tam pomeni tudi 1500 USD dohodkov itd. Drzava za vojskovanje in sirjenje "demokracije" po svetu stresa neomejene kolicine denarja, doma pa mezi na eno oko.
Ni bilo COVID testov, ni bilo zascitne opreme, ljudi so grobisca metali - z druge strani pa vsi policaji, specialne enote, garda pa opremljeni kot da so iz SF filma prisli.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113
a USA policija ubije kakšnega belca? Ker zgleda po vsem tem da ne...

Number of people shot to death by the police in the United States from 2017 to 2020, by race
svetlo modra = 2017, temno modra = 2018, siva = 2019, rdeča = 2020
Number of people shot to death by the police.jpg

 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.138
2.210
113
sej fora je, da se to nabira...
Teh ekstremistov je preveč, oz. se jih ne ustavi....
..Problemi v obljubljeni dezeli se kopicijo ze leta, jih je cel spisek in raznorazne "Blacklifesmatter" floskule so samo kamencek v mozaiku...
Tele zgornje trditve bi podkrepil s temle linkom

Vardisti bi bili v Ameriki že dolgo na hladnem in s šupkom Fi 50
vardistov je tam malo morje. BP.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.739
113
Ljubljana
hmpg.net
Privatnih milic, ki se sprehajajo z orožjem je v ZDA res veliko. Koliko je črnskih? Koliko črncev sae lahko sprehaja z orožjem na rami, pa da niso v eni od uradnih uniform?
Matey statistika je zanimiva. Enkrat daš graf, kjer manjka del podatkov, drugič daš graf, kjer je dejansko vse res, vendar je so številke absolutne, manjka, nekaj kar je bilo pri prejšnjem grafu poudarjeno in si ti seveda dodal: "That is simply astounding given that black people compose just 12 percent of the general population and white people comprise 62 percent. "
Razmerje ubitih s strani policije (nekateri so bili upravičeno, to poudarjam!) po rasah normalizirano je pa takole:
1591280543757.png
in poglej hudiča. Največ črncev, pa hispano, šele potem so belci.

“Those who make peaceful revolution impossible will make violent revolution inevitable."
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.789
6.074
113
Čakaj... zakaj je že potrebno normalizirat grafe? 1 je 1 in 500 je 500. Zakaj zdaj pretvarjat statistiko.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.789
6.074
113
Sem pričakoval tak odgovor. Ampak če grema malo v limite, in v primeru da ima ZDA 300 mio ljudi, od tega 2 črnca (ne 2 mio ampak samo 2). In če bel polcaj enega ubije, bi tvoja normalizirana statistika pokazala 150mio pobitih črncev. Ima smisel? Po mojem ne.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113
in si ti seveda dodal: "That is simply astounding given that black people compose just 12 percent of the general population and white people comprise 62 percent. "

Jaz seveda nisem nič "dodal" temveč sem prilepil graf in besedilo članka ter tudi vir. Izvoli zdaj njih popravljat in dopolnjevat :zmaga:

Razmerje ubitih s strani policije (nekateri so bili upravičeno, to poudarjam!) po rasah normalizirano je pa takole:
Poglej priponko 33994
in poglej hudiča. Največ črncev, pa hispano, šele potem so belci.

“Those who make peaceful revolution impossible will make violent revolution inevitable."

Number of people shot to death by the police in the United States from 2017 to 2020, by race
Link do direktnega vira torej direktno do Statiste brez kakrpnihkoli posrednikov:


Number of people shot to death by the police in the United States from 2017 to 2020, by race - beli vodijo.
svetlo modra = 2017, temno modra = 2018, siva = 2019, rdeča = 2020
(in kot že napisano za prejšnji vir, če ti kaj ne štima izvoli it to pisat tistim, ki to sestavljajo)

Number of people shot to death by the police.jpg
 
Nazadnje urejeno:

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Hkrati se je pa potrebno tudi vprašati zakaj je tako, kdo je v velemestih odrinjen v svoje četrti, kdo ima nižjo izobrazbo, med katerim prebivalstvom je višja brezposelnost, kdo opravlja nižje plačana dela itd. Statistika ni taka za brez veze.

In če se vprašamo vse to, bomo ugotovili, da rasa sama po sebi ni problem...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in tomi

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Sem pričakoval tak odgovor. Ampak če grema malo v limite, in v primeru da ima ZDA 300 mio ljudi, od tega 2 črnca (ne 2 mio ampak samo 2). In če bel polcaj enega ubije, bi tvoja normalizirana statistika pokazala 150mio pobitih črncev. Ima smisel? Po mojem ne.

Lahko bi dal enostavnejšo primerjavo za Slovenijo. Imamo 100 črncev policisti enega ustrelijo pa smo brutalnejši do njih kot kjer koli v ameriki. Podoben primer kot je Celje eno najnevarnejših mest na svetu ker so leta 2018 enega umorili tam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.138
2.210
113
Zakaj je toliko več črnih ubitih, aretiranih, ....
Kaj pa če belci spoštujejo ukaze policije. Statistično gledano je več belcev, več -številčno - belih krimalcev.
Vendar ne, črncev je števno in procentualno več. Ne, črnci takoj po strunah barvne diskriminacje.