URE tretji del

B81

22. jul 2007
34.431
8.919
113
Sekundni je med ciframa. Vsaj za fotografijo bi lahko ujeli....
smile-1.gif
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
646
26
28
Dravograd
Pozdravljeni

Kaj menite o tej uri ?
Ker se ne spoznam na mehanizme itd, ali je vredna tega denarja oz. kje ceneje do nje?
Sedaj imam takšno so mi všeč ure malo temnejših odtekov. Lahko predlagate tudi kakšno boljšo uro za ta denar.
Če si kdo lasti takšno uro-kako dolgo se svetijo v temi številke? Na Fossilovi uri me moti, ker kar hitro nehajo svetit številke v temi in ponoči nikoli ne vidim, koliko je ura.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
To so modne znamke. (tissot, armani, calvin klein, fossil, certina, .....). Quartz mehanizem v najboljšem primeru stane 20€, ohišje in pas pa še drugih 20€.

Če ti je všeč kupi, samo vedi da si nategnjen za 200€+. No se verjetno si pri vseh stvareh, samo tukaj se da dokaj točno določit.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik kapadimul pravi:
Pozdravljeni

Kaj menite o tej uri ?
Ker se ne spoznam na mehanizme itd, ali je vredna tega denarja oz. kje ceneje do nje?
Sedaj imam takšno so mi všeč ure malo temnejših odtekov. Lahko predlagate tudi kakšno boljšo uro za ta denar.
Če si kdo lasti takšno uro-kako dolgo se svetijo v temi številke? Na Fossilovi uri me moti, ker kar hitro nehajo svetit številke v temi in ponoči nikoli ne vidim, koliko je ura.
Na tvoji novi izbranki sploh ne vidijo številke v temi. Kazalci in črtice ob polnih urah pa ja.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
Ja prov imaš, 2x več zaračunajo za isto od ostalih.
smile-1.gif


Ne mi sedaj, da so ohišja boljše narejena.
tongue-1.gif
Ali, da je swiss quartz boljši od miyote.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.958
113
Že res, ampak Tissot vsaj ima v svojem renomeju še kakega avtomatika, ki mu cena sicer z težavo zleze čez tisočaka, ampak je avtomatik. Pa je Tissot kar orenk urarska firma.

@jtfc, kako si šele nategnjen, ko izveš da ETAin mehanizem pride 100 eur, ti pa za uro daš 1000 ali več. Ampak tako je pri tem. Če kupiš Fossila, pač veš da imaš Fossila za 100 eur, če pa Tissota pa imaš uro za 400. In to je tisto kar se na roki opazi.
 
Nazadnje urejeno:

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
To so modne znamke. (tissot, armani, calvin klein, fossil, certina, .....). Quartz mehanizem v najboljšem primeru stane 20€, ohišje in pas pa še drugih 20€.

Če ti je všeč kupi, samo vedi da si nategnjen za 200€+. No se verjetno si pri vseh stvareh, samo tukaj se da dokaj točno določit.

Tissot in Certina niti slučajno nista modni znamki, ampak resni urarski hiši.
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
Sta bili enkrat mogoče, sedaj imajo pa večinoma pregrešno drage quartze. Skoraj ziher ima skupno proizvodnjo celoten swatch. Kaj potem ostane od znamke.
confused-1.gif
(dizajn in marketing, razvoja ziher nimajo več).

http://www.swatchgroup.com/brands_and_companies/watches_and_jewelry/middle_range

Kje je potem razlika s kakim armanijem? ..... sploh ni treba odgovarjat.

Zgleda, da so orenk dobički v urah, ker je na kickstarteju skoraj zmeraj miljon novih firm.
crazy1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
JTFC. mal se poduči o urah. Tissot, pa kak Certina so sicer vstopni rarzed v svet švicarskih ur. Ampak ma nekaj šmeka, glede na razne modne blagovne znamke. Če ne verjameš si jih pobližje poglej. Izdelava ohišja, paščka kako svetlobno leto pred temi znamkami. na daleč se vidi kakovost izdelave. Glede na to, da ne gre za prestižni znamke je lastništvo Swatch groupa prednost. Dobijo oriđiđi ETA in ne kakih kopij tipa Sellita (čeprav ni slaba, daleč od tega) ali japonske Miyote, bog ne daj pa kakega kitajca, ki tudi ni redki v rangu 300 EUR pri modnih znamkah. Moje mišlenje, pa verjetno tudi marsikoga. Za 300 EUR raje priznani švicar nižjega ranga, kot modna znamke srednjega ranga. Sicer pa vsakemu svoje.

Dotični tissot uri od zgoraj ne manjka popolnoma nič, posebej v tem cenovnem rangu. Če povem drugače, vredna vsakega penija.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Citat:
Uporabnik kapadimul pravi:
Pozdravljeni

Kaj menite o tej uri ?
Ker se ne spoznam na mehanizme itd, ali je vredna tega denarja oz. kje ceneje do nje?
Sedaj imam takšno so mi všeč ure malo temnejših odtekov. Lahko predlagate tudi kakšno boljšo uro za ta denar.
Če si kdo lasti takšno uro-kako dolgo se svetijo v temi številke? Na Fossilovi uri me moti, ker kar hitro nehajo svetit številke v temi in ponoči nikoli ne vidim, koliko je ura.

Če ti je všeč, samo kupi, za denar ocena odlično. Vsaj veš kaj imaš na roki. Kar se nočne svetilnosti tiče, vsak digitalni casio bo bolje služil.
 
Nazadnje urejeno:

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
646
26
28
Dravograd
Citat:
Uporabnik map pravi:
JTFC. mal se poduči o urah. Tissot, pa kak Certina so sicer vstopni rarzed v svet švicarskih ur. Ampak ma nekaj šmeka, glede na razne modne blagovne znamke. Če ne verjameš si jih pobližje poglej. Izdelava ohišja, paščka kako svetlobno leto pred temi znamkami. na daleč se vidi kakovost izdelave. Glede na to, da ne gre za prestižni znamke je lastništvo Swatch groupa prednost. Dobijo oriđiđi ETA in ne kakih kopij tipa Sellita (čeprav ni slaba, daleč od tega) ali japonske Miyote, bog ne daj pa kakega kitajca, ki tudi ni redki v rangu 300 EUR pri modnih znamkah. Moje mišlenje, pa verjetno tudi marsikoga. Za 300 EUR raje priznani švicar nižjega ranga, kot modna znamke srednjega ranga. Sicer pa vsakemu svoje.

Dotični tissot uri od zgoraj ne manjka popolnoma nič, posebej v tem cenovnem rangu. Če povem drugače, vredna vsakega penija.
Hvala za tako obširno razlago. Vidim, da eni obvladate zelo. Ali mi lahko priporočiš še kakšno uro, da je kvalitetna in v tem cenovnem rangu.
tale je tudi lepa ampak še vseeno malo preveč. Kakšna je pa kvaliteta teh ur, me samo zanima, saj si takšne še nekaj časa ne bom kupil.
Zaenkrat res nebi dajal za uro veliko čez že omenjeni Tissot.
 
Nazadnje urejeno:

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.250
113

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Mido je vrhunska ura in za svoj denar odličen nakup. Mehanizmi so običajno ETA, izdelava pa kot sem rekel, vrhunska. Imam Multifort model in je v živo top.
Orient je vstopni model v kvalitetne mehanske ure, nato sledi Seiko. Od klasik Orienta so to Bambino (verzija V4 je malo večja 41,5mm in ima tudi datum) - izjemno lepa "uradna" ura, potem Star serija, itd. itd.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.958
113
Citat:
Uporabnik kapadimul pravi:
Citat:
Uporabnik map pravi:
JTFC. mal se poduči o urah. Tissot, pa kak Certina so sicer vstopni rarzed v svet švicarskih ur. Ampak ma nekaj šmeka, glede na razne modne blagovne znamke. Če ne verjameš si jih pobližje poglej. Izdelava ohišja, paščka kako svetlobno leto pred temi znamkami. na daleč se vidi kakovost izdelave. Glede na to, da ne gre za prestižni znamke je lastništvo Swatch groupa prednost. Dobijo oriđiđi ETA in ne kakih kopij tipa Sellita (čeprav ni slaba, daleč od tega) ali japonske Miyote, bog ne daj pa kakega kitajca, ki tudi ni redki v rangu 300 EUR pri modnih znamkah. Moje mišlenje, pa verjetno tudi marsikoga. Za 300 EUR raje priznani švicar nižjega ranga, kot modna znamke srednjega ranga. Sicer pa vsakemu svoje.

Dotični tissot uri od zgoraj ne manjka popolnoma nič, posebej v tem cenovnem rangu. Če povem drugače, vredna vsakega penija.
Hvala za tako obširno razlago. Vidim, da eni obvladate zelo. Ali mi lahko priporočiš še kakšno uro, da je kvalitetna in v tem cenovnem rangu.
tale je tudi lepa ampak še vseeno malo preveč. Kakšna je pa kvaliteta teh ur, me samo zanima, saj si takšne še nekaj časa ne bom kupil.
Zaenkrat res nebi dajal za uro veliko čez že omenjeni Tissot.

Mido ki ga omenjaš, je avtomatik, pri Tissotu si pa gledal quartz. Že to bo prineslo ogromno razliko v ceni. Kar je dobro pri tem Midotu, da ima power rezerve za 80 ur. Mehanizem je ETAin oziroma bazira na njem. S tem da običajne low cost ETAe imajo do 40 ur rezerve. Ampak zavedaj se, avtomatik je mehanska ura in pri tem denarju mehanizmi niso do sekunde natančni, medtem ko quartzi so do nekaj sekund mesečno, medtem ko avtomatiki nekaj sekund dnevno. Moja ETA prehiteva za cca 10 sec na dan. Če bi jo nesel k urarju bi mi jo ziher uglasil da na kake 3 sec, ampak se mi je ne da, ker je še ura tovarniško zadihtana.

Edino, kar me malenkost moti, je črno ohišje. Če jo boš nosil vsak dan se zna ta coating obnucat. To je bolj moje mišljenje, ker nimam izkušenj, le mislim si. Vem samo da navadni rostfraj zgleda po 10tih letih dokaj lepo.

In na koncu, mislim da še nisem videl nekvalitetne swis made ure, med katere spada tudi Mido.
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
V tvojem cenovnem rangu ali kak euro več so zelo všečne ure tudi Hamilton

Recimo, aktualni quartz modeli

http://www.hamiltonwatch.com/w...mp;bracelet=All

Tista Mido je zakon, v tem cenovnem rangu nekje ima tudi Longines všečne modele.

Drugače pa poglej malo v Slowatch outlet BTC. Znaš dobit kake lepe primerke Certine, Tissota ali Hamiltona za primeren denar.

Recimo retail price 495 $. Verjetno se ga kje najde mnogo ceneje. Pa zelo kvalitetna in všečna ura. Nekje v tvojem budžetu pa na švicarske avtomatike pozabi. V tem rangu so dobri japonski avtomatiki Orient, Seiko, Pulsar, Citizen itd

https://shop.hamiltonwatch.com/hamilton-collection/field/khaki-field-full-black-h68401735.html