URE tretji del

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Fajn bi bilo, da poveš kaj več.

Nova, rabljena?
Klasika, diver, minimalizem?
Mogoče pametna, za trening?
38mm, 45mm?
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Nova, avtomatik, cca. 42mm, pilot oz. field.
Všeč mi je tisti Steinhart, nekaj postov nazaj, oz. kaj podobnega. Tudi Hamilton je v igri, ampak ne predragi modeli.
 

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Ma ja, sej bolj kot ne si si že sam odgovoril.

Mogoče še Certina, pa Tissot in Seiko, potem se pa že ne spomnim več kaj pametnega.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Ma ja, sej bolj kot ne si si že sam odgovoril.

Mogoče še Certina, pa Tissot in Seiko, potem se pa že ne spomnim več kaj pametnega.
Saj, uro bom že nekako izbral. V katerih spletnih trgovinah pa so dobre cene? Najraje bi v Evropi, da se ne hecam še z davkom. Ali se da izpogajati tudi pri nas kakšno dobro ceno?
 

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Za Seiko hvalijo tipa iz Yorkshira, res ogromna izbira in dobre cene.

Steinharta mislim, da bo čisto v redu, če kupiš na njihovi strani, ostalo pa Slowatch, se da vedno kaj zmenit.


Aja, pa pozabil še na najboljše, kar ti 500 evrov lahko kupi - Alpina. Ampak ne bo avtomatik.
 

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Flieger za 500

AL-240N4S6-1-720x908.png
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Saj, uro bom že nekako izbral. V katerih spletnih trgovinah pa so dobre cene? Najraje bi v Evropi, da se ne hecam še z davkom. Ali se da izpogajati tudi pri nas kakšno dobro ceno?

Kupi Steinhart, ti ne bo žal. Sam sem imel Hamiltona Khaki Field II in sem bil zelo razočaran. Steinharta (sicer Diverja) pa imam 4 leta in ura je kot tank. Palim fibrco z njo, udarjam s kladivom, grem na sprehod s psom ... ura je kot nova.

Tissot, če ima kakšne fliegerje za to ceno. Najboljša izbira, če se malo stegneš, ti je Fortis. Dela pa tudi Steinhart čudovite fliegerje, enako Christopher Ward, Glycine ... pa tudi Seiko. :)

A hočeš GMT? Kaj so tvoje prioritete?
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Malo me bega samo "kratka" zgodovina firme Steinhart. Kako pravi ureljubci gledate na to? Nima take tradicije kot Seiko npr., eni pravijo, da so tipični homage makerji, da kopirajo dizajn. Ampak njihove ure so mi pa všeč.
Tale Military 42 automatic black mi je res huda, mogoče ima malenkost prevelike številke. Škoda, da imajo samo internetno prodajo, da se je ne da v živo videti.
 

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Malo me bega samo "kratka" zgodovina firme Steinhart. Kako pravi ureljubci gledate na to? Nima take tradicije kot Seiko npr., eni pravijo, da so tipični homage makerji, da kopirajo dizajn. Ampak njihove ure so mi pa všeč.
Tale Military 42 automatic black mi je res huda, mogoče ima malenkost prevelike številke. Škoda, da imajo samo internetno prodajo, da se je ne da v živo videti.

Drži, je nekaj na tem. Praktično vse ure so design nekoga drugega. Ampak izdelane so pa perfektno in za to ceno glede tega ni boljših.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Še nekaj me zanima. Vse se vrti okoli švicarskih in japonskih ur. Kaj pa nemške ure? Imajo ogromno znamk, za katere še sploh nisem slišal, kao 100 letna tradicija, cene pa od jurja pa do nekaj jurjev. Svojih mehanizmov verjetno nimajo. A je potem štos tudi v vsem ostalem?
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
tut jest bi fliegerja vzel lacota. za 500 dobis ze avtomata, samo ne bo svicarski.

nemske ure so top. imajo tudi svoje mehanizme, recimo meni ljubi nomos.
ali pa stowa (en od originalnih makerjev fligerjev) je recimo en tak mikro brand, kjer dobis zelo kvalitetno uro za normalen denar - nimajo pa svojih mehanizmov.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.387
113
Katerega kitajca? A Parnis?

Tale laco je tudi avtomatik za 340€-

AUTOMATIC MOVEMENT LACO 21
BASIC MOVEMENT MIYOTA 821 A


Drugače kitajca sem tega mislu.... podoben mehanizem "nh35" katerega imajo ure tudi za 400€ notri.

Za $57, pa lahko potestiraš, če ti bo sploh všeč taka ura. Jst sem kupu enega avtomatika tako za test, po 2 tednih je v predalu sedaj. Moraš štelat skos, pa še nosti. Ni to za mene.(tule je problem le da je le 39mm.......)
Men-Fashion-Leather-Strap-Watch-Automatic-Business-Mechanical-Watches-Male-Luxury-Clock-Wristwatches-RUIMAS-Erkek-Kol.jpg_640x640.jpg
 
Nazadnje urejeno:

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Če kupuješ fligerja, potem kupiš takega, ki bi ga vsak ponosen nacist nosu.

340€
laco-fliegeruhr-typ-b-aachen42-8616902.png


https://monochrome-watches.com/the-history-of-the-pilot-watch-part-five-b-uhr/

Kitajca dobiš pa za 50€ s takim mehanizmom. Jebiga tko je.... Moraš vedet ali kupuješ produkt ali kupuješ znamko.


Varijanto tega nacista sem si naročil tudi sam augsburg model, vendar to ni to... Laco je sicer znamka ki je bila ena izmed par uradnih dobaviteljev B Uhr za Luftwaffe.


Ura je prelahka, miyota automatic rotor se sliši kot da bi mlel v kamnolomu, pas ima neke fejk pobarvane nete... skratka uro sem vrnil. Mogoče komu sede vseeno.... Iščem alternativo z zgodovino in karizmo....verjetno pa žal za več denarja
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Kot prvo, sam ima Miyoto 9015 v enem izmed diverjev. Tako smooth kot teče tale kazalec, še nisem videl ure. Teče pa -11s/d.

Glede tvojega diverja pa bolj kot razmišljam, bolj me vleče v smer Hamilton Interstellar

Čeprav sem izrazil negativno mnenje glede Hamiltona, je ta ura nekaj posebnega. Cena te ure bo še rasla, nazadnje pa sem jo imel na roki v NM v SloWatch-u.

Fliegerja v smislu IWC Big Pilota lahko še vedno naknadno kupiš, če pa daš tega Hamiltona na lep pas (Hirsch mislim, da je nekaj m stran od SloWatc-a), boš imel čudovito pilotsko uro.

Evo, osebno mi je žal, ker ga nisem vzel. Pa sva dolgo tuhtala s simpatično prodajalko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map